Autor Wątek: Podstawowa karma  (Przeczytany 14622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2009, 14:04:05 pm »
Granulat dostaje Cuni Duo. :icon_8P Zgadzam sie ze tam pelno jest nawciskane roznych 'lakoci' ale trakuje to czesto jako przysmak .Na codzien dostaje karme Animals lub zwykła karme ze Smyka,ale nie wiem czy ktos zna. :rotfl2

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2009, 14:09:03 pm »
Ja znam Symka, karmiona tym była Śnieżka którą miałam na DT. Ma prawie 8% tłuszczy  :oh:  O reszcie składu się nie wypowiadam, dziwne rzeczy tam wciskają.

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2009, 14:12:43 pm »
hmmm, to cos się zmieniło od 15 minut kiedy to pisaś:
Cytat: "madziallena"
Je karme Animals

i
Cytat: "madziallena"
Dostaje także jezdzenie z Meganu

A to koło cuni duo, ze tak powiem, nawet na połce nie lezalo....

Może zastanów sie czym i jak karmisz króliczka, bo z Twoich wypowiedzi pomału zaczyna wynikać NIC

Poza tym co chwile edytujesz posty i zmienaisz ich treść, przez co odpowiedzi zdają się byc zupełnie nielogiczne. Staram Ci się odpowiedzieć, ale zanim zdarze wysłać odpowiedź, to juz sie okazuje, ze nie mam na co odpowiadac, bo post zastapiłaś innym.

Z tego co teraz napisałaś (edytowałaś), tez nic dobrego nie wynika, to cuni duo powinno byc podstawą (jeszcze lepiej cuni complete), a ewentualnie (jak juz musi) animals przysmakiem, nie odwrotnie

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2009, 14:12:55 pm »
No to ja juz nie wiem co jest dla niego dobre... :(

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2009, 14:15:40 pm »
madziallena,  przeczytaj cały ten artykuł. Gwarantuje ci, że po jego przeczytaniu nie będziesz mieć już problemów z żywieniem uszatego.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Podstawowa karma
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 14:16:47 pm »
W Twoim mieście bez problemu poradzisz sobie z zakupem dobrych karm inni mają z tym większy problem,wic mozesz wybrac się na lepsze zakupy :) a poza tym to krytyka nie moze być pozytywna raczej wiec jest negatywna .
SylwiaG

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2009, 14:21:06 pm »
Ok. Wielkie dzięki ,postaram sie bardziej zmienic lub urozmaicic diete mojego uszatka ,no i wybrac sie na porzadne zakupy. =) =) :icon_8P  :icon_8P

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2009, 14:22:38 pm »
Dobry jest granulat o podstawowym składzie (w przybliżeniu)
białko 12-14%
tłuszcz nie więcej niż 3%
włokna powyżej 18% (im więcej tym lepiej)
Na polskim rynku te wymogi najlepiej spełnia cuni complete.
Dla rocznego króliczka granulat powinien stanowic uzupelnienei diety (czyli 1 - 2 łyzek dziennie - w zależności od tego ile uda Ci sie o tej porze roku zdobyc zieleniny)
Podstawą diety króliczka stanowi zielenina (jezeli nie stosowałaś jej jako podstawy diety do tej pory, to wporawdzaj stopniowo i obserwuj kupki).
Oczywiście królik nie może jeść każdej zieleniny, w każdych ilościach.
Polecam Ci artykuł ze strony lecznicy Oaza http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm, tam znajdziesz wykaz zieleninki, jaką możesz podawać królikowi, oraz inne cenne rady.

O widze, że w czasie kiedy aj sie produkowałan nad postem (którego raz mi wcięło) ktoś juz podał tego linka  :PP

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2009, 14:30:18 pm »
Postaram sie dostosowac do wszystkich rad. ;p

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2009, 15:20:07 pm »
Wataha, 8% tłuszczu, to pikuś jest. Chrumiś ma 16 :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2009, 09:28:13 am »
Cytat: "Black_"
Chrumiś ma 16

 :oh:  to jest chyba żarcie dla królików - pudzinów  :oh:
MAtko, kto cos takiego produkuje, i kogo tym karmic....

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2009, 14:45:51 pm »
To znaczy, nie jestem pewna czy dokładnie 16, ale na pewno coś koło tego. Też byłam w szoku, jak to zobaczyłam.
I pomyśleć, że ludzie tym króliki karmią :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2009, 10:37:37 am »
Biedne króliczki, to równie dobrze mozna im dawać śmietanke kremówkę zamiast wody...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podstawowa karma
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2009, 12:16:14 pm »
Nie wiem, skąd wzięłaś te 16% tłuszczu  :> Granulat Chrumiś ma 3,7%, a mieszanka 4,7%. To oczywiście też za dużo, ale podawanie, że 16% to lekkie przegięcie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2009, 13:02:38 pm »
Jak podawac warzywa?  :buu  :buu  Wszystkie po trochu,czy kazdego dnia inne?  :rotfl2

Nuna

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2009, 13:46:13 pm »
Moje dostaly dzisiaj na sniadanie(dwa kroliki) : pasternak, kilka lisci salaty rzymskiej, cykorie, trzy liscie kapusty pekinskiej, troche koperku .

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2009, 13:56:42 pm »
Króliczki powinny dostawać PRZYNAJMNIEJ trzy rodzaje zieleniny dziennie. Ale jeżeli do tej pory podawałas ją (jak to napisałaś w jakims innym temacie) jako przysmak, to nie możesz od razu zaserwowac mu takiego "śniadanka" jak Nuna swoim. Musisz kolejno wprowadzać różne gatunki zieleniny, np codziennie przez 5-7 dni podawać tylko pietruszke i obserwować czy wszystko jest ok, jeśli tak dołączasz np marchewkę i znowu przez kilka dni obserwujesz, jeżeli nic złego się nie dzieje dodajesz np cykorie itd w kółko...Przy czy w czasie prób porcja wprowadzanej zieleniny nie powinna przekroczyć dawki jaka mieści się na łyżce stołowej

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2009, 14:52:15 pm »
A to dziwne, bo jestem pewna, że jakaś mieszanka (chyba, że to nie był ten nieszczęsny Chrumiś) miała coś koło 15% tłuszczu, a aż taka ślepa nie jestm :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Podstawowa karma
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2009, 21:45:40 pm »
Ja planuje posadzić sobie trawę w doniczce. :P
Kupiłam bazylię, ale już padła. oO"


Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 20, 2009, 09:37:18 am »
Ja mam w doniczkach miete, bazylie, pietruszke, koperek, rozmaryn - i wszystko jest, wg Uszaka - mniam mniam, to dobry pomysł miec taką mini hodowle, poza tym jak gotuje, to z tego jego ogródka podbieram zioła do zup, czy jakichs innych dań i tak ładnie w kuchni pachnie... Aż sie głodna zrobiłam