Autor Wątek: Królicze... preferencje kulinarne  (Przeczytany 26177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 25, 2009, 05:22:55 am »
Moja przepada za marchewka i pietruszka ale papryki to jej nie podaje.Nie wiem czy jest wskazana.Natomiast wiem ze jablka nie beda obecne w jej jadlospisie bo ich nie lubi.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2009, 06:37:47 am »
Cytat: "alison1628"
papryki
jasne ze można podawać ;)

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 25, 2009, 10:26:10 am »
To teraz wzbogace menu mojej Balbinki o papryke jezeli bedzie jej smakowac-bo jak wczesniej napisalam jablek nie lubi.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:52:04 pm »
Moj papryki nie lubi , z resztą ja też nie   :icon_mrgreen
SylwiaG

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 27, 2009, 13:30:50 pm »
Moja Tosia najbardziej to lubi korzeń pietruszki. Marchewkę i jabłko też lubi ale tylko jak nie ma nic lepszego :) papryki nie lubi, buraka też nie. Jeżeli chodzi o jakąś zieleninkę o chyba najbardziej przypadły jej liście rzodkiewki :)

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 28, 2009, 02:24:24 am »
W niedziele podalam mojej malej pare galazek mleczu i trawy.Zjadla o dziwo bo pare dni temu nie chciala ruszyc.Ucieszylam sie zasmakowalo jej.Wczoraj powtorzylam i dalam taka sama porcje.Moje zadowolenie minelo.Biegunki na szczescie nie dostala ale kupka bardzo miekka.Teraz przerwa kilku-dniowa.Balninka zauwazylam ze jest przyzwyczajona do marchwi i pietruszki.Sadze ze byla juz tym karmiona w sklepie w ktorym ja kupilam-zreszta pani w sklepie powiedziala mi ze moge jej to podawac. Wiem juz ze byla za mlodziutka na warzywa[miala4-5 tyg.]ale sensacji jelitowych nie miala wiec nie zaniechalam podawania.Teraz w mysl przepisow bede czekac do 3 miesiaca i stopnowo wprowadzac to co zalecane. ;(

Dorota1000PNS

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:19:17 am »
Moje kochają jabłuszko, jak słyszą charakterystyczny dźwięk przy jedzeniu jabłka to już któreś jest przy mnie i robi wszystko by kawałek dostać  :icon_biggrin a jak są w klatce to zaczynają gryźć pręty i wariować, jak tak chwilę pohałasują to patrzą na mnie słodkimi oczętami czy idę do nich się podzielić  :lol

AdaR_87

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:36:32 am »
Alison nie przerażaj się że twoja mała po zielsku dostała miększej kupki. Króliki karmione zielskiem typu mlecz czy trawa zawsze mają miętsze bobki niż po sianie i granulacie. O ile nie dostała ci biegunki możesz spróbować dawac jej po trochu,ona się przyzwyczai. Sprawdż tylko czy po jedzeniu nie jest wzdęta i jak nie to się niczego nie bój. Nie musisz czekać do 3 miesiąca, ja Truśkę od 2 mcy karmiłam już wszystkimi warzywami i nic jej nie było.

Nuna

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:42:16 am »
Ja tez szybko wprowadzilam zielone, w koncu to naturalny pokarm krolika.

Aneczka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 28, 2009, 11:45:56 am »
Dokładnie, ja tez nie czekałam aż Frotek skończy 3m-ce, bo nigdy nie widziałam, zeby jakiś malutki królik na wolności zajadał granulat, a zieleninkę i owszem

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:58:22 pm »
Zrobie pare dni przerwy i podam jej ponownie troche mleczu i trawy.I wtedy zobaczymy jaka bedzie reakcja-byle nie gorsza od poprzedniej. :bejzbol

Dorota1000PNS

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:02:30 pm »
Moje uszole nigdy nie miały sensacji po żadnym z podawanych przeze mnie warzyw i owoców, a również zaczęłam im szybko wprowadzać zieleninke i nie czekałam aż skończą 3 miesiące.

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 30, 2009, 05:57:53 am »
Wczoraj kupilam Balbinie kolbe owocowa firmy Animals-czy to dobry zakup :zdenerwowany Mala jak na razie nie wie co to jest-tylko obwachuje-skosztowac nie ma zamiaru. :PP

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:20:20 am »
Nie, Alison, to nie jest dobry zakup. Żadna kolba nie jest dobrym zakupem, a firma Animals to też raczej marne trafienie...
Mądry królik, że nie chce. Wywal to.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 30, 2009, 16:53:40 pm »
Tyle się o tym pisze, w kółko i naokrągło. Kolba to jak fast-food, a kolba z Animalsa, to ajk odpady z fast-foodu. Ale nigdy, żadna kolba nie będzie dla uszatych dobra. Musiałaś się już na to natknąć przeglądając forum

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 30, 2009, 20:32:29 pm »
Juz  przejrzec forum i poczytalam co nie co :bejzbol -kloba wyladowala a koszu na smieci. :PP

karola

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 05, 2009, 08:18:57 am »
Basia lubi marchewke,wierzbe i ogryzek  z jabka ale najbardziej uwielbia banana.

alison1628

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 05, 2009, 08:38:22 am »
Ja bede zamawiac suszki-te ktore kroliczki najbardziej lubia. :PP

Aneczka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 05, 2009, 10:54:47 am »
karola, króliczka nie powinna jeśc ogryzków - pestki zawierają substancje, które mogą być toksyczne.
alison1628, każdy królik lubi co innego, więc raczej przekonasz się dopiero po zamówieniu

Dorota1000PNS

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 05, 2009, 13:06:26 pm »
Moje kochane uszatki jedzą już natkę pietruszki, bazylię, cykorię, kiełki, brokuły, seler, marchewkę (tylko Trusia), liście rzodkiewki, koper, różne rodzaje sałat, melisę i liście kapusty. Teraz chcę wprowadzić mięte. Czy to dobry pomysł?