Autor Wątek: Królicze... preferencje kulinarne  (Przeczytany 26184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 14, 2009, 14:15:52 pm »
a trzymasz w lodowce? mi sie nie psuje, spokojnie wytrzymuje z tydzień. Zresztą, moje żarłoki to by takie opakowanie zjadły od razu :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gina

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 14, 2009, 15:41:27 pm »
Mnie tylko raz się udało przetrzymać cykorię troszkę ponad tydzień.. jak o niej zapomniałam ;)
Normalnie opakowanie starcza na 3-4 dni w zależności od wielkości poszczególnych cykorii. Jak są bardzo duże daję Rudzikowej po połowie, jak mniejsze dostaje całe.

Szpinak dostaje niezbyt często i w małych ilościach ze względu na zawartość szczawianów. Najczęściej będąc na targu dostaję z 3-4 listki za darmo :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 14, 2009, 15:58:00 pm »
trzymam w lodówce ale myślę, że daję mniej niz wy bo jak daję to ok 2 listki na dzień.
SylwiaG

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 14, 2009, 21:52:23 pm »
Cytat: "sylwiaG"
trzymam w lodówce ale myślę, że daję mniej niz wy bo jak daję to ok 2 listki na dzień.

Ja tak samo ;) Tzn x2 czyli 4 listki.

Ale opakowanie cykorii zazwyczaj w lodówce mi wytrzymuje, raz sie zadarzylo, ze zgniła.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 14, 2009, 21:58:54 pm »
U mnie cykoria też się dobrze trzyma w lodówce. Dzisiaj za to kupiłam rukole, sałatę rzymską i koper włoski. Była promocja w Carrefourze ;) Bo normalnie ceny są troszke obłędne, jeśli chodzi o "wymyślne" warzywa.No niestety koper chyba nie wzbudził zbyt dużego entuzjazmu...
Co do szpinaku i szczawiu to ja daję okazjonalnie. Np. teraz jak są świeże dostępne. Tak dla urozmaicenia.
Powodzeniem cieszą się również liscie kalarepy z tymi badylkami włącznie.

Martynkaa89

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 15, 2009, 17:03:47 pm »
Ja dziś na obiad miałam młode ziemnaki z koperkiem, zostało mi troche kopru i wziełam go do Bandziorki zjadła smakował jej  :DD

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:26:45 pm »
moja Afrus kocha banany jak widzi ze jem banana to ma juz klatke zrzucic :D  :oh:  ona je praktycznie wszystko procz skropi z kartofla :-/ podobno kroliki moga to jesc tak mi tata gadal bo mial kiedys kroliki

Jakie galazki moge dawac kroliczkowi? moze byc galazka bzu?? ??  ??
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:35:07 pm »
Oj lepiej, żeby tak wszystkiego nie jadła ;) Nie dawaj jej ziemniaków ani obierek. Banana też traktuj jako przysmak. Np. plasterek w tygodniu, bo jest tuczący, tak jak większość owoców. Tutaj znajdziesz sporo króliczych przysmaków :)

Z gałązek to wiem na pewno, że jabłoń i wierzbę można dawać. Moje nigdy za gałązkami nie przepadały, więc jakoś się nie interesowałam, które jeszcze można dawać.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:39:01 pm »
na tej stronce pisze ze galazki sliwek i innych jednopestkowych owocow sa trujace nic nei pisze o agrescie a agrest ma male pestki i jest ich duzo
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Nuna

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:39:43 pm »
Agrest (owoc) mozesz podawac, galazki maja kolce wiec lepiej nie. Mozesz dac galazki porzeczek, moje bardzo lubia. Bzu nie podajemy, jest trujacy.

sweetexx

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 18, 2009, 19:58:22 pm »
Mój Beni kocha wszelkiego rodzaju liście - obojętnie z czego byle zielone ;p ale zawsze zostawia te soczyste łodygi, które wydawało mi się że powinny mu najbardziej smakować.. a ostatnio szaleje na punkcie paluszków z vitapolu. dostaje codziennie jednego i jak tylko go wsuwam do klatki to bierze w zęby, wyrywa mi z ręki i ucieka do kąta żeby mu nikt nie przeszkadzał :D no i oczywiście szaleje jak tylko czuje że jem jabłko :)

Aneczka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 19, 2009, 11:10:16 am »
sweetexx, nie powinien jeść paluszków z vitapolu

kwiatuszek2021

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 19, 2009, 20:59:16 pm »
czy krolis moze jest rodzynki suszone daktyle itd? ogolnie suszone owoce dostepne w sklepach?

Nuna

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:07:17 pm »
Bardzo rzadko, to bomba kaloryczna poz tym te przysmaki sa chemicznie zabezpieczane przed zepsuciem, ciemnieniem i robalami.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:07:30 pm »
suszone tak, ale nie kandyzowane. chociaż jak na opakowaniu od suszonej żurawiny wyczytałam jakieś chemiczne domieszki, to sama ją zjadłam. co do zasady rodzynki itp. można dawać, ale nie więcej niż kilka tygodniowo.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kwiatuszek2021

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:25:08 pm »
dzieki za odpowiedz. nie no napewno nie bede dawac wiecej. planuje tak z 5 sztuk na kilka dni bo to mlody kroliczek.

Karcia

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 22, 2009, 11:25:36 am »
Moj kroliczek nie nawidzi jabka i sliwki tez nie zje!uwielbia melona i marchewke!:P

Elzbietonka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 22, 2009, 12:53:02 pm »
Moje króliczki to dosłownie uwielbiają wszystko ;D
Co można, ja im daję, a one wszamają z apetytem ;P
Aż im się "uszy trzęsą" :D
Głodomory moje kochane xdd

Boro1345

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 06, 2009, 10:49:40 am »
Mój Tuptuś je marchewke, suchy chleb (niewiem czy to zdrowe) sałata, te wszystkie zieleniny (mlecz, koniczyny) itp. A z koprem jeszcze niepróbowałem

nuka

  • Gość
Królicze... preferencje kulinarne
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 06, 2009, 10:59:19 am »
Boro1345,
nie dawaj chleba i sałaty, kończynę podsusz przed podaniem.