Autor Wątek: kliker  (Przeczytany 28749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2009, 17:19:10 pm »
Co z tego, że Twój królik jest grzeczny? Tym lepiej, bo łatwiej jest czegoś nauczyć usłuchanego uszolka.
Według mnie kliker też nie jest potrzebny, ale jak ktoś ma ambicję na nauczenie królika wykonywania jakiejś sztuczki, to jest w sam raz :) I do tego łatwy w obsłudze :P  :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Nuna

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2009, 22:56:44 pm »
Mysle, ze kazda forma spedzania z uszakiem czasu jest dobra, przynajmniej uszak sie nie nudzi, ma zajecie takze " umyslowe" nie tylko fizyczne.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2009, 00:41:33 am »
Już się nie mogę doczekać paczki z animalii. Ja kupiłam tani kliker za 6 zł. >D


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2009, 09:30:42 am »
Mam właśnie taki :P
Tylko trafił mi się paskudny, ciemnozielony kolor :( Ale w sumie, co to za różnica..

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
kliker
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2009, 20:52:55 pm »
I jak skutkuje??

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2009, 14:12:16 pm »
Przed chwilą doszła paczka. Też ciemnozielony. ;>
I mam dylemat, mogłam zamówić mu smakołyk jakiś... czym go zachęcać?
W sumie myślałam o dropsach, ale są niezdrowe, suszone jabłka mu się przejadły...
Co mu dawać za nagrodę jak zaczne ćwiczyć? xD


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2009, 14:48:36 pm »
Ja daję małe kawałki marchewki  i pietruszki i C Crispy. Wybieram jakieś kuleczki z Crispy, trochę tego tyciego granulaciku (jak to nazwać? Wiecie o co chodzi), w lecie mlecze. Czasem,
ale bardzo rzadko rodzynkę,  jakieś suszki jak mam, suszone kwiaty rumianku, generalnie zawsze sie cuś znajdzie.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Andzia;)

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2009, 14:57:14 pm »
mi klikier nie byl potrzebny moje malenstwa sa grzeczne

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2009, 18:55:39 pm »
Kliker to nie obroża elektryczna i cała idea używania go nie leży w zgrzecznieniu ucznia, ale w budowaniu zaufania poprzez zabawę. No  i sztuczkami można się pochwalić, jak już zacznie wychodzić.
Oczywiście jestem przeciwniczką obroży elektrycznych, ostróg ze szpikulcami, superdługich czanek, nazbyt mocnych wędzideł, kolczatek i innych dziwacznych patentów.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Elka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
kliker
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2009, 22:24:43 pm »
Czytałam wasze wypowiedzi i postanowiłam się doezwać. Szkolę klikerem moje psy z powodzeniem od kilku lat. (Królika też zaczęłam ale jeszcze nie mamy się czym chwalić.)
Kliker jest urządzeniem pomagający przekazać zwierzęciu, że aktualnie wykonywana przez nigo czynność jest porządana i zostanie nagrodzona. Dzięki temu możemy w sposób totalnie bezstresowy uczyć rzeczy potrzebnych (np spokojnego leżenia podczas szczotkowania) i wielu sztuczek. Przewagą metody wzmocnienia pozytywnego (czyli tej do której wykorzystywany jest kliker) jest to, że obiekt szkolony sam może wykazywać inicjtywę. W tradycyjnym szkoleniu zwierzak jest naprowadzany na właściwe zachowanie siłą. Tutaj dajemy mu możliwość wymyślenia za co może być nagrodzony.
A poza tym zaletą stosowania klikera jest to, że jest on bezemocjonalny i zawsze ale to zawsze brzmi dokładnie tak samo niezależnie od tego w jakim humorze jesteśmy. Jest też bardziej precyzyjny niż pochwała słowna.
Pozdrawiamy Elka i stadko

Andzia;)

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2009, 07:37:34 am »
ja moje malenstwa bez tego nauczylam wchodzic na lozko jak tylko zawolam i jak chce zeby wrocily do klatki to wystarczy ze powiem SPOWROTEM a one wskakuja kazdy do swojej klatki mi nic wiecej nie potrzeba klikier ulatwia sprawe ale lepsza zabawa jest bez niego moje malenstwa sa nauczone jeszcze paru innych rzeczy.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2009, 15:00:50 pm »
A czy ja mówię,  że bez klikera się nic nie da zrobić?
Zaraz się zacznie kłótnia, o to czy kliker to magiczny przedmiot sprawiający, że króliki są grzeczne i posłuszne, czy tylko plastikowe pudełko z blaszką w środku :>   :co_jest  :co_jest
http://www.youtube.com/watch?v=BDocS5BfR0E
http://www.youtube.com/watch?v=hgDHWLyztCI&feature=related
Jakby ktoś nie oglądał. Można cosik podpatrzeć z tych filmików.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2009, 21:44:37 pm »
Ej, ta blaszka jest fajna... ja ją 10 min klikałam bez powodu, bo mi się spodobała.  :rotfl2 Ale w drugim pokoju, żeby królik się nie zgorszył  :co_jest


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2009, 19:14:57 pm »
Hehe, to jak narkotyk :PP
Są jeszcze klikacze z przyciskami, ale po pierwsze są droższe, a po drugie można nimi kliknąć przez przypadek. No i nie wiem czy  w takim klikerze jest regulacja...
Ale nieważne.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2009, 19:53:55 pm »
Na komórce można nagrać odgłos i puszczać. xD
Ja osobiście lubię naciskać tą blaszkę. :P


Offline Elka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
kliker
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2009, 22:04:23 pm »
Ja mam takie z przyciskiem. Są bardzo "miłe w użyciu". nie naciskam ich jakoś przez przypadek. A do tego są dość ciche czyli dla mnie idealne do używania w pomieszczeniach
Pozdrawiamy Elka i stadko

Andzia;)

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2009, 08:09:25 am »
zaczynam sie przekonywac do tego klikiera widzialam filmiki i chyba tez spruboje :DD

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2009, 19:31:10 pm »
Jak z tym przyciskiem tak napisałam, jak myślę, bo wydawało mi się, że można nim przypadkowo kliknąć, ale skoro nie, to dobrze :)
Niemniej jednak nie mam zamiaru kupować nowego klikera, mój zgnilec mi wystarczy  :PP

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

uleska

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2009, 23:07:34 pm »
cześć! szperam sobie po forum (jestem nowa) i patrze a tu super temat :) nie mam króliczka, właśnie zastanawiam się nad adopcją i tak własnie myslałam czy króliczka da się nauczyć czegoś na kliker? jestem nałogowym klikaczem psów ;) i tak właśnie pomyślałam sobie że fajnie byłoby jeśli już miałabym królika to troche klikać mu dla zabawy i urozmaicenia :)ale super że króliki się uczą klikerem :)

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 11:10 pm ]
a jeszcze chciałam dodać, że oczywiście że i bez klikera króliczek może być grzeczny i mądry, oczywiście ale można tez nauczyć go wielu sztuczek, pozwolić mu "myśleć" i kombinować jak zdobyć nagrode i pozwolic mu zmęczyć się intelektulanie poza tym ten sposób nauki bardzo zbliża do siebie człowieka i psa (czy króliczka nie wiem bo nie probowałam ;)) fajna sprawa gdy ma się ochotę na aktywne (w sensie jakiegoś kontaktu ze zwierzakiem) spędzenie czasu z własnym pupilkiem :)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 23, 2009, 20:12:20 pm »
Kilka propozycji sztuczek:
-Poproś (staje na tylnych łapkach),
-Obrót,
-Zabij! (rzucanie klikerem),
-Gra w karty (królik wyciąga kartę z "wachlarza" )
-Chodzenie na tylnych łapkach,
-Toczenie piłki,
-Wskakiwanie na podwyższenie,
-Podawanie łapki,
-Cofanie się,
-Przeskakiwanie przez mini- obręcz,
-podnoszenie różnych przedmiotów,
-Dotykanie łapką/ noskiem czegoś płaskiego- ręki, lub tekturki
- Wskakiwanie do klatki/ transportera na komendę.
Tyle na chwilę obecną wymyśliłam, znaczna część z nich jest przeze mnie przetestowana. Ostatnio ćwiczymy grę w karty :)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller