Autor Wątek: kliker  (Przeczytany 28740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« dnia: Luty 09, 2009, 14:16:42 pm »
Na razie znam jedną osobę (__black), która uczy agility królika za pomocą klikera. :)
Co wy o tym sądzicie? o3o
Zastanawiam się, czy Kickowi nie kupić i spróbwać go czegoś nauczyć.  :P


Anula_un

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2009, 15:20:48 pm »
kliker to świetna sprawa, polecam:) chociaż z królikiem nie próbowałam :DD

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
kliker
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2009, 15:33:06 pm »
Yyyy ja zamiast klikera uzywam.... korka po "Kubusiu" :DD
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Kaja10014

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2009, 16:38:27 pm »
Korek po "Kubusiu" albo "Pysiu" itp. wydaje bardzo podobny dźwiek, bo sama mam kliker, ale ucze psa nie królika :P
 mam kliker z regulacją dźwieku, najcichszy zeczywiscie jest cichy, dla króliczych ucholi, jezeli krolik skojarzy go z czyms milym mozna go oczywiscie czegos nauczyc :)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2009, 18:35:25 pm »
PePe, zdziebko źle nick napisałaś, ale to nic ;)
A kliker kupuj, będziesz Kicka maltretować :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2009, 18:49:19 pm »
Sorry za ten nick. :oh:
A jak tam maltretowanie Zuź? :>
:P


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2009, 18:56:41 pm »
Nieszkodzi xpp :P
A maltretowanie dobrze, filmów nie robię, ale codziennie min. 10 min. ćwiczymy :)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Olcia

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2009, 19:43:06 pm »
A moge sie dowiedziec jak to robisz troszke wiecej informacji bym chciała

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 7:46 pm ]
moze sama spróbuje z Czubkiem

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2009, 20:02:22 pm »
Jeśli miałabym wszystko od początku tłumaczyć, to bym zapisała chyba z 4 strony w Worksie ;)
Podstawy pracy z klikerem (u psów,ale to wszystko odbywa się podobnie):
http://www.dogs.gd.pl/kliker/
Generalnie chodzi o to,żeby królik załapał, że kliknięcie oznacza dobrze wykonane polecenie i nagrodę. Zaraz po naciśnięciu blaszki podajemy królowi smakołyk.
http://www.youtube.com/watch?v=Nfdi9u9fTL8&feature=channel_page
Tak obrazowo- za wykonanie sztuczki klikam i nagradzam, na tym polega cały trening pozytywny :)
Nie wolno karać królika, są TYLKO nagrody.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Olcia

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2009, 20:06:17 pm »
aha dzieki

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2009, 20:08:41 pm »
Nmzc, wiem, że bardzo mało napisane, ale :nie_powiem
Jak znajdę, to wrzucę skan z czasopisma Świat Koni, tam też był artykuł o klikerze, można poczytać :)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
kliker
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2009, 23:04:10 pm »
Hmm to można powiedzieć, że ja mam takiego "klikera" i Groszek na niego reaguje - mianowicie mam w plastikowym pudełeczku rodzynki i Groszek jest tak nauczony, że jak tylko potrząsam tym pudełkiem i słyszy dźwięk rodzynek to przybiega. Tak nauczyliśmy go robić do kuwety. Problem mam z oduczeniem go złych rzeczy - ma ktoś jakieś pomysły??

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
kliker
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2009, 23:50:27 pm »
Cytat: "Danae"
Hmm to można powiedzieć, że ja mam takiego "klikera" i Groszek na niego reaguje - mianowicie mam w plastikowym pudełeczku rodzynki i Groszek jest tak nauczony, że jak tylko potrząsam tym pudełkiem i słyszy dźwięk rodzynek to przybiega

...he,he, na takiego klikera to chyba większość ucholi odczuwa nagłą potrzebę tresury  :diabelek  Moje także bezbłędnie rozpoznają dźwięk otwieranego pojemnika z rodzynami i z szaleństwem w oczach biegną ku niemu.Nie wpadłam jeszcze na to by wykorzystać tą ich chwilową uległość i zainteresowanie,no i w końcu czegoś nauczyć te rozpuszczone darmozjady  :P
Co do oduczania złych rzeczy/nawyków, to ja wobec swoich stosowałam(w czasie przeszłym,bo ostatnio to dałam im na głowę sobie wejść) następującą metodę:
gdy przyłapałam któreś na robieniu czegoś "be", albo zamiarze zrobienia, to wołałam mocno akcentowane i glośne "e!". Ciacho szybko załapał o co biego i że jest to sygnal do odpuszczenia sobie niecnych zamiarów.Dziunia zalapała trochę później,ale teraz również reaguje.Ważne aby być przy tym konsekwentnym i przy każdej takiej sytuacji tak samo zawołać.Ja moim trochę odpóściłam i teraz Ciacho udaje czasem, żę nie wie o co chodzi-cwaniak jeden.
Dziunia reaguje w ten sposób również,gdy wypowiem "groźnie jej imię".Do Ciacha to muszę powiedzieć "bardzo groźnie" żeby uznał, że mówię na poważnie  :>  
Niestety ta metoda ma zazwyczaj krótkotrwałe i chwilowe działanie/skuteczność, czyli w danym momencie.Raczej trudno nią oduczyć uchola czegoś na stałe,tzn. np. jak wyjdzie się z pomieszczenia,choć bardzo prawdopodobne, że jego zakusy do zrobienia teko czegoś będą słabsze/rzadsze.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2009, 14:53:04 pm »
Haha, rodzynki niewiele wspólnego ze sztuczkami mają :DD
Zuzia jak widzi pudełko z karmą, to też biegnie, ale dopiero na widok klikera wie, że będzie musiała za chwilę się troszkę pomęczyć ;)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
kliker
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2009, 20:47:01 pm »
No właśnie u mnie głośne wołanie jest skuteczne również... jak widzę coś złego, ale jak oduczyć, żeby tego nie robił jak nie patrzę - ostatnio mam problem z laniem na łóżko  :oh:

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kliker
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2009, 21:41:21 pm »
Kliker wydaje jeden dźwięk, czy więcej ?


Nuna

  • Gość
kliker
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2009, 22:19:20 pm »
Jeden....klik, a jak nacisniesz dwa razy to klik, klik  :lol

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
kliker
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2009, 14:28:44 pm »
Są klikery soniczne, ale nie wiem po kiego grzyba takie ustrojstwo za dwie stówy kupować.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
kliker
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2009, 22:32:14 pm »
Wg mnie kliker dla królika nie jest potrzebny. Ja nie mam problemu z nauczeniem go podstawowych rzeczy (bo wiadomo nie będę go warować uczyć  :rotfl2  problem z wyplenieniem tych złych...

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
kliker
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2009, 11:37:57 am »
Moja Punisia jest grzeczna i nie potrzebuje klikera jakiegoś tam  :DD
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny: