Autor Wątek: Infekcja górnych dróg oddechowych  (Przeczytany 1875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ButterFlyNeko

  • Gość
Infekcja górnych dróg oddechowych
« dnia: Luty 08, 2009, 21:33:35 pm »
Witam,

mam problem z moim królikiem. Maluch prawdopodobnie ma infekcję górnych dróg oddechowych.

Wszystko zaczęło sie od łzawiącego oka, gdy przywiozłam go z zoologa (moim zdaniem jest duzo za maly jak na sprzedaz w zoologicznym i juz mial zainfekowane oko gdy go brałam. Między innymi dlatego go wziełam, pewnie i tak by sie nim nikt tam nie zajął). Pojawiała się w nim ropa, a powieki były bardzo spuchniete. Ponad to z noska po prawej stronie (tej samej co chore oczko) zaczęła sie sączyc zółtawo - biała wydzielina. Poszłam z nim do weta poczatkowo sadziłam, że to bakteryjna infekcja oka i ewentualnie kanału między okiem a noskiem i stąd ta wydzielina. Wet dał krople jakieś i faktycznie przez 2 dni bylo lepiej, ale w tej chwili maluch kicha, ma obfity katar i ropieć zaczeło drugie oczko. Szczerze mówiąc troche sie zdziwiłam jak wet nie zaproponował zbadania wydzieliny, ale ok, pomyślałam, że wie co robi a ja widać zabardzo przywykłam do tego co sama robiłam na praktykach. Jednak teraz jest z dnia na dzien odrobine gorzej. Usunełam juz z klatki nawet słomę i trociny (zostało tylko siano i granulowana ściółka drzewna) gdyby to jednak była wina zapylenia, albo alergii na coś.

Jeśli ktoś ma do polecenia dobrego weta, który zna się na królach będę wdzięczna jak i chętnie usłucham kilku rad, bo moje dotychczasowe króliki nigdy nie miały takich dolegliwości.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Infekcja górnych dróg oddechowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 21:42:35 pm »
A u jakiego weta byłaś?
Ja polecam dr. Barana z kliniki Arka przy ul. Chłopskiej 2a w Krakowie, tel. (012) 658 83 65.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

ButterFlyNeko

  • Gość
Infekcja górnych dróg oddechowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2009, 21:49:13 pm »
Byłam w lecznicy na ul. Mickiewicza, niedaleko AGH. Jest niedaleko od mojej uczelni (UR) i mieszkania, wiec nie chciałam tracić czasu i podreptałam z maluszkiem tam. Gostek nawet nie powiedział co to jest.....

Dziękuję, pewnie sie tam udam :)

Jest może coś bliżej rynku ??