Autor Wątek: poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka  (Przeczytany 8230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« dnia: Luty 08, 2009, 21:17:33 pm »
jak w temacie poszukuje białego króliczka (miniaturke) z czerwonymi oczkami ponieważ po 4 dniach nasz pupil poszedł na tęczowy mostek i nie wrócił a wspomnienia zostały.Jestem z Bielska-Białej i szukam ewentualnie hodowcy i nie chce już królika z zoologicznego żle mi sie to kojarzy dzięki proszę o kontakt na PW

Nuna

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 21:29:25 pm »
Przykro mi, niestety czesto tak sie zdarza :(
Zajrzyj tu, dwie biale pieknosci czekaja na kochajacego wlasciciela.
http://forum.kroliki.net/topics9/4606,90.htm
i tu
http://adopcje.kroliki.net/

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2009, 23:51:16 pm »
Zastanów się czy aby napewno musi to być młody króliczek(sądzę, że młody to dla Ciebie najdalej pół roczny). Z dorosłym królikiem jest mniej kłopotów i mniejsza niewiadoma. Od razu wiesz czy jest przytulas czy raczaj samotnik, co lubi jadać, czy jest czyścioszek, wiesz jaki jest duży, omija Cię dość niewdzięczny okres dojrzewania. Dorosły uchol tak samo przywiąrze się do opiekuna jak maluszek. Same plusy:) Zawsze mnie smuciło, że tylko małe kuleczki pieski kotki czy króliczki są tak bardzo pożądane. Dlatego pozwalam sobie reklamować dorosłość. Dorosłość jest wspaniała! :)

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2009, 07:41:21 am »
wiesz wczoraj zdecydowaliśmy z narzeczonym o przygarnięciu króliczka z działu adopcje czekamy właśnie na odpowiedź  :DD już nie mogę się doczekać. :co_jest

Nuna

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2009, 08:26:04 am »
:jupi super, trzymam kciuki za szybka i pozytywna odpowiedz :)

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2009, 08:33:27 am »
tak się strasznie denerwuje i nie mogę doczekać ta mała jest taka słodka że nie wyobrażam sobie żeby jej z nami nie było ... chcę przygarnąć Amelkę czarną króliczyce z Krakowa uratowaną przed zjedzeniem przez węża ten jej biały nosek mnie tak rozczulił że musi być z nami :( dalej żadnego maila odnośnie małej:( Nuna powiedz mi proszę długo trwa adopcja????

Nuna

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2009, 08:49:41 am »
hehehe czy nie mial byc to bialasek z czerwonymi oczkami ? :P a wyszedl czarny z niebieskimi . Amelka jest sliczna, slodka i wogole  :lol
Co do adopcji to ktos doswiadczony musi sie wypowiedziec. Mysle, ze cala procedura jest krotka, tylko dluzej trzeba czekac na transport.

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2009, 08:51:32 am »
no tak ale jeśli Amelka do mnie trafi to bedzie miała towarzystwo dalej szukam białaska :)

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2009, 09:20:00 am »
Gratuluje decyzji:) Tak to bywa, że sie człowiek zakocha i wszystko przestaje być ważne:) Trzymam kciuki za pozytywną adopcje.

Nuna

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2009, 09:40:47 am »
To moze wez tez Bolka, wprawdzie nie jest czysto-bialy i nie ma czerwonych oczu, ale zwierzaki sa zaprzyjaznione, podwojne szczescie.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2009, 09:43:14 am »
To ja zajmuje sie adopcją Amelki i Bolka.
Wszystkie informacje odnośnie formalności wymaganych przy adopcji wylę Ci emailem wieczorem, bo teraz jestem w pracy a nie mam u siebie na kompie dokumentów , które należy wypełnić.
Amelka jest zaprzyjazniona z Bolkiem - czytałam że bedziesz szukać i tak kroliczka do towarzystwa a Bolek jest biały ma tylko niewielkie kremowe plamki na uszkach. Może warto zastanowić sie nad adopcja obu.

Na chwile obecną króliczki do 22 stycznia sa poza Krakowem.

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2009, 09:44:10 am »
wiesz zastanawiałam się nad tym ale to nie jest tylko moja(mój narzeczony ) decyzja a poza tym w uwagach piszę o możliwości rozdzielenia królisiów ....

[ Dodano: Wto Lut 10, 2009 9:46 am ]
Tak zastanawiałam się nad adopcją obu ale mój narzeczony zgodził sie na razie na 1 królisia i pracuję nad zmianą jego decyzji.... zawsze mogę adoptować Bolka w późniejszym terminie

Hannelli

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2009, 13:40:03 pm »
Białaski z czerwonymi oczkami sa na przykład u mnie. Nube i Iskierka czekają na domki.
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/nube_poznan.html
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/iskierka_poznan.html
Obie sa bardzo miłe, Nube bardzo kontaktowa, uwielbia głaskanie. Nube i Iskierka mieszkają razem. U Iskierki podana wielkośc jest błędna, bo wcale nie są duże, tak nie więcej niż 1,5 kg.

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2009, 13:51:36 pm »
niestety po rozmowie z narzeczonym doszliśmy do wniosku że mamy zbyt małe mieszkanie i możemy sobie pozwolić jedynie na jednego króliczka może za jakiś czas znajdziemy coś większego niż nasza kawalerka i wtedy zastanowimy się nad powiększeniem rodziny o kolejnego królisia...

Ania_Carmen

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2009, 14:12:30 pm »
A ja juz Ci chciałam zaproponowac dziewczynke angorke, białą z czerwonym oczkiem... wyjątkowej urody ;-) A może ktoś inny szuka takiego królisia...?
http://forum.kroliki.net/topics9/4879.htm

Liwia jest niesamowicie przemiła i przesłodka, bardzo kontaktowa i odwazna. Przyznam, że pierwszy raz w zyciu spotkałam tak milusińskiego króliczka... można ją drapciać przez pół dnia :-)
Jest to zdecydowanie królik pokojowy, a nie klatkowy ;-) nie ma tendencji do podgryzania mebli i innych drogocennych rzeczy, dlatego w dzień biega swobodnie po całym domu, a w nocy śpi na mojej mamie  :diabelek

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2009, 14:19:16 pm »
Gdybym mogła przygarnęłabym wszystkie ale niestety nie mam warunków mieszkaniowych do przygarnięcia wszystkich :( :buu

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2009, 14:36:42 pm »
To raczej tak, jak każdy  :>
A co się stało Twoim poprzednim królisiom? Czemu odkicały za TM?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Ania_Carmen

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2009, 15:03:09 pm »
Cytat: "alex_bmw_318"
Gdybym mogła przygarnęłabym wszystkie ale niestety nie mam warunków mieszkaniowych do przygarnięcia wszystkich :( :buu

Skąd ja to znam... Liwie przygarnełam do dt całkiem przypadkiem, ktoś umiescił jej watek na szczurzym forum, mała biała przestraszona kulka bez oczka w schronisku... mineło pare dni, nikt sie nie deklarował, żeby jej pomóc... to co ja biedna miałam zrobic  :diabelek. Z moimi szczurasami Baronkiem i Hrabią była podobna histori, też byli ze schroniska.
Jak sie ma dobre serducho, to tak juz jest...

Bardzo bym chciała, żeby Liwia została z nami, ale niestety, mamy jeszcze 11 letniego króliczka, który nie akceptuje młodzieńczego temperamentu małej ;-) Powiem wprost... gówniara poprostu go molestuje  :wow  :diabelek

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2009, 15:20:58 pm »
Tajpi miał ponad rok jadł i pił normalnie bobkował nie wiem co się stało wstałam rano i leżał w klatce już nieżywy... a Rico moje kochane maleństwo kupiłam we czwartek zeszłego tygodnia w niedziele po przebudzeniu wyciągnęłam Rico z klatki był jakiś dziwny przeszedł 2 kroki i położył się na boku nie myśląc dłużej ubraliśmy się z narzeczonym i pojechaliśmy do weta ...okazało się że ma bezwładne nóżki i jakoś tak nienaturalnie odchyla główkę do tyłu wet zmierzył temp. miał 36 stopni podał mu sterydy zrobili kąpiel żeby go ogrzać ale o godz 10.30 był już za TM :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2009, 15:27:15 pm »
Kąpiel???  :wow

alex_bmw_318

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2009, 15:31:47 pm »
może źle to ujęłam dokładnie to nie wiem bo byłam w takim szoku że mało co do mnie docierało robili wszystko żeby go ogrzać i podnieść mu temperature

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 10:43 pm ]
no i się pokomplikowało  ;(  ;(  :buu  :buu  dziewczyna która uratowała Amelkę i Bolka nie chce ich rozdzielać :( i będę musiała czekać aż do końca marca na wiadomość o małej nie mam warunków na przygarnięcie parki więc chciałam chociaż dać miłość jednemu królikowi. Dla mnie to miłość od pierwszego wejrzenia jest dla mnie wyjątkowym i pięknym królikiem  :heart mi pęka na samą myśl o tym że przyszłość związana z Amelką jest wątpliwa

Ania_Carmen

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2009, 15:23:32 pm »
Myśle, że dużo bardziej niz tobie... pękałoby serduszko Amelce gdyby ją rozdzielić z Bolkiem. Nie obraż się, ale to troche egoizm z twojej strony... Jest taka masa ogłszeń z równie slicznymi i kochanymi królisiami, które są do oddania same... naprawde nie musisz rozdzielać przyjaciół...
Jeżeli opiekunka Bolka i Amelki, czyli osoba która zna królisie najlepiej podjeła taką decyzje, to uważam, że nalezy ją uszanować...

Nuna

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2009, 16:03:43 pm »
Mysle podobnie jak Ania, jest tyle slodkich uszakow, ktorym mozesz dac domek . Amelka i Bolek to parka i rozdzielenie ich byloby strasznym przezyciem dla obojga.  Juz tyle razem przeszli.
Ja sobie nie wyobrazam, ze mogla bym rozdzielic Lilly i Tino.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2009, 19:30:17 pm »
Trudno nazwać Amelką i Bolka parą , ponieważ żadne z nich nie jest ulepszone, są rozdzielone  i najprawdopodobniej do końca marca będą się widzieć tylko przez kratki. Trudno tez będzie znaleźć kogoś , kto je przygarnie razem, zapłaci za zabiegi i będzie znów trzymał  osobno przez kilka tygodni.
Króliczki zostały wspólnie uratowane i może dlatego dziewczyna nie chce ich rozdzielać. Ja byłam za tym aby je rozdzielić, wtedy przynajmniej jedno miało by już dobry domek.
Łatwiej rozdzielić króliczki młode, niż takie które są razem od kilku lat.

Próbowałam przekonać dziewczynę, która je uratowała żeby zgodziła się na rozdzielenie. Niestety moje argumenty do niej nie trafiają.Trudno mi zrozumieć jej postawę, tym bardziej ,że nie stać ją na trzymanie króliczków a ich leczenie i żywienie ja finansuje.

Ania_Carmen

  • Gość
poszukuje młodego białego miniaturowego króliczka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2009, 20:12:45 pm »
Ojj... pospieszyłam się z osądem  :oh: Muszę przeprosić alex_bmw.
Byłam przekonana, że króliczki żyja razem. Nawet na stronie adopcyjnej mają wspólne zdjęcie.