Autor Wątek: Film  (Przeczytany 25550 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« dnia: Luty 03, 2009, 13:33:56 pm »
Słuchajcie wpadł mi do głowy taki pomysł.. Mozna by zrobic film o tym, dlaczego królik nie nadaje się jako prezent dla dzieci, dlaczego są wyrzucane, przedstawić najtragiczniejsze historie króliczków, które kończyły sie zarówno happy endem jak i te, w których królik nie wygrał.. Przedstawimy w nim króliczki z adopcyjnej, ich historie(hmm moze tylko te 'ciekawsze') i inne takie rzeczy. Potrzebowałabym tylko opisy historii króliczków. Film zrobię sama. Jako podklad dam muzyke z "Opowieści z Narnii" - na pierwszy rzut oka może nie pasowac, ale ja juz mam koncepcje.

Potem dam film na YT i kazdy kto ma konto na YT tez ten film tam umiesci, co o tym myslicie?

P.S - podklad muzyczny taki sam jak w tym filmie: http://pl.youtube.com/watch?v=-BmUkgmzEhc (jesli bedzie trzeba usunąć link to dajcie znac)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Preah

  • Gość
Film
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2009, 13:57:22 pm »
U mnie ta muzyka powoduje gęsią skórkę.
Odpowiedni dobór słów, haseł, komentarzy i zdjęć, mógłby stworzyć przekaz znacznie mocniej oddziaływujący, niz ulotka.
Taki film, dobrze skonstruowany, można by np. podysłać sprzedawcom na Allegro  :niegrzeczny

Pomysł do przemyślenia :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2009, 14:05:22 pm »
Cytat: "Preah"
U mnie ta muzyka powoduje gęsią skórkę.

Nastrojowe, no nie :niegrzeczny
Tez mialam takie odczucia jak pierwszy raz to usłyszałam :)

Jesli juz sie bede za to brac to na pewno postaram sie to zrobic jak najlepiej - jak najlepiej to przedstawic. Tak, żeby ludzi to po prostu ruszyło.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lenka

  • Gość
Film
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2009, 14:09:25 pm »
Świetny pomysł!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2009, 16:46:12 pm »
Czekam na dalsze opnie. Film mogłabym zrobic na własna rękę, ale nie znam w sumie duzo króliczych historii, więc proszę o pomoc. I mysle, że nie muszą byc to tylko historie polskich króliczków.

[ Dodano: Wto Lut 03, 2009 7:46 pm ]
Będe musiała do filmu wykorzystac pare fotek. Kto mi udostępni swoje z galerii niech pisze ;) Potrzebuje jeszcze zdjęc królika i dziecka. Napisalam juz do naomi czy moge wykorzystać jej zdjęcie.
Ktos jeszcze chętny? Jesli pomysł sie Wam nie podoba to prosze tego nie przemilczać tylko wszystko tutaj pisac :) No i potrzebuje pomocy w historiach króliczków, mysle, ze tutaj maja więcej ode mnie do powiedzenia dziewczyny, które sie tym zajmują, więc prosze o pomoc. Sama mogłabym czegos poszukać, ale z Wasza pomoca będzie mi o wiele łatwiej :bukiet
Zastanawiałam sie nad Mopcią/Błyskawicą/Kornelią, ale nie do końca znam jej historię.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lulame

  • Gość
Film
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2009, 20:27:58 pm »
Cytat: "Preah"

Taki film, dobrze skonstruowany, można by np. podysłać sprzedawcom na Allegro  :niegrzeczny

Pomysł do przemyślenia :)


To jest myśl!!

Pomysł bardzo trafiony według mnie :) oprócz tragizmu, niech również niesie nadzieję i przekaz miłości do tego pięknego stworzenia jakim jest królik  :)

film_lady

  • Gość
Film
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2009, 21:09:33 pm »
Bardzo fajny pomysł :) Ciapusia popieram :)

KabatZ

  • Gość
Re: Film
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2009, 22:30:28 pm »
Cytat: "Ciapusia"
kazdy kto ma konto na YT tez ten film tam umiesci, co o tym myslicie


Co do filmu to świetny pomysł, jednakże co do umieszczenia jego na YouTube to zdecydowanie lepiej wrzucić raz przez jedną osobę i potem we własnym zakresie propagować go udostępniając innym osobom link, niż jakby każdy z osobna miał wrzucić.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2009, 22:31:35 pm »
Dziękuje, cieszę się, że Wam sie podoba :) Nadal jednak potrzebuje pomocy. Początek filmu juz zrobiony ;) Stanęłam na: "Zobacz, kto jest ofiarą tej propagandy.." i tu sie zaczynają schody. Co mogłam zrobic sama zrobilam, ale teraz wkraczają historie królików. Liczę na Waszą pomoc :bukiet
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Preah

  • Gość
Film
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2009, 08:42:36 am »
Cytat: "Ciapusia"
Dziękuje, cieszę się, że Wam sie podoba :) Nadal jednak potrzebuje pomocy. Początek filmu juz zrobiony ;) Stanęłam na: "Zobacz, kto jest ofiarą tej propagandy.." i tu sie zaczynają schody. Co mogłam zrobic sama zrobilam, ale teraz wkraczają historie królików. Liczę na Waszą pomoc :bukiet


Ciapusiu widzę, że praca nad filmem pochłonęła Cię bez reszty  :mhihi
Wiele pięknych króliczych historii jest na stronie adopcyjnej, nie wiem tylko co z prawami autorskimi, należałoby zapytać właścicieli serwisu o zgodę na udostępnienie w/w materiałów.

Na forum także jest wiele opowieści o króliczych losach, daleko szukać nie trzeba, ba! nawet skakać nie ma potrzeby, by trafić na jedną z nich ;)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2009, 11:07:20 am »
Tak, wiem juz dział historie przeglądałam, napisało tez do mnie juz pare zainteresowanych osób, którym bardzo dziękuję :bukiet Co do adopcji to właśnie chciałam tez te 'najciekawsze przypadki' dołączyc jako cos takiego: "One jeszcze czekają" tylko właśnie musze do kogos napisac, ale pojęcia nie mam do kogo :hmmm
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Film
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2009, 11:15:08 am »
Ta muzyka straszna jest. Gęsią skórkę od niej mam... Narnia, co nie?
Ale za to może nadać filmowi niezły charakter :)
I mam takie małe pytanko- w jakim programie ten filmik będzie tworzony? Nie polecałabym Movie-Makera, bo trochę prymitywny jest i nie ma zbyt wielu efektów, za to cenię go za nieskomplikowanie.
Jeśli każdy kto ma konto miałby wrzucić filmik na YT, to ja się zgłaszam  :DD

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2009, 11:30:03 am »
Hmm ja właśnie robię w Movie-Makerze, bo to jest najprostszy program jaki znam :diabelek  Jak się wymyśli dobre teksty to i w nim bedzie ok. Tylko denerwuje mnie to niebieskie tło i białe napisy - chyba nie da sie ich zmienic..
A znasz jakis lepszy program, który tez jest prosty? Power-Pointa nie lubie - sama nie wiem czemu, ale go nie lubie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Film
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2009, 11:57:50 am »
Oczywiście, że się da :P
Nie znam innego, robię w MM, bo jest prosty i na kompilacje sztuczkowo-zdjęciowe nic lepszego nie potrzebuję ;)
Proponowałabym czarne tło i białe napisy ;)
Generalnie ciemność i mhrok :lol

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2009, 12:40:16 pm »
Da sie? O rany - błagam, powiedz jak :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Film
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 17:13:22 pm »
Ciapusia,  ja mam zdjecia krolika i dziecka,jak chcesz to ci na maila wysle,tylko podaj adres
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Film
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 17:15:35 pm »
Pewna osóbka z innego forum dobrze podsumowała "skomplikowanie" MM-
"Movie Maker jest prosty w obsłudze jak budowa cepa", do tej pory mi się to po głowie kołacze :co_jest  :co_jest
Ale na poważnie- wiesz jak dodawać napisy przed i na klipach? no więc pod tym białym polem do pisania masz dwa "linki"- zmień animację i zmień kolor (czy jakoś tak) i tam sobie zmieniasz.
Screeny:
http://i44.tinypic.com/10qykbq.jpg
W linku, żeby forum nie rozjechać
http://i43.tinypic.com/24pf1w7.jpg
Tutaj zmiana animacji
http://i42.tinypic.com/4juo87.jpg
I tutaj zmiana koloru.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Film
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2009, 16:11:43 pm »
Dzięki Black  :bukiet
Katarynka: ewulec7@wp.pl  :*
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Film
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2009, 18:11:42 pm »
Już wysłałam zdjęcia,mam nadzieję ze się przydadzą :*

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 6:47 pm ]
http://forum.kroliki.net/topics58/4074.htm?highlight=gustaw
stąd też możesz brać zdjęcia,jeśli Ci jakieś przypasują
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

naomi19

  • Gość
Film
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2009, 18:52:45 pm »
Oj widzę, że moje dziecko ma tu być przykładem maltretowania zwierząt, tak Ciapusia? ;) Ok zgadzam się, niech będzie :)