Autor Wątek: Mały problem.  (Przeczytany 8829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Larienne

  • Gość
Mały problem.
« dnia: Styczeń 16, 2009, 22:55:18 pm »
Mam z Pimpkiem problem. Otóż kiedyś jak poszłam do pani aby podcięła Pimpkowi pazurki zapytałam się czy on nie ma przypadkiem nadwagi, bo na pierwszy rzut oka widać że...on takim miniaturką to nie jest. ;) Okazało się, że ma nadwagę. Zazwyczaj zresztą mama dawała mu 3 posiłki dziennie (jak nie więcej. ;o) po garść paszy i siano. A podobno trzeba jedną. Strasznie się przestraszyłam, no bo wiecie...Hym, chciałabym mu dawać stopniowo dwa aż w końcu jeden. Ale on ciągle się domaga. Praktycznie mógł jeść cał czas. Poza tym jak mówię mamię żeby mu już nie dawała tej paszu bo go jeszcze bardziej utucze ona zawsze ale on tak prosi...! Ugh. Czy to normalne, że on tak prosi? Czy powinnam z nim pójść do weterynarza jeszcze raz aby sprawdził?

Pozdrawiam. ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Mały problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2009, 23:10:52 pm »
Cytat: "Larienne"
Czy to normalne, że on tak prosi?

tak normalne :) Są króliczki, które mogłyby jeść cały czas.
Jaką paszą go karmisz? 3X dziennie to za dużo. Granulat się podaje 2X dziennie.
Poczytaj sobie o prawidłowej diecie i odchudzaniu króliczka. I najlepiej pokaż mamie te informacje.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Mały problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2009, 23:28:37 pm »
Jezu, jakiej "paszy" dajecie po garści 3xdziennie? No i ile waży królik, że ma nadwagę?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:30:51 am »
Dwa posilki zlozone z tej " paszy" zamien na posilki zlozone z zieleniny. Jesli do tej pory nie jadl nic zielonego to przyzwyczajaj go powoli, codziennie np. mala galazke pietruszki na poczatek czy listek cykorii lub listek salaty rzymskiej. Stopniowo zwiekszaj dawke.
 Suche jedzenie dawaj po lyzce stolowej nie garsc :)

Gina

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:42:06 pm »
Cytat: "Larienne"
Czy to normalne, że on tak prosi?

Oj króliki potrafią pięknie się dopominać o jedzenie, wręcz żebrać i udawać zagłodzonego :oh:
Moja Rudzikowa doprowadziła taką postawę do perfekcji. Jak tylko słyszy, że ktoś krząta się po przedpokoju podlatuje do ścianki płotka i staje słupka błagając o jedzenie. Od każdego weźmie, bez wyjątku :bejzbol
Na szczęście rodzinka została przeszkolona i nie podkarmia. A przynajmniej nie codziennie i jak już to malutkimi porcyjkami zieleniny czy suszków ;)

Larienne poczytaj sobie na forum informacje na temat żywienia. Np. w tym temacie jest wiele przydatnych wiadomości: http://www.forum.kroliki.net/topics28/4830.htm
Możesz też z uszatej ( www.uszata.com ) lub ze strony głównej SPK ( http://porady.kroliki.net/?p=dieta ) wydrukować główne zasady żywienia i pokazać mamie.
Dobry jest też artykuł na uszatej o przekarmianiu i przysmakach ( http://uszata.com/eksplorer/dieta/bledy.html ).

balcka

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:49:51 pm »
Moja Balcka dostaje pokarm podstawowy 2x dziennie + frykas. Myślicie że dobrze ją odżywiam???Aha wode ma przez cały czas i czasem dostaje jabłko . Bardzo lubi hh pestki z dyni i dropsy. Też umie prosić i wygląda ślicznie (normalnie też) ale juz nikt nie podkarmia i sie czasami przez to obrarza. :/

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Mały problem.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:59:16 pm »
To zależy :lol  od tego jaki pokarm, ile, jaki frykas i co oprócz tego :)
Skorzystaj z tych linków, które podała Gina.
A jeśli będziesz miała wątpliwości-pytaj.

balcka

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:03:25 pm »
dzięki aha pokarm podst. 1/2 garści i frykas tez, 8 pestek , ćwiartka jabłka i 3 dropsy

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Mały problem.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:36:37 pm »
dropsy odstaw,frykas tylko jako przysmak,dwie trzy sztuki,jablka tez podajesz za duzo,podaj plasterek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

balcka

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2009, 19:16:46 pm »
pomylilo mi sie jabłka nie tak dużo :oh:  a czemu własciwie   odstawic dropsy??

Nuna

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2009, 19:26:53 pm »
Bo sa niezdrowe.

esculap

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2009, 15:38:53 pm »
balcka, poczytaj o żywieniu. Są tego tysiące postów. Żle karmisz królika i tyle.

Larienne

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:28:28 pm »
Witam ponowie. ;)

Pimpek jest strasznie upierdliwy. Daje mu siano pod dostatniem + woda i jedna łyżka karmy na dzień. Ciaglę gryzie klatkę i chce karmy ale jakoś mu nie daje i nie dopuszczam mamy do pojemnika z paszą :P Haha, za niedługo to będe musiała zamykać karmę w skrzynce z kłódką by mama i siostra my nie dawały tyle tej karmy ;>

Ej, ale co zrobić jak królik ciągle ją gryzie? Spać się nie da w nocy. Naprawdę. Dać mu wtedy jakoś minimalnie czy może wynieść go z klatką do przedpokoju aby nie hałasował? :P


Aha, i jeszcze coś. Podacie mi nazwę karmy jaką dawać królikowi? Wiem iż jest taki temat na forum, lecz tam jest tak wszystko no...nie w ładzie i składzie o. :&gt; Słyszałam coś o Cuni Complete lecz w moim pobliskim zoologicznym nie ma tej karmy. Jest tylko Prestige i Megan ( które dostaje na zmianę jedną łyżke) jakieś karmy ee...jakiejś firmy na V, być może (?) i jakiś granulat który nie ma nazwy..( jest tylko w jakimś opakowaniu przezriczystym jest zielone małe wąskie takie jak figura walec, o. ;p ). To niesprawiedliwe, taki mały wybór karm i granulatów dla gryzoni a karm dla psów i kotów jest tak nasrane, że prawie się nie mieści w tym zoologicznym. ;<

lulame

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:36:27 pm »
Cytat: "Larienne"

Ej, ale co zrobić jak królik ciągle ją gryzie? Spać się nie da w nocy. Naprawdę. Dać mu wtedy jakoś minimalnie czy może wynieść go z klatką do przedpokoju aby nie hałasował? :P


Jak się spryciarz przyzwyczai i Cię wyszkoli, to będzie miał sposób na dodatkowy posiłek  :niegrzeczny


Na uszatej znajdziesz najodpowiedniejszy skład granulatu
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/dieta.html#skladniki

Cuni Complete najlepszy ale Cuni Duo też polecany :)
Meganem to ja bym nie karmiła
A może zamówienie przez internet? raz na jakiś czas większy zapas CC

Larienne

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:41:18 pm »
Hehe, masz rację, więc co zrobić? :P Wynieść go z pokoju?:P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Mały problem.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:49:12 pm »
W jakim wieku jest króliczek? Klatkę gryzie, bo chce się wydostać. Jakich rozmiarów jest klatka? Ile czasu na dobę królik w niej spędza?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aurinko

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2009, 00:09:18 am »
Pusiek tez mi gryzl klatke,wiec przykrywalam ja na noc.Tylko z przodu.W nocy byla cisza.Jak byl dorosly to juz biegal 24/24.Junior teraz tez szaleje.Najwiekszy halas robi nad ranem (5-6).On tez narazie nie moze biegac caly czas, bo Jego nie mozna nawet na chwile zostawic samego..Junior nie zna slowa' strach' i robi wszystko co mu do lebka przyjdzie.Tez zaczelam go przykrywac.Po tygodniu przestalam,tak na probe.Jak zaczal halasowac to ja tez robilam maly 'halas'.Zagwizdalam,klasnelam itp.Od 2 dni jest cisza.Moze sie 'wychowal'? Oczywscie jak rano mnie zobaczy na nogach to juz wola o jezdenie.Junior biega w ciagu dnia duzo.5h to jest absolutne minimum.Jak podrosnie,zmadrzeje to tez chcialabym zeby biegal 24/24.

lulame

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2009, 16:50:33 pm »
Aurinko przykrywałaś ją od zewnątrz? To pomagało? czy od środka?

Larienne

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:31:50 pm »
bosniak jak mierzyłam miarką przed chwilą dosłownie to miała 70x40. :P Nie wiem czy to dużo ale się może wyłożyć, jeszcze ma zapas ^^. A w klatce spędza większość czasu, na balkonie ( spokojnie, balkon jest zabudowany, żadnej szparki nie ma. :&gt; )+ w domu jest około...może 5h na dzień? Coś koło tego...

Byłam dziś rano w zoologicznym specjalnie zobaczyć czy mają jednak CC. Nie wiem jakim cudem to zrobili ale wygrzebali z magazynu ostaniom torbę CC. ^^ Jak mu dałam rano to zajadał jak szalony ;DD Dzięki za porady. :) Mam nadzieje, że schudnie i będzie króliczkiem bez nadwagi i w ogóle ^^


Tylko dalej mam problemy o tym budzeniu :P Dokładnie o 8 mnie budzi. Mówicie coś o przykrywaniu? Przykrywany to zostawał na noc na balkonie jak w klatce był. Więc nie wiem ;p Powiecie coś więcej o przykrywaniu?

Aurinko

  • Gość
Mały problem.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:39:21 pm »
Przykrywalam z zewnatrz.Tak tylko do polowy klatki.