Autor Wątek: Nie mam pojęcia co jej dawać :/  (Przeczytany 2195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Nie mam pojęcia co jej dawać :/
« dnia: Styczeń 14, 2009, 21:06:56 pm »
Moja Tosia na początku wszystko co jej dałam do jedzenia ładnie jadła. teraz się rozpuściła i już wybrzydza. Daję jej mieszankę dla królików z Dako- art (to czasem jak już nie ma wyjścia to zje), granulat z lucerny (myślałam, że dobrze zrobię jak to kupię a ona tego nie lubi), i jedzenie kupowane na wagę (to lubi ale nie za bardzo stać mnie na ciągłe kupowanie tego bo za pól kilo j10 zł płaciłam). Proszę poradźcie mi co mogę jej dawać??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nie mam pojęcia co jej dawać :/
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:18:49 pm »
A co jej dajesz oprócz granulatu i mieszanki?
Powinna jeść głównie siano. Dodatkowo suszki, natkę, suszone i świeże warzywa i owoce.
Jeśli ma zróżnicowaną dietę, to nie musi jeść "karmy". Z mieszanki najlepiej zrezygnuj w ogóle.

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Nie mam pojęcia co jej dawać :/
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:21:27 pm »
Oczywiście siano ma zawsze, zawsze jakieś owoce i warzywa dostaje ale oprócz tego te właśnie pokarmy które wymieniłam. Czyli co mam jej dawać?? Jakiś granulat?? Ale jaki jeżeli ona z lucerny nie je?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nie mam pojęcia co jej dawać :/
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:30:23 pm »
Ja przestawiłam moją paskudę na Cuni Complete i Cuni Duo (najbardziej polecane granulaty na forum). Mieszam je razem. Ale daje jej niewiele (dieta). Cuni Duo jest tańszy chyba ok 8zl za kg. Z tym granulatem z lucerną podobno nie należy przesadzać. Poczytaj o granulatach, bo ja już nie pamiętam dokładnie :oh:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Re: Nie mam pojęcia co jej dawać :/
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:51:41 am »
Cytat: "Dorotka"
Moja Tosia na początku wszystko co jej dałam do jedzenia ładnie jadła. teraz się rozpuściła i już wybrzydza. Daję jej mieszankę dla królików z Dako- art (to czasem jak już nie ma wyjścia to zje), granulat z lucerny (myślałam, że dobrze zrobię jak to kupię a ona tego nie lubi), i jedzenie kupowane na wagę (to lubi ale nie za bardzo stać mnie na ciągłe kupowanie tego bo za pól kilo j10 zł płaciłam). Proszę poradźcie mi co mogę jej dawać??


dieta jest nieodpowiednia,poczytaj o praw. zywieniu,najlepszy i najbardziej lubiany granulat to Cuni Complette
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein