Autor Wątek: obsikane łóżko!!!  (Przeczytany 30004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panimama

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:09:29 pm »
Borysa mam od piątku ale już 3 razy nasiusiał na łóżko a z kuwety nie chce na razie korzystac nie wiem co mam zrobic jest on wykastrowany może mu minie jak wszystko poznaczy ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:00:02 pm »
Może mu minie :) Na razie uzbrój się w cierpliwość, a kanapę nakryj jakąś folią.
Może on nie umie korzystać z kuwety? Wtedy trzeba mu będzie pomóc i wskazać drogę :) co oczywiście nie gwarantuje sukcesu (jak wszystkie nasze starania o ich rozwój kulturalny  :diabelek ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

panimama

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:15:41 am »
Borysek umie korzystac z kuwety .Najgorsze jest to że on robi przy kuwecie a nie do niej może coś mu włorzyc do tej kuwetki żeby go zachęcic ?

Tolinka

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:18:33 am »
Sianko moze wsadz.Moja Pola zamiast do kuwety robic to wybrala sobie miejsce na swoim poslaniu ktore jej zrobilam,diabelek maly :diabelek

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:41:08 am »
Cytat: "panimama"
Borysek umie korzystac z kuwety .Najgorsze jest to że on robi przy kuwecie a nie do niej może coś mu włorzyc do tej kuwetki żeby go zachęcic ?


hehe, mówiłam już, że Borys pasuje do moich panienek :co_jest
u mnie jest to samo - diablice umieją korzystać z kuwety, a od jakiegoś czasu 50% tego, co ma się tam znaleźć ląduje obok, centralnie przy samej kuwecie :oh: zawiesiłam już paśnik nad ich wc, ale to na nic... zamiatam boby, wycieram siki i modlę się, żeby było jak dawniej. w końcu im przejdzie.... :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 04, 2009, 12:46:21 pm »
Jak zapomni się Suskowipo co ma toaletę - (w swojej zagródce,bo jak biega to siusia do klatki Tolka i na łóżko :oh:  ) to wkładam mu chusteczkę nasączoną siuśkami i przypomina sobie gdzie się załatwiać.
SylwiaG

panimama

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:55:00 pm »
kochani przełom Borysek zrobił siusiu do kuwety ale ja się cieszę może on po prostu czasu potrzebował nie wiem ale mam nadzieję że już tylko tam będzie się załatwiał .

Tolinka

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:30:02 pm »
panimama, super,gratuluje :brawo:

Aneczka

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:19:17 pm »
Bardzo prawdopodobne, że miał jednak ochotę nieco zaznaczyc swoj nowy teren, mimo ze kastrowany jednak chciałby miec swój kawałek podłogi, czy kanapy.

panimama

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:51:24 am »
Chyba go pochwaliłam ,aby raz tam się wysiusiał a jak kładłam się spac to wleciał na łóżko i się załatwił .Mam nadzieję że mu będzie przechodziły te głupawki .Wystawiłam mu 3 kuwety i zobaczymy jak dziś będzie ,a już tak się cieszyłam. Moja córcia też uczy się siusiu na nocnik więc mam 2 dzieci do nauki  :(

Sandal

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 06, 2009, 11:43:21 am »
Może Cię trochę pocieszy to, że z pierwszym królisiem Elvisem też miałam ten problem ze dwa pierwsze miesiące wspólnego mieszkania - natomiast teraz zostawiamy go sam na sam z pościelą i nie ma mowy o nasiusianiu, nawet po zmianie mieszkania nie znaczył już nowego terenu moczem, tylko cały czas ładnie załatwia się do kuwety.
Proces przejściowy był wprawdzie wymagający - bardzo często sprzątana kuweta, nagradzanie za zrobienie w kuwetce, godziny spędzone na obserwowaniu, żeby w porę zgonić z łóżka do kuwety - no i się udało.

Teraz mając drugiego królika Bogusia jest nam łatwiej uwierzyć, że i jego kiedyś oduczymy sikania w różne nieodpowiednie miejsca. Chociaż wprowadziliśmy pewną zmianę i położyliśmy folię na łóżku, żeby nie prać całej pościeli po każdych siuśkach. No i okazało się, że folia jest tak świetna do tego, żeby na niej siusiać, że nawet jak leży obok łóżka, złożona w kostkę to na nią leje. Plan jest więc taki, żeby kawałek foli włożyć do kuwety, skoro ją preferuje jako podłoże do załatwiana :D

Aneczka

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 06, 2009, 17:04:50 pm »
Problem jest taki, że folia nie chłonie, i jak królik sika na folie to sam jest cały brudny, mokry i  smierdzi, więc to chyab nie najlepszy pomysł z folia w kuwecie

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 07, 2009, 15:32:16 pm »
U mnie by to nie podziałało -  Folia jest na łóżku i tam sika - do kuwety owszem - jak siedzi w zagrodzie - jak folie dalabym do kuwety to i tak by osiusiała łóżko .  Na niektóre to działą, na niektóre nie . A teraz Susek traktuje jako WC klatkę Tolusia.
SylwiaG

Adrianna001

  • Gość
ehhhh
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:30:32 pm »
No coz ja tez mam ten problem z siusianiem... Moja Fifka leje tylko na lozko albo na mnie..... tak sie zastanawiam czy w sklepach zoologicznych nie ma czegos takiego jak "wabik"... nie wiem moze jakis zapach, ktory zacheca krolika do siusiania w jedno miejsce..... gdy jestem w pracy to Fifula siusia w jedno miejsce w swojej klatce(jeszcze nie dorobilam sie kuwety) ale jak wracam i ja wypuszczam to leje! i najgorsze jest to, ze upodobala sobie lozko mojej mamy, a jej sie to bardzo nie podoba i irytuje ja ten fakt. :( nie wiem jak ja nauczyc, zeby zaprzestala tego czynu  :>  Bo nawet jak jest juz na lozku i delikatnie jej sie zasugeruje lekkim zepchnieciem z lozka, to nie reaguje, tylko zrobi co ma zrobic i dopiero schodzi.... ehhh;/ szczerze mnie tez to troche meczy, bo nie chce mi sie sluchac biadolenia matki.... nie mam juz pomyslow :/

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:36:38 pm »
nie możesz jej "delikatnie sugerować". ona musi wiedzieć kto tu rządzi - z tego co piszesz ona próbuje dominować. nie pozwalaj jej wlazić na łóżko.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

panimama

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 10, 2009, 09:02:05 am »
Ja Borysowi nie daję wejśc na łóżko no i tam już nie siusia ,ale nadal też nie siusia do kuwet jak przestawiałam kuwetę w kąt klatki gdzie się załatwił to on robił w drugi kąt sama już nie wiem .

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:54:47 pm »
ja na poczatku gdy dostalam moja Afrusie otworzylam klatke i postawilam kolo lozka ona wskoczyla na wyrko i nei chciala po ziemi chodzic bo za twardo  i mi najscala na wyrko i na koc pozniej to czyscilam gabka i mydlem teraz Afrus sie pasie na ogrodku ;)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


RemigiuszP

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 14, 2009, 15:57:15 pm »
Nasz Tuptuś też siusiał na łóżko, a bobry były produkowane w ilościach hurtowych i to w biegu. Stanowczo zabroniliśmy wchodzenia na łóżko (był zganiany, zdejmowany i na każdą próbę zaglądania na łóżko wołaliśmy że nie wolno). Obecnie pozwalamy w ograniczonym stopniu wchodzić na łóżko i jest bardzo pilnowany. Głaskanie, trzymanie za tyłek (to pomagało) i może wejść tylko na sam skraj łóżka. Na razie zachowuje się bardzo grzecznie. Wchodzi pod pachę, tuli się i potrafi tak przeleżeć nawet do pół godziny. Zobaczymy co będzie dalej.

Aneczka

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:47:18 pm »
RemigiuszP, a nie łątwiej wykastrować? U mnie już dwa tygodnie po kastracji minęło ajk ręką odjął. To jest zachowanie terytorialne, a im mniej królik na łóżku przebywa, tym mniej tam jego zapachu, co z kolei zwieksza potrzebę zostawienia go tam jak najwięcej się da

RemigiuszP

  • Gość
obsikane łóżko!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 14, 2009, 18:03:07 pm »
Na razie na pewno nie będziemy go kastrować bo nie ma z nim właściwie problemów. Wszędzie wchodzi, fotele, dywany, poduszki i nigdzie nie zostawia ani bobków ani nie siusia. Problem był tylko z łóżkiem. A żeby było śmieszniej to siusiał szczególnie wtedy jak żona była w pobliżu. Poza tym nasz wet raczej nie poleca kastracji jeśli nie będzie konieczna.