Autor Wątek: Poidło czy miska?  (Przeczytany 7294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Poidło czy miska?
« dnia: Listopad 12, 2007, 20:15:05 pm »
Od razu chciałam zaznaczyć, że nie jest to kolejny temat, w którym chciałabym omawiać wady i zalety każdego ze sposobów podawania królom wody. Chodzi o coś innego, mianowicie:
Obiszonek i Kisa są na najlepszej drodze do wspólnego życia  :jupi Właśnie siedzą razem w klatce Kisy, razem jedzą, piją, leżą... W związku z tym w najbliższym czasie (jak już Obiemu całkowicie spadnie poziom hormonów) chciałabym, żeby razem zamieszkali. I tu się pojawia mój niewielki, aczkolwiek istotny problem: Kisa pije wodę z miseczki, Obi z poidła, Kisa nie umie pić z poidła, Obi wylewa wodę z miseczki...
Dlatego pytam, Drodzy Forumowicie, co mi radzicie zrobić w takiej sytuacji, zamontować w klatce poidło, pozbywając się miseczki, zostawić miseczke i zainstalować poidło, czy odstawić poidło i zachować samą miseczkę  ??  :lol

Gina

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2007, 23:50:41 pm »
Moim zdaniem na początek zastosuj poidło oraz miseczkę (może w klatce daj taką wieszaną na prętach by Obi nie wylewał wody, a na wybiegu porcelanową). Po jakimś czasie króliki powinny same wybrać z czego chcą pić. Kisa może się nauczyć pić z poidła lub Obi przekona się do miseczki :lol

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2007, 16:57:57 pm »
Kasiula - są poidła-miseczki. Obi nauczy się z "miseczki" pić, a przy tym nie wyleje nic, bo i jak?
Poidło okręcane do klatki za pomocą metalowych śrub co zapewnia stabilność konstrukcji. Rolę zbiornika pełni zwykła butelka dołączona do zestawu po zewnętrznej stronie klatki.
Układ dozuje wodę na zasadzie różnicy ciśnień .Dzięki temu łatwiej można utrzymać wysoką higienę w klatce.
Kosztuje 9,7zl (zrodlo:hodowlany.pl)

lub jest tez cos w tym stylu

Obi może się "wycfanić" z zawieszaną miską - wystarczy podkopać ją mordką, łapkami pomaltretowac.. :P a pani będzie miała wodę na podłodze.
Wpisz w googlach poidło dla królików wyjdzie dużo wyników, sklepy hodowlany.pl czy farmen.pl mają różne poidła.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2007, 17:06:06 pm »
Oooo Linka, super, dziękuję bardzo  :*  :bukiet
Faktycznie super pomysł z tym poidło - miseczką  :jupi
Problem z Obim polega na tym, że oprócz tego, że wylewa z premedytacją, to jeszcze co gorsze, włazi do tej miski i ma mokre nogi potem  :/ Ale na pewno wygodniej mu się pije z miseczki, bo szybciej może ugasić pragnienie i nie musi walczyć z tą kulką, więc takie rozwiązanie byłoby idealne  :jupi

Jeśli chodzi o zawieszaną miseczką, to w celu zaoszczędzenia miejsca w klatce, próbowałam dawać granulat w takiej miseczce każdemu z moich ucholi... Zawsze to samo - miseczka jakimś cudem wywalona, a granulat rozsypany  :>

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2007, 15:03:37 pm »
To problem rozwiązany :)

naomi19

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2007, 15:50:39 pm »
Linka- faktycznie super to poidło- miseczka.

Gina

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2007, 19:49:02 pm »
Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje :> Pomysł super. Tylko w zwykłym zoologicznym jeszcze czegoś takiego nie widziałam.

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2007, 16:56:11 pm »
Hodowcy to pomysłowi ludzie :diabelek  :P

naomi19

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2007, 18:22:39 pm »
Cytat: "Linka"
Hodowcy to pomysłowi ludzie :diabelek  :P

Najważniejsze, ze skromni hihi
 :przytul

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2007, 18:58:58 pm »
hihihi :krzywy2  :przytul:

anka1388

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2007, 12:02:29 pm »
Pomysl siwetny...:)

Ale jak to sie dzieje, ze jak ta butelka jest pionowo to ta woda sie nie wylewa ponad ta mala miseczke przy tym... ? Linka napisala ze dozuje wodę na zasadzie różnicy ciśnień. ale na czym to dokladnie polega? :)

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2007, 14:49:50 pm »
Anka - wez, nalej wody do dużej butelki, na butelkę (stojącą) połóz do góry dnem miskę. Przytrzymaj drugą ręką miskę a butelkę przeczyl tak aby miska byla normalnie polozona a butelka do gory "dnem". Zobaczysz czy sie bedzie lalo. Jeśli będzie otwor to woda sie bedzie wylewac, jak sie wyleje to zostanie Ci troche w butelce jeszcze jesli "otwor" sie zakryje. Pobaw sie z tym a zapakujesz o co w tym chodzi. To cos podobnego tylko ze butelka jest troche wyzej aby dac wodzie mozliwosc odplyniecia.
Chyba o to chodzi?

anka1388

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2007, 16:32:33 pm »
ok. dzieki...
pobawilam sie tak jak napisac;p hehe...
i teraz rozumiem :)

gosiaw

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2007, 22:39:59 pm »
rzeczywiście, to poidło z miseczką to fajny pomysł. może sprawie taką Luli, też nie lubi poideł

vanda

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2008, 16:46:03 pm »
Cytat: "Linka"
Kasiula - są poidła-miseczki. Obi nauczy się z "miseczki" pić, a przy tym nie wyleje nic, bo i jak?
Poidło okręcane do klatki za pomocą metalowych śrub co zapewnia stabilność konstrukcji. Rolę zbiornika pełni zwykła butelka dołączona do zestawu po zewnętrznej stronie klatki.
Układ dozuje wodę na zasadzie różnicy ciśnień .Dzięki temu łatwiej można utrzymać wysoką higienę w klatce.
Kosztuje 9,7zl (zrodlo:hodowlany.pl)

nie wiecie moze czy poza strona hodowlany.pl mozna gdzies jeszcze takie poidelko kupic? tam wysylka kosztuje wiecej niz to poidelko ;)

Linka

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2008, 17:03:05 pm »
Vanda - zapytaj w sklepie zoo. Może sprowadzą? Lepiej wydrukować zdjęcie żeby wiedzieli co to ma być.
Można też samemu skombinować takie poidelko ;):
Plastikową butelkę napełniamy wodą. Wcześniej najlepiej kupic miseczkę zawieszaną (są takie nierdzewki dla psa - najmniejszą). Miske dajemy na butelkę dnem do góry, szybko odwracamy, troche wylewamy, napełni się i gotowe. Problem z bawieniem się jak ustawić butelkę za każdym razem by samo się lało ale nie wylało, żeby nie było kłopotu, że się nie leje :P

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:27:19 pm »
galeria owcy --->oisforowca

Patrycja121997

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:38:32 pm »
Mam poidelko ale trudno bylo nauczyc Tuptusia z tego pic. Ale dalam rade :DD
Radzilabym poidelko, bo sluchaj z miski na bank wyleje.    :icon_lol

film_lady

  • Gość
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:19:58 pm »
Z miseczki wyleje, nie ma szans, by woda przetrwała :) Tylko kup mniejsze powidło, by móc codziennie zmieniać wodę.

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Poidło czy miska?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2009, 01:25:00 am »
wiem ze wyleje bo wlasnie obecnie praktykuje miske i fakt faktem wylewa
dlatego szukam poidelko-miski
samo poidelko srednio mi sie podoba bo ciezko z niego pic ale jesli juz to kupie duze na wypadek np mojej dluzszej nieobecnosci co nie ma wplywu na codzienne lub nawet czestsze zmienianie wody tak jak w przypadku miski

hm generalnie chodzilo mi o rade w kwestii tych konkretnych poidelek z linkow :P
galeria owcy --->oisforowca