Autor Wątek: Pazurki  (Przeczytany 3621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

becia

  • Gość
Pazurki
« dnia: Styczeń 04, 2009, 22:28:04 pm »
Co ile trzeba króliczkowi obcinac pazurki?

Nuna

  • Gość
Pazurki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2009, 00:45:10 am »
Wtedy kiedy sa za dlugie, nie ma jakiejs stalej pory :) przednie szybciej rosna, tylnie wolniej.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pazurki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:16:57 pm »
bedziesz  widziec kiedy beda za długie :) tylko obcina sie po trochu  tak zeby nic nie uszkodzić
SylwiaG

madziallena

  • Gość
Pazurki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2009, 10:29:21 am »
Ja osobiście bardzo boje sie obcinać pazurki Czesiowi ze względu na część ukrwiona. :buu  :chory  :(  Czy wystarcza zwykle nozyczki? :hmmm

Aneczka

  • Gość
Pazurki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2009, 10:35:52 am »
Jak się boisz, to lepiej nie rób tego sama, tylko poproś weterynarza jak będziesz na kontroli czy szczepieniu, bo Twoj stres na pewno udzieli się króliczkowi i zadanie stanie się jeszcze trudniejsze, łatwiej popełnisz błąd, a nie ma sensu narażać zwierzątka na ból.
Cytat: "madziallena"
Czy wystarcza zwykle nozyczki?

Zwykłe nożyczki raczej nie wystarcza, pazurki królika są dość grube i twardę, więc takimi nożyczkami możesz uszkodzic paznokieć, rozdwoic go, a w najlepszym wypadku po prostu połamać nożyczki. Ale w każdym zoologicznym kupisz obcążki do obcinania króliczkom paznokci

kasiagio

  • Gość
Pazurki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2009, 11:56:39 am »
Ja właśnie wczoraj poobcinałam mojemu małemu pazurki  obcinaczem  i poszło bez problemu i bezboleśnie  :diabelek   trzeba się tylko patrzeć gdzie się zaczyna część ukrwiona i wszystko będzie dobrze  !!

K.Skowron

  • Gość
Odp: Pazurki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2010, 21:25:35 pm »
Witajcie!
Obcinamy naszym kroliciom pazurki w miare regularnie (raz na dwa miesiace okolo), bo dosyc szybko im rosna. Obie sa na codzien bardzo ufne, niczego sie nie boja, ale przy obcinaniu pazurkow (a konkretnie chodzi o podnoszenie je) niesamowicie sie boja - nie wyrywaja sie juz tak mocno jak kiedys, ale cale sie trzesa i dysza ze strachu, tak ze az nam sie serce lamie. Mimo ze trzymamy je tak, jak nam pokazal weterynarz, czyli tylem do nas, trzymajac obiema rekami mocno brzuch, w tym jedna reka podtrzymujac gorne lapki (ostatnio nawet zaczelysmy to robic na siedzaco, zeby mialy mniej stresu, a gdyby sie przypadkiem wyrwaly, to zeby wyladowaly miekko na kanapie), ale dalej ogromnie sie boja i trzesa...czy ktos ma moze jakas metode na to, by byl to mniejszy stres dla krolisiow? NIe chcemy na kazde obcinanie wybierac sie do weterynarza, poniewaz nie mamy samochodu, a zabieranie kroliczkow przez pol miasta w przewozniku jest dla nich jeszcze wiekszym stresem. Prosze doradzcie, jesli macie jakies sprawdzone metody! z gory dzieki!

Rabbitka

  • Gość
Odp: Pazurki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2010, 00:36:23 am »
Petitek podczas obcinania pazurów jest bardzo niegrzeczny dlatego weterynarz nakrywa głowe królika kocem tak aby nic nie widział i był w ciemnościach (podobno w takim stanie króliki czuja się bezpiecznie itd.) a druga osoba delikatnie ale stanowczo przytrzymuje królika za kark (nakryty kocem) tak aby nie zrzucił z siebie koca.Petitek jest wtedy spokojny i się nie wyrywa (zabieg jest wykonywany na podłodze).
Nie wiem czy jest to zalecana metoda ale używa jej weterynarz (króliczy) i na Petitka działa.