Autor Wątek: Co zrobić?  (Przeczytany 2114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
Co zrobić?
« dnia: Grudzień 29, 2008, 21:01:35 pm »
Hej! Mam 2 samiczki w podobnym wieku czyli mają teraz po około 4 miesiące. Do tej pory wsystko było ok. Spały razem tuliły się, myły wzajemnie. Od 2 dni mam jednak problem bo jedna strasnie goni drugą. I w klatce i poza nią. do tego stopnia że ta goniona ma strupki na plecach. ale po takich gonitwach potrafią się uspokoić i znów spać razem. Jak są poza klatką to te jest trochę gonitwy i trochę spokoju. Boję się je rozdzielić bo obawiam się że potem już w ogóle nie uda się ich zaprzyjaźnić. A  rdugiej strony trochę mi żal tej "uciśnionej". Dodam że mieszkają w jednej klatce i że są niesterylizowane.
Pozdrawiamy Elka i stadko

mEFFI100

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:36:00 pm »
Sterylizacja mogłaby pomóc, kiedy im hormony opadną to powinny się uspokoić. W tym wieku zaczynają dojrzewać i stąd chęć dominacji w stadzie.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co zrobić?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2008, 11:43:38 am »
Musisz je rozdzielis, bo niedługo zaczna sie walki. Trudno - zanim kupiłes dwa króliki trzeba było wczesniej poczytac o zaprzyjaznianiu i sterylizacji. Jestes Warszawy, gdzie są najlepsi weci - zapisz dziewczyny na sterylizacje (nie pamietam od jakiego wieku mona sterylizowac).
Potem trzeba je zaprzyjazniac od nowa, według wskazówek z forum czy np. uszatej.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Co zrobić?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2008, 19:32:55 pm »
Cytuj
Boję się je rozdzielić bo obawiam się że potem już w ogóle nie uda się ich zaprzyjaźnić.


jesli bedziesz zbyt dlugo czekac z rozdzieleniem i sterylka to agreesja wobec siebie wejdzie im w nawyk - a wtedy przez nastepne 8 - 10 lat bedziesz skazana na dwie klatki i osobne puszczanie...
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj