Autor Wątek: Coś z noskiem...- SZYBKO!!  (Przeczytany 7427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szpako

  • Gość
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« dnia: Maj 27, 2005, 15:13:58 pm »
NIE WIEM CO SIE DZIEJE Z MOIM KRÓLIKIEM, BARDZO SZYBKO ODDYCHA, MA CIEPŁY NOSEK LEKKO ZACZERWIENIONY, CAŁY CZAS SIE KŁADZIE I JAKDYBY ODPOCZYWA.. POMOCY, BARDZO SIE NIEPOKOJE, PROSZE PISAĆ NA MAILA SZPAKO99@INTERIA.PL ALBO GG 3223561, a jak komuś bardzo sie nie chce to prosze pisac tutaj.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2005, 15:32:11 pm »
może to jest spowodowane upałem?
zamroź butelke wody w zamrażalniku i położ obok na podłodze na gazecie niedaleko królika.

czy są jeszcze jakieś objawy?
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

mru

  • Gość
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2005, 17:15:52 pm »
To szybkie oddychanie faktycznie może wskazywac na przegrzanie ale to pokładanie sie jest charakterystyczne dla gazów.
Za mało danych, żeby cokolwiek stwierdzić

Od kiedy króliczek ma takie objawy i co poza tym zauważyłeś?
Jakie ma lub mial bobki?
Co ostatnio jadł i kiedy?
Czy stracił apetyt i nie chce pić?
Jaki ma brzuszek (miękki, twardy, wzdęty)?
Czy przyciska brzuch do podłogi i ciagle zmienia miejsce lezenia?

Powinieneś leciec jak najszybciej do weta. Dodam tylko jeszcze do postu Kapi na temat udaru i przegrzania.

Gdzie znajdował się królik, jego klatka, w jakim pomiesczeniu, w jakiej temperaturze? Jeżeli to faktycznie od gorąca, to przenieś króliczka w chłodne miejsce, połóż na klatce zwilżony zimną woda ręcznik i dobrze by było na te reczniki skierować wiatrak, ale nie bezpośrednio na królika, bo sie jeszcze przeziębi.  Jak pisze Kapi dobrze jest porostawiać w pobliżu króla zamrożone butelki, aby nie skraplała sie z nich woda obwiń je cienką szmatką. Oprócz tego królik musi pić, dużooo. Nie wiem jakie leki podaje się na udar, to powinien obejrzec weterynarz.

Rima

  • Gość
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2005, 01:23:32 am »
Mam podobny problem ze swoim krolikiem. Czasami bardzo szybko oddycha, az podskakuje mu cala glowka,jak przyloze ucho do jego noska to slychac swiszcacy oddech, tez czesto odpoczywa.Nosek nie jest zaczerwieniony, nie ma wyciekow, czasem jest wilgotny, ale tylko troszke.Z mojej obserwacji nie jest to ani przeziebienie(nie kicha, albo bardzo zadko,nie ma kataru, strupkow..) ani przegrzanie(staram sie zeby zawsze bylo chlodno w pokoju,zreszta on i tak zazwyczaj nie lezy na dywanie, tylko na zimnej podlodze).Nie wiem czy to jest po prostu taki sposob chlodzenia sie u kroliczkow, moze wszystkie kroliki tak maja.Mam czasem wrazenie ze moze to byc rowniez reakcja stresowa.Potrafi lezec spokojnie i gdy zaczynam go glaskac dostaje czesto takiego napadu szybkiego oddychania.Dla mnie to dziwne bo Klopsik jest bardzo zadomowiony, biega caly dzien po mieszkaniu, i jest nadzwyczaj towarzyski. Niepokoi mnie to, poniewaz gdy byl mniejszy nigdy tak szybko nie oddychal. Bede wdzieczna za jakies informacje,pozdrawiam

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2005, 11:36:27 am »
Czy te szybkie oddychanie podczas głaskania jest połaczone z podgryzaniem ząbkami?

Jeśli nie ucieka od głaskania i widać, że sprawia mu to przyjemność to nie powinno Cię niepokoić.
Moja Nesia również szybciej oddycha i pomrukuje jak ją głaszcze.

Z odgłosami jest podobnie tylko, że jej brzęczące oddychanie słychać z odległości metra. Była badana przez weterynarza i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.
Z tego co się orientuje to przyczyną może być również krzywa przegroda nosowa.

Jeśli chcesz się upewnić czy wszystko jest ok udaj się z króliczkiem do weterynarza.
Na naszej stronie znajdują się namiary do bardzo dobrych króliczych wetów w Warszawie www.kroliki.net/vet.html
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Rima

  • Gość
Coś z noskiem...- SZYBKO!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2005, 12:16:49 pm »
Tak, zgrzyta jak mu jest przyjemnie, i sam sie doprasza czochrania, jest straszliwym pieszczochem:) A moze jest otyly i dlatego tak sapie? Ma 5 m-cy i wazy okolo 2 kg(to raczej nie jest miniaturka :hehehe: Ide za tydzien zaszczepic Klopsika na pomor wiec jeszcze raz pogadam z wetem o tym (ostatnio tez nie stwierdzil nic niepokojacego), bo mimo wszystko martwie sie takim swiszczacym oddechem. Jak bede miala diagnoze napisze co jak.Pozdrawiam , dzieki za odp