Autor Wątek: Kopanie nocne i...dzienne :dwa króliki:  (Przeczytany 2045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Keisu

  • Gość
Kopanie nocne i...dzienne :dwa króliki:
« dnia: Grudzień 19, 2008, 18:06:25 pm »
Witam ,
Wiem , że podobny temat już powstał , jednak nie odnalazłam w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam dwie samiczki Lolę i Lale , przy czym Lala była królikiem mojej siostry , jest bardzo płochliwa i nie ufna ,  była zabiedzona .
Lola to żywe 3 letnie złoto , jedynym jej problemem jest bałaganienie i kopanie nocne .
Moja królica jest zwierzątkiem którego nie da się w nocy wypuszczać ,skacze po głowie , jest nadpobudliwa . Ale odkąd w moim pokoju stoi drugi królik...Nie ma przebacz.
Bardzo się rzuca , jest ciągle na mnie zła , siusia mi na pościel.
Noce są najgorsze .
Bo ani królików nie moge wystawić do innego pokoju bo nie ma miejsca , ani nie mogę ich wypuścić bo się zagryzą na śmierć .
A kopanie nocne jest nie do zniesienia , sama Lola była straszna a teraz są takie dwie Lole - Stereo    :oh: .
Próbowałam je w dzień dużo wypuszczać , chciałam żeby się wyszalały ale one po prostu nie chcą spać w nocy !
Dlatego moje pytanie brzmi :
Jak mogę sobie poradzić z dwoma nie lubiącymi się , nocnymi rozrabiakami , bez możliwości spania/przestawienia ich do innego pokoju ?
Z góry baaaaaaardzo dziękuję za odpowiedzi !

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Kopanie nocne i...dzienne :dwa króliki:
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2008, 22:12:10 pm »
Ja spróbowałabym je zaprzyjaźnić i nie zamykałabym ich na noc. Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwo się mówi, a sama praktyka jest trudna, ale liczne przykłady udowodniły już nie raz, że można. Dwa króliki zajmą się sobą, jak będą puszczone luzem, to nie będą kopały po klatce i wszyscy będą szczęśliwi :) Sterylizacja może tu bardzo pomóc.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan