Autor Wątek: Pierwszy królik  (Przeczytany 9779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Pierwszy królik
« dnia: Grudzień 08, 2008, 21:44:01 pm »
Witam! Jestem nowa na tym forum. Od zawsze marzyłam o króliku i dziś go dostałam. Jest on od koleżanki, która go już nie chciała. Ma on jakiś rok może trochę więcej i mieszkał w piwnicy:/ Jest dosyć gruby ale podejrzewa., że to dlatego że nie był w ogóle wypuszczany. Karmiony był tylko sianem i owsem. Jest w dosyć niewielkiej klatce. Planuje mu kupic dużą ale dopiero w styczniu:( Teraz nie wiem jak mam z nim postępować. Co dać mu do jedzenia, jak klatkę urządzić. Wypuściłam go dziś (w sumie to chyba ją- nawet imienia nie ma), pochodził chwilke i wrócił do klatki. Tylko czasami jak kota zobaczył to tupał. Mnie też nie jest pewny, chociaż przechodził mi pod nogami podejdzie do mnie jak się zbliżam do klatki itp. Poradźcie mi jak mam mu polepszyć życie bo nie zasłużył na takie

Nuna

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2008, 22:00:39 pm »
Witaj na forum :) super, ze wzielas uszaka, na pewno bedzie mial u Ciebie jak w raju.
Daj mu troche czasu, musi sie przyzwyczaic do wszystkiego bo chyba w tej piwnicy duzo nie widzial.Klatki mozesz poogladac na forum: http://forum.kroliki.net/topics25/2959.htm
Do jedzenia: sianko musi miec caly czas w klatce, mozesz zamowic tez suszone ziola np. Zuzala przez internet, granulat najlepsze: Duo Cuni lub Cuni Complete i dawac mu na poczatek lyzeczke do herbaty, jesli sie przyzwyczai to lyzke dziennie.
Warzywa wprowadzaj powolutku np. daj mu plasterek marchewki jesli nie bedzie mial sensacji to nastepnego dnia troche wiecej, to samo z innymi warzywami i owocami.

Anula_un

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 22:03:28 pm »
Dorotka,  fajnie ze sie nim zaopiekowałaś:):)

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Pierwszy królik
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2008, 22:06:06 pm »
Witam na forum!
Miło,że zdecydowałaś się zaopiekować króliczkiem. Co do żywienia to sianko uszolek powinien mieć cały czas, stopniowo powinnać zacząć odstawiać owso i wprowadzać granulat (Wildlife, CuniDuo, CuniComplete,lub Vitakraft)
Wrzuc zdjęcia uszolka
Pozdrawiam :bukiet
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Pierwszy królik
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2008, 22:13:48 pm »
A czy jeżeli u mnie po pokoju chodzi kot to czy mam czymś klatkę na początku przykrywać żeby króliczek sie nie bał czy nie trzeba? Sianko ma cały czas ale na ziemi o nie mam jeszcze żadnych akcesoriów do tej klatki.

Anula_un

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2008, 22:20:25 pm »
to uwazaj zeby nie siusiał na sianko  jak osiusia to wymien, mój lubi do sianka narobic, wiec mam pasnik.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Pierwszy królik
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2008, 09:03:36 am »
Króliczek przyzwyczai się do kota,ale ich kontakty musza byc na początku ograniczone. Mysle,ze nie musisz przykrywac kocem klatki. Ja mam 2 koty i sie świetnie dogadują z uszolami.
Zobacz ostatnie zdjęcie;to chyba mówi wszystko!
http://www.forum.kroliki.net/topics58/4074.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=gustaw&start=15
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Pierwszy królik
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2008, 16:17:01 pm »
Ok. Mam jeszcze jeden problemik. Otóż jak włożę miseczkę z jedzeniem i położę w jakieś miejsce to królik nie zwraca na to uwagi i łazi ciągle po tym, siada w niej, przez co wszystko rozsypuje. tylko zrobię mu porządek on nabałagani :oh:

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Pierwszy królik
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2008, 16:29:16 pm »
A co dajesz mu do jedzenie? Może nie lubi,albo nie jest do tego przyzwyczajony???
Spróbuj mu pod pyszczek podstwić miseczke,albo daj mu jesc z ręki
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Pierwszy królik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2008, 16:41:39 pm »
Dorotka daj królikowi czas na oswojenie się z sytuacją, zero kontaktów z kotem, królas jest wystarczająco zdenerwowany zmianą miejsca, zapachów i głosów.
Nie wkładaj mu ciągle rąk do klatki i nie poprawiaj miseczek, on musi czuć że klatka to jego azyl i nic mu się w nim nie stanie.

Zachęcam do poczytania: http://www.porady.kroliki.net/?p=oswajanie

A tu wszystkie porady: http://www.porady.kroliki.net

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Pierwszy królik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2008, 16:42:47 pm »
Na razie daje mu mieszankę (pokarm dla królików kupiony z zoologicznego). Ale on wie że to jest jedzonko i mu raczej smakuuje bo normalnie wcina tylko ze tez chodzi po nim i rozwala je

Koperek_wawa

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2008, 22:40:39 pm »
Cytat: "Dorotka"
Na razie daje mu mieszankę (pokarm dla królików kupiony z zoologicznego). Ale on wie że to jest jedzonko i mu raczej smakuuje bo normalnie wcina tylko ze tez chodzi po nim i rozwala je

Mieszanki nie są polecane dla królików, dlatego że są bardzo kaloryczne. Być może dlatego Twój królik ma nadwagę. Zdrowe pokarmy dla królików to: Cuni Complete oraz Cuni Duo :) Życzę dużo szczęścia w opiece nad maluchem ;)

madzia93

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:37:46 pm »
hej:*
mam zamiar kupic sobie kroliczka miniaturke :jupi ....chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej o opiece itp ...bo chce byc przygotowana jak zawita u mnie ;]
....mam pytanie....czy konieczna jest kastracja/sterylizacja?..i w jakim wieku. i jaki jest tego koszt?
i jeszcze czytalam ze trzeba 2x w roku szczepic...tez chce wiedziec kiedy i jaki jest koszt:P

narazie tyle ale bede sie jak cos  pytac;p
pliss o odpowiedz :*

Akte_Angel

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2009, 16:53:40 pm »
madzia93 odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdują się juz na tym forum - na pewno je znajdziesz przeszukując forum i czytając interesujące Cię tematy :)

Preah

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2009, 18:40:26 pm »
Dorotko, jak dobrze, że postanowiłaś odmienić los króliczka. Jestem pewna, że pomożesz mu dostrzec i poczuć, że człowiek to nie tylko nieczuła istota, zdolna zamknąć zwierzę stworzone do aktywności i ruchu w piwnicy, zdolna odciąć je od słońca i świata. Z całego serca Ci życzę by, powstała między wami piękna przyjaźń. Wiele radości płynacej z obserwacji tego, jak to zwierzątko będzie odkrywać, że dom człowieka może być naprawdę miłym miejscem, podobnie, jak i sam człowiek :)

Powodzenia :bukiet

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:38:02 pm »
Cytat: "madzia93"
chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej o opiece itp [...] czy konieczna jest kastracja/sterylizacja? [...] czytalam ze trzeba 2x w roku szczepic...[...]

Madziu, poczytaj posty w dziale >>Opieka<< (są w nim również tematy dotyczące szczepień) oraz w dziale >>Kastracja/Sterylizacja<<. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

basska

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2009, 17:55:06 pm »
Dorotko, jak miewa się króliczek? Jak go/ją ochrzciłas? Może wstawisz focie?
PS Skąd ta twoja koleżanka miała królika, rodzice nie widzieli go?Jak można tak traktować żywe zwierze! :bejzbol

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Pierwszy królik
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2009, 21:21:01 pm »
Króliczek się miewa dobrze. Od niedawna ma dużą klatkę (ok. metra długości), już się niczego nie boi a czasem jak mi się kot do pokoju prześlizgnie, to i jego pogoni. Ma na imię Tosia (koleżanka powiedziała, że to dziewczynka). Rodzice dziewczyny od której mam Tośkę wiedzieli o niej. Dostała królika na święta w zeszłym roku. Był mały to fajny, urósł i się jej znudził. :zdenerwowany  Cieszę się, że Tosia znalazła lepsze życie u mnie i zapewnie jej to do końca jej dni (a to jeszcze długo :) )
Zdjęcia są w tym wątku:
http://forum.kroliki.net/topics58/4731.htm

Pozdrawiam.

rockeen

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2009, 21:02:17 pm »
Witam, jestem nowa na forum i chciałabym przedstawić wam moją sytuację/historie.
Lat mam (12kwietnia będe miała) no ale rocznikowo 13.
''Z powołania'' jak ja to nazywam  :P jestem miłośniczką psów.
Pewnie pytacie się czemu piszę tu o psach? Otóż to: Jak miałam niecałe 4 lata (moja siostra 5, no a młodsza,teraz rocznikowo6 się wtedy jeszcze nie urodziła) Dostaliśmy od kuzyna królika, nie wiem bo nie znałam się wtedy na rasach ale taki zwykły, szary.Pamiętam że zawsze rano otwierałam klatkę i szłam do lodówki (a on za mną!) I dawałam mu marchewkę. Skoczek, bo tak go nazwałyśmy nie był z nami długo. Oddaliśmy go po jakimś roku, może mniej, bo rodzicom się to nie podobało, mieszkaliśmy wtedy w małym mieszkaniu... potem miałyśmy jeszcze (ona rybkę) ja świnkę morską, no i 2 myszoskoczki.
Ale jak już pisałam moją pasją są - Psy. Mama powiedziała że jak będziemy się opiekować nim to możemy mieć ale że ona nic przy nim nie zrobi. Spoko, git. Jak dla mnie to ja mogę wszystko robić sama. Niestety mieszkam za granicą, i tu kupiliśmy dom jednorodzinny. I niedawno mama powiedziała że jej ''nauczycielka'' z kursu, gdzie są też inni z Niemiec, Tajlandii, Afryki, Rosji..... no że jej nauczycielka ma do oddania małe króliczki, i czy byśmy nie chciały mieć królika żeby zobaczyć jak będziemy się nim opiekować, a jeśli będziemy - na wakacje kupimy psa. Zdziwiłam się bo mama nie lubi zwierząt, ale powiedziałam że chciałabym owszem, wcześniej interesowałam się królikami. W weekend ma zadzwonić ona, żebyśmy mogły zobaczyć je.
Ale... miałam wtedy 4 lata i nic w sumie nie mogłam o nich wiedzieć.
Miło by było gdybyście mi napisali podstawowe informację jakie powinnam wiedzieć -
klatka (wymiary) jakie warzywa może jeść, jakie karmy (niestety wątpię żeby tam gdzie mieszkam były dostępne, ale zawsze to jakaś pomoc)
Z góry dziękuję i pozdrawiam !  :*

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pierwszy królik
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2009, 21:07:24 pm »
Ale to wszystko juz na forum jest napisane..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."