Autor Wątek: Burczenie w brzuszku  (Przeczytany 3877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agvitka

  • Gość
Burczenie w brzuszku
« dnia: Marzec 31, 2011, 14:37:06 pm »
Mojemu krolikowi burczy w brzuszku i to bardzo czesto ostatnio. To sa glosnie poburkiwania.
Krolik zjada musli i dostaje sianko codziennie, sianko je SPORADYCZNIE z musli wyjada to co lubi. Teraz powoli zamienie mu musli na karme jednolita, sprasowane graulki w tym samym kolorze.
Czy moj krolik moze chodzic glodny? Czy mieliscie taki przypadek? Jak z nim walczyc?

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 14:55:42 pm »
A jak bobki? Dobrze wydala? Może to jest bulgotanie w brzuchu. Brzuch ma miękki czy twardy?

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 15:00:21 pm »
Zdecydowanie odstaw mieszkankę - nie jest zdrowa, i wprowadź stopniowo granulat jakiejś dobrej firmy, np. Cuni Complete albo Grainless Complete. Granulatu wystarczy jedna łyżka dziennie. Nie zapominaj podawac króliczkowi warzyw i zieleniny.

Kontroluj wydalanie bobków i brzuszek jaki pisała Sayaha. Bulgotanie może byc pierwszym objawem zatoru czy zaparcia. Od kiedy zauważyłaś to bulgotanie? Moze zmienilas królasowi cos w diecie albo dalas cos nowego do jedzenia?

Mamy mało informacji...
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

agvitka

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 15:04:05 pm »
A jak bobki? Dobrze wydala? Może to jest bulgotanie w brzuchu. Brzuch ma miękki czy twardy?

Tak bobki sa w normie, robi czasem miekkie kupki ale sporadycznie. Przyznam, ze nigdy w zyciu nie sprawdzalam jego brzuszka, wiec nie mam porownania. Teraz sprawidzilam i nic nadzwyczajnego nie czuje, ale tak jak pisze, nie mam doswiadczenia - niestety.

EDIT:

Cytat: Kamulka84 on Dzisiaj o 15:00:21
Zdecydowanie odstaw mieszkankę - nie jest zdrowa, i wprowadź stopniowo granulat jakiejś dobrej firmy, np. Cuni Complete albo Grainless Complete. Granulatu wystarczy jedna łyżka dziennie. Nie zapominaj podawac króliczkowi warzyw i zieleniny.

Kontroluj wydalanie bobków i brzuszek jaki pisała Sayaha. Bulgotanie może byc pierwszym objawem zatoru czy zaparcia. Od kiedy zauważyłaś to bulgotanie? Moze zmienilas królasowi cos w diecie albo dalas cos nowego do jedzenia?

Nie Krolis je to co zwykle,

bulgoranie/burczenie - czasem to slyszalam ale nigdy w zyciu nie myslalanm, ze to moze byc niebezpieczne, tym bardziej, ze Dydek zawsze zachowuje sie normalnie;

kupki - w normie, sporadycznie sa miekkie, ale tak bylo zawsze, ze czasem robil miekkie kupki;

granulat kupie i stopniowo bede zmieniac

Mamy mało informacji...

Proszę uzywac opcji "modyfikuj". Posty scalam. mysza
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 22:06:25 pm wysłana przez mysza »