Autor Wątek: Mokra trawa  (Przeczytany 24117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cedina

  • Gość
Mokra trawa
« dnia: Listopad 25, 2008, 20:06:16 pm »
Słyszałam, że królikom nie powinno podawać się mokrej trawy. Moje króliki biegają codziennie po trawie (nawet teraz) i skubią ją i nic im nie dolega.

Dlaczego nie powinny jeść mokrej trawy?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Mokra trawa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 20:16:28 pm »
Bo powoduje wzdęcia (zresztą nie tylko u ucholi), które są dla królików bardzo niebezpieczne. Mogą spowodować śmierć zwierzaka.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Cedina

  • Gość
Mokra trawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2008, 20:22:59 pm »
Słyszałam od każdego kto miał króliki, że nie mogą jeść mokrej trawy. Nawet niektórzy mówili, że nie może być zaparowana (jeśli ktoś trzyma ją np. w worku foliowym). Bałam się je wypuszczać na spacery, ale biegają już dwa miesiące i nic się nie dzieje (chyba) - bynajmniej nic nie zauważyłam.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Mokra trawa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2008, 20:40:18 pm »
Jestem zdania, że powinno się najpierw poszukać odpowiedzi na tematy nam nieznane, a nie eksperymentować na żywym stworzeniu, licząc na to, że może nie zaszkodzi. No ale oczywiście cieszę się, że Twoim króliczkom jeszcze nie zaszkodziło. Doradzałabym Ci jednak zaprzestanie takiego karmienia.
Poza tym skoro wszyscy posiadacze uszatków, których pytałaś, odradzili podawanie mokrych zielenin, to w ogóle nie rozumiem, po co narażasz swoich pupili.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Mokra trawa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2008, 21:24:42 pm »
Swierze mokre nie zaszkodzi,  w koncu dzikie kroliki i zajace jedza i po deszczu i w czasie deszczu, po rosie,ird. Szkodliwe jest takie mokre, ktore polezy i sie zagrzeje czy zaparzy jak inni mowia, zacznie sie niewidoczny jeszcze proces fermentacji - taka zielenina moze bardzo zaszkodzic krolikowi. Dlatego wszyscy mowia zeby nie dawac mokrego na wszelki wypadek.

Linka

  • Gość
Mokra trawa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2008, 21:32:33 pm »
Nareszcie Nuna! ;)

ps. moje jedzą mokre
kwestia przyzwyczajenia królika do takiego pokarmu