Autor Wątek: Ranka. PILNE DZIEKUJE  (Przeczytany 2064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna

  • Gość
Ranka. PILNE DZIEKUJE
« dnia: Listopad 24, 2008, 17:41:04 pm »
Witam wszystkich. Chcialabym prosic o porade. Wczoraj moj kroliczek skoczyl z rak mojego taty na ziemie to bylo prawie 1,5 metra. Bardzo sie wystraszylam ze cos mu sie stalo ale po wzglednych ogledzinach uznalam ze wszystko jest ok, kroliczek troszke sie wystraszyl ale zaraz potem biegal i dokazywal jak zawsze. Dzis jednak zauwazylam ze ma on na pyszczku mala ranke tak jakby wbicie zebow.. Staralam sie sprawdzic dlugosc zebow na ile mi on pozwolil i wydaja mi sie dosc ok(ma on do stalej dyspozycji sianko, galazki wierzby, oraz kartony aby sobie je scierac). Z jedzeniem nie ma problemu, z obserwacji wydaje mi sie ze je jak zawsze.. Wziazku z tym moje pytanie czy mozliwe ze wczoraj kiedy upadl mogly mu sie wbic w pyszczek te zabki ? Czy moze to jednak sprawa zbyt dlugich zebow? Mam dylemat czy powinnam sie udac z nim do weterynarza bo jesc je jak zawsze. Czym moglabym przemyc mu ta ranke lub posmarowac aby goila  sie szybciej.Z gory dziekuje wam wszystkim za odpowiedz

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Ranka. PILNE DZIEKUJE
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2008, 17:57:14 pm »
Półtora metra to już spora wysokość, bardziej niebezpieczne dla króliczka od ranki w jamie ustnej mogą być ewentualne obrażenia wewnętrzne.
Istnieje możliwość, że rozciął sobie coś zębami podczas upadku, nawet jeśli te zęby nie są za długie. Jeśli to drobiazg (a mniemam, że tak, skoro nie poszłaś do lekarza) - nie przemywałabym niczym i nie smarowała. Za to profilaktycznie poszłabym do weta.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan