Autor Wątek: PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ  (Przeczytany 5824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« dnia: Listopad 14, 2008, 09:50:58 am »
Poszukujemy przechowalni (a najlepiej domów stałych) dla 7 króliczków, które obecnie przebywają w poznańskim schronisku.
Króliczki będą wykastrowane.
Ich płeć jest na razie nieznana.

Przechowalnie nie muszą być w Poznaniu, jeśli ktoś z bliższych lub dalszych okolic może pomóc to też bardzo prosimy o kontakt.

Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ nasze przechowalnie w chwili obecnej pękają w szwach, a w schronisku nie ma warunków dla ucholi. Idzie zima, a one siedzą w zimnej, wilgotnej stodole.  :(  

Bardzo prosimy o pomoc.
Kontakt: kasia.nadrowska@kroliki.net tel. 792897953

Hannelli

  • Gość
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2008, 17:51:22 pm »
Przyłączam się do prośby!
Ostatnie miesiące w Poznaniu są katastrofalne pod względem ilości oddawanych króliczków.
Lub mozna zaadoptować króliczki które już u nas są w DT. Wszystko jedno :diabelek

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2008, 16:40:31 pm »
Dziewczyny, wstawcie zdjęcia - może będzie łatwiej coś zdziałać...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2008, 17:01:34 pm »
Zdjęcia są już zrobione. Teraz tylko czekamy aż kicajki pojawią się na stronce adopcyjnej.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2008, 17:59:51 pm »
A ja tylko dodam, że bez Hannelli życie nie miałoby sensu  :P  :bukiet  :bukiet  :bukiet

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2008, 13:38:36 pm »
mogę czasowo przygarnąć jakieś uszka:) mam już mojego malucha który jest niekastrowany i biega wolno po domu więc lepiej żeby to nie były samiczki bo może mi sie rozpętać małe piekło w domu zwłaszcza, że mieszkać będą w jednym pokoju. może samiczki sterylizowane by sie dogadały z Dzikim biegając razem ale trudno powiedzieć. Zaznaczam też, że nie mogę zbyt długo trzymać uszoli ze względu na bunt rodziny ale jeżeli sytuacja jest rzeczywiście krytyczna to może moja pomoc choć ograniczona sie przyda. kontakt ze mną na gg 5234538 pisać obojętnie czy jestem dostępna czy nie bo zwykle sie ukrywam;)

Hannelli

  • Gość
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:34:55 pm »
Ironia- dziękujemy za chęć pomocy! Na pewno zgłosimy się jak znowu będziemy szukac pomocy. Szkoda tylko że na krótki termin, bo niektóre uszatki czekają dlugimi miesiącami na domek...

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:19:54 pm »
wiem i tym bardziej mi przykro, ze tak niewiele moge zrobić. Mogę za to rozwiesić kilka plakatów i rozmawiać z ludzmi co już zresztą robie. pracuje w dużej firmie wiec plakaty może będą miały odzew. Tylko nie mam ich jak drukować. Póki co mam pierwszy sukces ale potrzebuje porady. Jedna z dziewczyn która za mną pracuje dostała w zeszłym roku prezęt, zgadnijcie... króliczka... na szczęście jest to osoba odpowiedzialna i kocha zwierzęta. dziś rozmawiając z nią dowiedziałam sie, że chce kupić jeszcze jednego żeby tamten nie czuł się samotny:) więc jej szybko wytłumaczyłam że kupić nie przygarnąć TAK!! porada w kwestii samiec czy sterylizowana samica i czy da to sie jakoś zrobić żeby sprawdzić czy sie polubią? w planach jest też kastracja owego samotnika ale póki co jest samiec pełną mordką;) cvzekam na mam nadzieje szybką odpowiedz.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:29:11 pm »
Wykastrować samca i wziąć sterylizowaną samicę (albo wysterylizować już po zaadoptowaniu). Nie da się sprawdzić, czy się polubią. Można wziąć uchola na tymczas i jak się polubią - adoptować :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:44:14 pm »
Właśnie myślałam o tymczasach ale nie byłam pewna czy to tak do końca w porządku taki kasting urządzać. No i tak też sobie myśle czy chłopakowi nie będzie lżej jeżeli nie będzie wiedział co, że tak powiem traci. Lepiej chyba sterylizować przed zawieraniem przyjaźni. Pytanie czy taki tymczas zapoznawczy jest dopuszczalny przez organizatorów adopcji. To bym chciała wiedzieć ale chyba poprostu podzwonie :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2008, 21:07:52 pm »
To nie jest kasting. Decydując się na tymczas, decydujesz się opiekować króliczkiem dopóki nie znajdzie się dom docelowy. Więc trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jeśli tymczasowicz się z Twoim zwierzem nie zaprzyjaźni, nie odeślesz go ot tak. Zatem trzeba mieć możliwość trzymania ich osobno.
Cytuj
No i tak też sobie myśle czy chłopakowi nie będzie lżej jeżeli nie będzie wiedział co, że tak powiem traci.

Nie rozumiem. Niekastrowany samiec może męczyć samiczkę, mimo iż będzie ona wysterylizowana.
Sądzę, że nie należy zabierać zwierza na "tymczas zapoznawczy". Można po prostu wziąć na tymczas. Albo się człowiek decyduje na opiekę tymczasową i - ewentualnie, jak wszystko będzie ładnie szło - adoptuje uchola, albo się nie decyduje wcale.
Nie zrozumiałaś mnie w sposób, jakiego oczekiwałam :) Moja propozycja zakładała, że zaprzyjaźnienie będzie jakby skutkiem zabrania do DT, a nie jego celem. Celem zawsze powinna być pomoc bezdomnemu zwierzęciu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2008, 13:33:22 pm »
W sprawie tymczasów, to inne byłoby moje podejście jeżeli chodziło by o mnie ale za kogoś decydować nie mogę, staram się zoriętować jak by to musiało wyglądać bo zdaje sobie sprawe, że to nie tak, że chce i już. Znając realia moge rozmawiać z moją koleżanką i postarać się by jedna z sierotek znalazła kochający i troskliwy domek. Kto pyta nie błądzi wiec prosze nie miej mi za złe moich być może czasem naiwnych pytań czy wypowiedzi. Pierwszy raz sie tym zajmuje więc nie mam doświadczenia. Ja bym właśnie tak zrobiła jak proponujesz, to dobre i bez krzywdy dla nikogo. Jednak nie można nikogo zmuszać do pomocy. Przedstawie mojej koleżance sytuacje i jeżeli postanowi, że jej to odpowiada ruszymy tryby. Na razie nie będę dzielić skóry na niedzwiedziu. W sprawie kastracji to faktycznie nieporozumienie bo oczywiście, że nie tylko samczyk ale i samiczka mogą mieć nieprzyjemności. Poprostu sądzę, że lepiej żeby był za wczasu wykastrowany to będzie mniej problemów i juz. Mam nadzieje, że tym razem się zrozumiałyśmy, jeżeli nie to prosze mnie sprostować. Pozdrawiam

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2008, 18:33:44 pm »
Cytat: "Ironia"
Kto pyta nie błądzi wiec prosze nie miej mi za złe moich być może czasem naiwnych pytań czy wypowiedzi

Ależ ja nie mam niczego za złe!
Cytat: "Ironia"
sądzę, że lepiej żeby był za wczasu wykastrowany to będzie mniej problemów i juz

Też tak sądzę :)
Cytat: "Ironia"
Mam nadzieje, że tym razem się zrozumiałyśmy

Ufam, że tak  :lol
Pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:02:19 pm »
Hura! udało się. Moja koleżanka chce wszystko i nic jej nie straszne poza perspektywą zbytniego przywiązania do tymczasowych podopiecznych. Tak więc jeżeli weryfikacja jej predyspozycji do bycia tymczasowym opiekunem przebiegnie pomyślnie to chyba sie udało. Niedługo samczyk ma odwiedzić weta w sprawie kastracji(oczywiście nie przypadkowego). Przekazałam jej namiar na strone adopcyjną i resztę pozostawiam specjalistom. Dzięki, za wszelkie naprostowania:)

Hannelli

  • Gość
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:10:45 pm »
Ironia- gratulacje :bukiet
Perspektywa zbytniego przywiązania do królasa jest, ale najwazniejsza jest chęć pomocy królikom w potrzebie. A jak są też moce przerobowe to jest już super :diabelek

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
PILNE! 7 KRÓLICZKÓW POZNAŃ
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:49:45 pm »
Mam kontakt z kilkoma sklepami w Poznaniu,
z rozmow wynika, ze jest mozliwosc wywieszania ogloszen o adopcjach w niniejszych sklepach. Mam rowniez inny pomysl.
Mozemy sprobowac to rozsadnie rozwiazac.
Jestem otwarta na pociagniecie tej sprawy.

A przy okazji prosze o kontakt w sprawie monitorowania poznanskich sklepow, ogolnie mowiac warunkow zycia ucholi.
Mam juz kilka sukcesow na koncie oraz sklepy, ktore wymagaja kontroli.
Sama jednak nie dam rady.
Prosze o kontakt zainteresowanych.