Autor Wątek: HIBISKUS  (Przeczytany 2555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Preah

  • Gość
HIBISKUS
« dnia: Listopad 07, 2008, 17:24:44 pm »
Zajrzałam na forum, by poszukać informacji o hibiskusie, a pierwsze na co trafiłam to wiadomość o Kluseczce... :(  Zasmuciła mnie bardzo, myślę o tym.

Ale zapytam.  Natrafiłam na hibiskusa oferowanego przez Zuzalę, według opisu ma naprawde wiele korzystych własciwości*, niestety na  stronie medirabbit nic na ten temat nie znalazłam.
Czy warto wprowadzić płatki hibiskusa do króliczej diety?

*
HIBISKUS zawiera bardzo dużo dobroczynnych substancji, z których najważniejsze są antocyjaniny. Te niezwykle silne antyutleniacze usuwają z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne za zniszczenia w komórkach - mogą one prowadzić do rozwoju nowotworów i przyspieszają starzenie. Inne cenne związki to flawonoidy, które m.in. wzmacniają naczynia krwionośne i chronią przed chorobami serca. - opis Zuzali

Nuna

  • Gość
HIBISKUS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2008, 19:42:24 pm »
Tak, mozesz podawac 2-3 razy w tygodniu po kilka platkow :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
HIBISKUS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2008, 16:35:46 pm »
moje bardzo sobie chwalą herbatkę z hibiskusa (np. z czarną porzeczką lub maliną).
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Preah

  • Gość
HIBISKUS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2008, 12:02:41 pm »
Dziękuję Wam za odpowiedzi, podaję 1-2 suszone kawiatki / co kilka dni.
Jukaś zachwycony kwaskowymi płatkami, a ja cieszę sie, bo to świetne źródło witaminy C, chroniace dodatkowo serduszko.

Jadwiniu, zapytam z ciekawości a jak podajesz tę herbatkę?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
HIBISKUS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2008, 13:32:37 pm »
parzę sobie czasem wieeelki kubas takiej herbatki, część odlewam do miseczki i po wystygnięciu stawiam na podłodze. a potem...znika  :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Preah

  • Gość
HIBISKUS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2008, 13:57:23 pm »
Cytat: "Jadwinia"
parzę sobie czasem wieeelki kubas takiej herbatki, część odlewam do miseczki i po wystygnięciu stawiam na podłodze. a potem...znika  :lol


Rozumiem... magia :niegrzeczny