Autor Wątek: Irlandia - Polska  (Przeczytany 9242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emeska

  • Gość
Irlandia - Polska
« dnia: Październik 20, 2008, 17:20:37 pm »
Witam
Chcem przewiezc soje 2 kroliki z irlandii do polski , samochodem , czy wiecie cos na ten temat , czy mozna i jak ?
czekam na odp
dzieki z gory

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 4:12 pm ]
up

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Irlandia - Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2008, 13:42:55 pm »
Hej :)

Wydaje mi się, że już kiedyś była dyskusja na temat przewozu królików do innych państw, ale może tylko mi się wydaje ;)

Oczywiście i jak to zwykle bywa co kraj, to obyczaj (i przepisy), a u nas już zakorzenionym zwyczajem jest brak informacji, albo – co gorsza – dezinformacja na wszelkie możliwe sposoby... W celu zasięgnięcia opinii zadzwoniłam więc do MSZ*. Nie dodzwoniłam się. Zadzwoniłam zatem do GIW**. Oto czego się dowiedziałam:
1. Do Polski możesz wwieźć królika bez dokonywania żadnych zabiegów i nikt nie powinien robić problemów, bo przepisy obowiązujące na terytorium RP obejmują swym zakresem tylko psy, koty i fretki (a więc tylko do nich odnoszą się szczególne, ściśle określone wymogi).

2. Linie lotnicze mogą mieć swoje własne obostrzenia, ale po pierwsze to Cię, emeska, nie dotyczy, bo jedziesz autem, a po drugie – to już każdy zainteresowany lotem powinien sprawdzić w wybranych liniach lotniczych.

3. Schody mogą się zacząć, kiedy zapragniesz powrócić z królikiem do Irlandii, bowiem tamtejsze prawo nie jest już takie pobłażliwe. Chcąc wwieźć królika na teren Irlandii należy więc:
   
    a) załatwić zaświadczenie wystawione 5 dni przed wyjazdem, w którym lekarz weterynarii stwierdzi, że w momencie badania zwierzę było zdrowe, wolne od wszystkich objawów klinicznych choroby zakaźnej i jest zdolne do podróży;

       b) mieć deklarację napisaną przez właściciela zwierzęcia, że zwierzę urodziło się w niewoli i od urodzenia jest trzymane w niewoli (co ma na celu oznajmienie, że zwierz nie jest dziki i np. został złapany po drodze w polu  :icon_rolleyes );

       c) zdobyć świadectwo urzędowego lekarza weterynarii (u nas może być powiatowy) wystawione 7 dni przed wyjazdem, stwierdzające, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy w promieniu 50 km od miejsca faktycznego przebywania zwierzęcia nie odnotowano żadnego przypadku wścieklizny;

       d) zwierzę musi być przewożone pod opieką (nie może podróżować samo);

       e) po przybyciu do Irlandii zwierzę musi jechać bezpośrednio do nowego miejsca  zamieszkania;

       f) należy, będąc jeszcze w Polsce (co najmniej na miesiąc przed proponowanym terminem przywozu), wypełnić i wysłać (faksem albo pocztą) do odpowiedniego urzędu w Irlandii specjalny formularz.

Formularz, druk deklaracji właściciela oraz tekst ogólnych warunków przewozu małych ssaków (wszystkie w języku angielskim) mogę przesłać zainteresowanym na maila. Trochę informacji znaleźć można tutaj w zakładce <ANIMAL HEALTH & WELFARE>.

Pozdrawiam.

* MSZ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych
** GIW - Główny Inspektorat Weterynarii
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Irlandia - Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2008, 14:42:57 pm »
Bośniaczku, jesteś niesamowita :lol
...albo bardzo Ci się w pracy nudzi  :diabelek

najbardziej rozwalił mnie punkt 3 podpunkt "c" - już lekkie przegięcie, zwłaszcza w przypadku małych zwierząt domowych typu szczurek, świnka, papużka czy królik  :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Irlandia - Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2008, 14:46:23 pm »
...a mnie b)  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

emeska

  • Gość
Irlandia - Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2008, 16:27:25 pm »
Wielkie dzieki  , jestes Wielka

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Irlandia - Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2008, 22:03:10 pm »
Ależ proszę  :lol Cała przyjemność po mojej stronie :) Lubię się czasem zabawić w "Dzwonię do Pani/Pana..."  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan