Autor Wątek: MAMY CIĘ!  (Przeczytany 41682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tusiak

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2009, 15:46:24 pm »
O, jaki fajny temat :)

Mnie Tusia zaskakuje na nowo każdego dnia. Ostatnio dostałam zawału, bo spuściłam ją na chwilę z oczu i kiedy się odwróciła żeby zobaczyć gdzie jest zauważyłam znikające pod szafką kłaki futra. Odsunęłam klatkę i po chwili wyszła z pod mebla ale byłam i jestem w szoku - pod szafką jest szpara szerokości dosłownie 4-5 cm, i JAK ONA TAM WESZŁA?! Nie wiem  :wow
No i teraz jak wyjdzie na pokój, żeby pobiegać, potrafi siedzieć przy moich nogach 40 minut i słuchać jak się ją głaska. Nie daj Boże zabrać ręki od jej futra, bo od razu zaczyna dopominać się o więcej pieszczot tarmosząc nogawki moich spodni.
No i ilekroć na wybiegu "znajdzie" kuwetę, zaraz przynosi mi ją pod nos (jak by chciała powiedzieć "nie łam się stara, jak WC będzie zajęte, masz tu nocnik").

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 23, 2009, 18:19:58 pm »
Cytat: "Tusiak"

No i ilekroć na wybiegu "znajdzie" kuwetę, zaraz przynosi mi ją pod nos (jak by chciała powiedzieć "nie łam się stara, jak WC będzie zajęte, masz tu nocnik".

 Nie no to mnie rozbroiło  :hahaha  :hahaha  :hahaha  :hahaha  :hahaha

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 23, 2009, 18:50:57 pm »
Cytuj
No i ilekroć na wybiegu "znajdzie" kuwetę, zaraz przynosi mi ją pod nos (jak by chciała powiedzieć "nie łam się stara, jak WC będzie zajęte, masz tu nocnik".
funny_post
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

mEFFI100

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 25, 2009, 08:15:29 am »
Kitty, wszystko się zgadza, że króliki są terytorialne. Ale jesteś aby na setkę pewna, że Zorruś to nie kobieta ? :D Samice są takie terytorialne z reguły. Ja długo myślałam, że Pufcia to Pafnucy i weterynarz też tak myślał, dopiero drugi nas sprostował, że to kobita :P

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 27, 2009, 09:49:19 am »
Cytat: "mEFFI100"
Kitty, wszystko się zgadza, że króliki są terytorialne. Ale jesteś aby na setkę pewna, że Zorruś to nie kobieta ? :D Samice są takie terytorialne z reguły. Ja długo myślałam, że Pufcia to Pafnucy i weterynarz też tak myślał, dopiero drugi nas sprostował, że to kobita :P


przeca on ma dwa jaja i susiaka jego widzialam :)
wiec z cala pewnoscia nie ejst to samiczka  :diabelek

Własnie przypomniałam sobie, ze jak Zorro był malutki, po kilku dniach odkryłam, że jada swoje bobki. Byłam tym widokiem zniesmaczona, a jednoczesnie zaskoczona. Powiedzialam do niego, "nie rob, to jest bee", a ten zdziwiony popatrzał na mnie  wytezając uchole, jakby chcial powiedziec "o co ci chodzi? wszystkie kroliki tak robia!"  :lol

Wioletka

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 07, 2009, 15:52:18 pm »
Nas najbardziej zaskakiwalo jak nasz nizeyjacy juz Drejunciu prawie co wieczor punktualnie ok. 22.30 siadal pod takim duzym krzeslem obrotowym ktore stoi na srodku pokoju, rowniutko skladal lapeczki i nas obserwowal.
Z dokladnoscia do +/- 10 minut, ale jesli siadal tam to zawsze ok 22.30. od pewnego czasu juz czekalismy po 22 kiedy to nastapi i nigdy nas nie zawodzil! kochana Myszeczka, kto ja nauczyl poslugiwac sie zegarkiem? bo na pewno nie my! :hmmm

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:52:31 pm »
moj krolik zamyka oczeta mnie zaskoczylo to ze moj krolik trombi na mnei jak jest na spacerku (musze trzymac ja na smyczy bo by mi uciekla na ulice albo pies by sie z nia pobawil w berka) Czesto lize mnie po nosie albo po rece mily gest z jej strony ;) albo jak zaczela typac ja neiwiedziala mco to sie dzieje
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


kwiatuszek2021

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2009, 15:14:55 pm »
hej:) mnie u mojego toffiego codziennie cos zaskakuje :lol mam do ponad tydzien.moj krolewicz ma 2 miesiace:) na drugi dzien juz na mnie wlazl jak go glaskalam i lisnal mnie w polik :*  myslalam ze odlece ze szczescia:) o teraz np wspiol sie po mnie w znol mnie lize po szyi i poliku :DD maly wariat:) 2 dni temu wzielam go pierwszy raz na lozko zeby pobiegal na wyrku:) bardzo mu sie spodobalo :)) http://www.youtube.com/watch?v=TBMuzKCOMBY  uwielbiam te jego latajace uchole:)  na wyrku mu sie bardziej podoba niz na podlodze :lol  zostawilam go na chwile za ziemi poszlam na wc wracam patrze gdzie on polazl a on na kanapie i sie patrzy co ja na to :DD  a ja oczywiscie musialam go poglaskac i pochwalic za nowa umiejetnosc :P tak samo ostatnio mialam mu zrobic diete ze wzgledu na miekkie bobki wyrzucilam zielenine do wiadra (50cm)  :DD toffi lazil po kuchni mowie tam i tak nie wlezie wchodze bo cisza a on w wiadrze zajada zielenine :P  i nici z diety :DD cos piszecie ze kroliki sie ucza skakac od kotkow waszych? to ja bede miala problem bo rowny tydzien mamy wiewiorke syberyjska... :DD  jak sie oswoi bedzie biegac z krolaskiem. juz to widze :DD

nuka

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2009, 15:43:55 pm »
wesoły króliczek  :lol
Wszystkie królasy uwielbiają hasać po łóżkach, tylko często znaczą je moczem i bobkami.
Co masz na podłodze? Jeśli jest goła to nic dziwnego, że tam spokojnie pobrykać kroliś nie może, bo mu się łapecki rozjeżdżają

kwiatuszek2021

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2009, 15:50:10 pm »
panele mam. ale puki co mu sie podobalo a teraz nie moge go z kanapy przegnac :DD  a jeszcze te bobki mu sie do konca nieuregulowaly i musze klasc stare szmaty na kanapie zeby lozka nie wynoral:) nie wiem co on ma z tymi bobkami raz normalne raz miekkie posklejane :(

nuka

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:05:54 pm »
miękich i posklejanych nie powinnas widzieć. Co dajesz królewiczowi do jedzenia i w jakich ilościach?

kwiatuszek2021

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 17, 2009, 17:01:27 pm »
sianko ma bez przerwy w pasniku wode w poidelku codziennie swierza. prucz tego malutka miseczke karmy firmy danimo 2 razy dziennie rano i wieczorem. nic poza tym. zielenine odstawilam juz w sobote zaraz po tym jak zauwazylam takie bobki nie normalne :DD

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 17, 2009, 17:24:21 pm »
Nie odstawiaj zieleniny, bo jest królikowi potrzebna, tylko zmień mieszankę na granulat, a wszystko bedzie ok.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kwiatuszek2021

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 17, 2009, 17:28:51 pm »
gdzies tu czytalam ze trzeba odstawic i stopniowo dawac. moj krolis ma 2 miesiace dlatego odstawilam. polecice mi jakis dobry granulat? a i czy wszystkie galazki od byle jakiego krzaczka moge dac do ryzienia zeby scieral zabki?

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 17, 2009, 18:10:21 pm »
kwiatuszek2021 O granulatach masz wiele tematów więc zachęcam do czytania ..
W skrócie mogę powiedzieć że bardzo dobre granulaty to Cuni Complete i Duo Cuni :) Co do gałązek to możesz dać od drzew owocowych  np. jabłoni czy gruszy :)

mEFFI100

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:59:07 pm »
Od owocowych racja ale od wiśni np. się nie nadają. Polecam doczytać o diecie królika, ja sama mając poprzedniczkę niewiele tak naprawdę o tym wiedziałam, teraz moje królasy dostają granulat Cuni Complete, zieleninę, siano i wodę. Są zdrowe i błyszczące i robią ładne bobki, podstawa mojego dobrego humoru i ich zdrowia :)

kwiatuszek2021

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 18, 2009, 09:18:14 am »
dziekuje wam za pomoc :przytul  :bukiet  kocham mojego krolisia i nie chcialabym mu czyms zaszkodzic. :)  zanim mu cos innego podam wole sie upewnic co moze a czego nie zeby sie nie rozchorowal a co gorsza otrul i zdechl :/  pozdrawiam was i wszystkie uchole :*

karola

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 18, 2009, 14:31:37 pm »
Mnie zadziwiła jedna rzecz,jakie one są ciekawskie,to szok.Basia wszędzie musi wetknąć swó biały nosek. :jupi


Pozdrawiam.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 18, 2009, 20:29:13 pm »
Moja noon stop wskakuje do kosza na śmieci zobaczyć co tam jest  :oh:

Eson

  • Gość
MAMY CIĘ!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 08, 2009, 08:46:26 am »
W moim Zgagusiu najbardziej zaciekawilo mnie to,że od razu jak go polubilem byl on dla mnie laskawy nawet bez glaskania,i gdy kladzie sie spac jakos tak sie polozy ze futerkiem przykryje swoje lapki.A najsmieszniejsze jest to ze gdzy wyzucilem puszke po piwie to troche sie piwa rozlalo a on poszedl w strone puszki i zaczął zlizywac to co sie rozlalo :D