Autor Wątek: Jaka płeć ?  (Przeczytany 24373 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« dnia: Wrzesień 26, 2008, 23:18:27 pm »
Mam 4-miesięcznego króliczka. Miał być chłopczykiem, jednak dzisiaj, kiedy poszłam do weterynarza powiedział, że to dziewczynka, ponieważ nie czuć jąderek. Tak więc.. tak się zastanawiam (bo oczywiście Ja Sierotka zapomniałam wspomnieć o pewnej rzeczy) króliś mój czasem (ostatnio dość często) siusia na taki... biało-żółty kolor. Tzn bardziej biały przypomina i nie jest rzadkie jak normalnie robił. Tak więc: czy to chłopczyk jednak tylko nie ma tak rozwiniętych jąderek (jeśli tak to czy możliwe że nie czując mógłby oznaczać teren?) czy to dziewczynka i ma problemy jakieś ?
Proszę o pomoc

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2008, 10:50:01 am »
kolor moczu nie ma nic wspolnego z plcia krolika,tylko zalezy od diety
samiczki tak jak i samce znacza teren
zobacz sama,jaderka wyraznie widac u 4 miesecznego powinny byc,chodz krolik jest moze mlodszy,poczekaj i zobaczysz
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2008, 12:26:58 pm »
dzięki :)

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2008, 12:52:37 pm »
Czy ja wiem, tak wyraźnie widać to pewnie nie :)
Dla porównania wstawiam zdjęcia:
To samica, wiek 4 tygodnie



Samiec, wiek 4 tygodnie



Samica wiek 9 miesięcy



Samiec wiek 9 miesięcy


Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2008, 13:29:56 pm »
jaderka widac,moje mialy jak talala :lol ,widac bylo nawet jak lezaly z wyciagnietymi lapkami na boku

Linka na Twoich zdj. nie widze jaderek chyba dlatego,ze uchole na zdj. to malce ale u krola 4-5 mies. to juz jaderka sa spore
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2008, 14:39:09 pm »
Reniaw  - nie widać, bo samiec ma dopiro 4 tygodnie. A "król" (kto widział kabaret Łowców.B o królikach to pewnie wie o co mi chodzi ;)) 9 miesięczny na pewno je ma tylko tu nie pokazano :P
Się tam Reniaw dopatrujesz  :>  :P

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2008, 11:43:30 am »
Ok. Może nie "widać" tylko czuć :P 2 osoby w tym lekarz sprawdzało czy "czuć". Obmacali mojego biednego króliczka w każdą stronę i nic... więc to może jednak dziewczynka ? :D bo patrząc się to ja i tak nie poznam :P

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2008, 15:18:28 pm »
Masz ślicznego uszatka...więc czy to ważne czy to maniek czy manianka. Mój ma na imię wincent, ale tak naprawdę jest dziewczynką. :heart
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Preah

  • Gość
Ad. koloru moczu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:21:14 pm »
BeautifulDisasterrrr, Twoja Mania (Maniek) jest slicznym królisiem, oby zdrowo się chował :)

Nawiązując zaś do poruszonej przez Ciebie kwestii koloru moczu, chciałabym sie dowiedziec (od Forumowiczek), jaki jest optymalny i swiadczy o prawidłowej diecie zwierzaczka?

Nuna

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:52:12 pm »
Optymalne to chyba zolto-przezroczyste, gestosci wody siuski :) ale zadko ktory krolik ma bo siuchy zalezne sa od tego co futrzak zje czyli np. po mleczu beda brunatne, po burakach czerwone, po pietruszce- natce moga byc mleczne i jest to jak najbardziej normalne.
 Nienormalny jest gesty mocz i mocz z czerwonymi zylkami/ niteczkami - krew w moczu.

Sen

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2008, 20:47:10 pm »
Moja robi na dzikie jakieś kolory. W sumie nic dziwnego jak pożera tyle różnych ziół.

Gammis

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2008, 18:18:24 pm »
Dziś zauważyłam ze mój królik ma czerwony mocz! Czy to dlatego ze zżera mlecze, koniczynę i trawę ?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2008, 18:32:58 pm »
Cytat: "Gammis"
Dziś zauważyłam ze mój królik ma czerwony mocz! Czy to dlatego ze zżera mlecze, koniczynę i trawę ?


tak od mleczu
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2008, 19:27:00 pm »
Czerwony mocz może być od mleczu albo od buraków.

Przemek199431

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2008, 22:16:26 pm »
pomocy!!! Ja mam samca lub samice a drugi jest samicą!! chyba???
Samiec podobnież robi z człowieka ręką stosunek lub nogą. A w zoologicznym ekspedientka powiedziała że samice tez robią stosunek z człowieka ręką, ale samiec gryzie a samice nie ale ta albo ten co mnie gryzie to z tych zdjęć wygląda na to że samicą. Od piszcie jak zobaczyć poprawnie bo ja myślałem że samiec i dokupiłem samiczkę żeby się bawili ale ten samiec albo samica uprawia z samicą.To jest na 100% samica chyba bo ekspedientka powiedziała że samica ale wiesz zwierzak się chyba pomylił albo nie pomylił to już nie wiem. Proszę o odp.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2008, 23:09:54 pm »
Przemku, ten Twój post nadaje się do księgi rekordów Guinessa  :>
Najprostszy sposób na sprawdzenie króliczej płci to wizyta u weta znającego się na królach. Choć jeśli się pomyliłeś (sprzedawca nie trafił z płcią) to będziesz mieć zaraz stado królików.
"Samiec gryzie a samica nie"?? Ekspedientka powinna sprzedawać kamyki na Marsie! Do bani  :dobani
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Przemek199431

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2008, 08:09:59 am »
użytkownik usunięty i zbanowany przez administratora forum.


no tak ale nie opłaca mi się wydawać 50 złoty czy mój królik ma za przeproszeniem (sorry wcześniej się pomyliłem)*pomidor* albo *pomidor* a ten weterynarz jak moja siostra pójdzie to głupie rzeczy wygaduje np. zapłacisz mi naturalnie ale żartuje owszem ale wiesz jak to jest????  Ale dobra pujdę do tego weterynarza i zobaczę.
Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P


Od admina:

A teraz lekcja o ortografii pisze się pÓjdę. Już masz jedno ostrzeżenie, na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie warto pisać logiczniej, bezbłędnie oraz bez wulgaryzmów. Oczywiście do Twojego koszyczka wędruje następne ostrzeżenie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2008, 09:19:15 am »
Cytat: "Przemek199431"
nie opłaca mi się wydawać 50 złoty

Nie opłaca się mieć królika. Trzeba karmić, płacić za szczepienia, weterynarza, akcesoria, a w zamian dostaje się li tylko taniec wokół nóg i trochę radości... Zero zysku. Daj sobie, człowieku, spokój ze zwierzętami.
Cytat: "Przemek199431"
Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P

 :oops:  Może spakujesz plecaczek i dołączysz do ekspedientki?  :oh:
PS
Polecam słownik ortograficzny (czyni cuda), korepetycje z j. polskiego i usunięcie wulgaryzmów z forum.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2008, 13:04:14 pm »
Cytat: "Przemek199431"

Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P


jak chcesz zarobić, to idź do roboty.
widziałeś stronę adopcyjną? te króliki są do oddania ZA DARMO i mimo to jakoś mało ich ubywa. współczuję Twoim przyjaciołom - jednych chcesz sprzedać, żeby zarobić na tych drugich...

na Marsa!  :bejzbol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sen

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2008, 15:36:16 pm »
Nie na Marsa tylko do całkiem innej galaktyki. Z daleka od zwierząt  :bejzbol