Autor Wątek: Aktualna lista królików adopcyjnych  (Przeczytany 17301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dominikfue

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« dnia: Wrzesień 01, 2008, 14:28:58 pm »
Założyłam taki temat, dlatego, że stronka adopcyjna nie jest zbyt często aktualizowana Zgłaszają się kolejni ludzie w sprawie adopcji jednego tego samego królika. Spotkałam się już nieraz z takim przypadkiem, że osoba która jest już zdecydowana na któregos z króli dowiaduje się, że sprawa nie jest już aktualna a sytuacja ta powtarza się  3-4-5 razy z rzędu. Wiadomo, że częsc osob przez taki bałagan może zrezygnowac z adopcji po wypełnieniu któregoś-set tam z kolei formularza.
Zatem, chcałabym, żeby tutaj stworzyła się w miarę aktualna, ciągle edytowana lista królików, które nie mają jeszcze domków ; )
Macie informacje o już nieaktualnych lub o nowych zgłoszeniach i królikach szukających jeszcze domków? Piszcie!
Miło by było wiedziec które są jeszcze do wzięcia. Taka lista może się bardzo ułatwic komunikację  : )

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2008, 14:44:19 pm »
albo na stronie adopcyjnej przy miniaturkach zdjęć umieścić status danego królika? tak chyba byłoby czytelniej. coś jak słoneczka na gg?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2008, 15:22:43 pm »
Adopcyjna jest aktualizowana w miare możliwości.
Króliczek zostaje ściagniety ze strony adopcyjnej, jeżeli jego adopcja została zakończona a dokumenty podpisane..
Przykładem może być Błyskawica (Mopcia) która idzie do adopcji w przyszłą sobotę, ale ze strony zostanie zdjeta jak podpiszemy papiery. Takie mamy zasady.

Nie sądze, żeby pośrednicy wprowadzali w błąd osoby zainteresowane danym króliczkiem i nie mówili , że o konkretnego króliczka już sie ktoś stara.
Niestety nigdy nie mówimy że adopcja jest całkowicie domknięta, jeżeli nie jest zformalizowana. Ludzie potrafią sie z adopcji wycofać  w każdym momencie.
Po jednego króliczka zgłasza sie czesto kilka osób i to jest normalne. Nie mamy zasady , kto pierwszy ten lepszy.

Prowadzenie listy na forum wydaje sie bezsensowne, bo skąd bedziecie wiedziec czy dany królik czeka na domek czy tez adopcja jest w toku. Pośrednicy mają wystarczająco dużo pracy , żeby obciążac ich dodatkowo obowiazkiem pisania aktualności w tym wątku.
To samo tyczy sie pomysłu dawania statusu króliczkom na adopcyjnej, pośrednicy nie robili by nic innego tylko pisali czy królik "wolny" czy "zajety".

Adopcje mają wypracowany pewny system pracy , wiem że nie działa on idealnie ale działa.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2008, 15:24:51 pm »
Dominikfue,
możesz do mnie odesłać te tabuny ludzi niezadowolonych z naszego systemu, chetnie wysłucham uwag ...mój adres adopcje@kroliki.net

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2008, 15:41:31 pm »
fakt, w przypadku kilku chętnych na przygarnięcie danego zajęca można wybrać spośród kilku formularzy zgłoszeniowych najbardziej odpowiednią osobę.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Dominikfue

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2008, 15:58:00 pm »
Azi, weź troszkę przystopuj. Po pierwsze - to jest parę osób a nie tabuny, po drugie ci ludzie nie muszą byc wcale niezadowoleni z systemu, tylko chcą wiedziec które króliki są do adopcji a które już od paru dni są w nowym domu, jak np Basim... Oczywiście, że wyślę do ciebie, zwyczajnie nie wpadłam na to i nie chciałam ci głowy zawracac bo wiem jaka teraz jest nawałnica problemów. Nie wiem czemu tak nieprzyjemnie reagujesz na wszelkie nowe propozycje i innowacje. Każdy tu chce jak najlepiej i nie ma zamiaru cie atakowac. Nie możesz tak brac wszystkiego do siebie, bądź twardsza! Króliki cie potrzebują.
Pzdr.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2008, 16:29:43 pm »
Cytat: "Dominikfue"
Nie wiem czemu tak nieprzyjemnie reagujesz

Nieprzyjemnie? :wow Normalnie odpisała... Zgadzam się z Azi.

Cytat: "Dominikfue"
Spotkałam się już nieraz z takim przypadkiem, że osoba która jest już zdecydowana na któregos z króli dowiaduje się, że sprawa nie jest już aktualna a sytuacja ta powtarza się 3-4-5 razy z rzędu.

Zdarza się, ale pośrednicy (nawet jeśli nie informują, że jest już dla danego zwierzaka potencjalny nowy opiekun) informują o możliwości nieprzyznania królika.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2008, 16:54:43 pm »
Dominikfue, nie pracujesz w adopcjach i nie wiesz jak one tak naparwdę wygladają, moim zdaniem wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie. Wszystkie chętne osoby mogą napisać do pośredników lub zadzwonić na telefon. Zawsze informujemy na jakim etapie jest adopcja.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Dominikfue

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2008, 16:56:09 pm »
Ok, po prostu nie mam co robic z wolnym czasem... Fakt, nie zajmuję się oficjalnie adopcjami,  ale mimo wszystko siedze w tym już dosc długo i wiem co i jak. Działam w każdej wolnej chwili tak jak wy - może nie w adopcjach ale robie co mogę i się orientuję. Przejmuję się każdym królikiem, jak mogę to pomagam. Jeśli temat wprowadza zamieszanie proponuję go usunac i nie bedzie problemu.

Offline gagata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • aco
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:38:54 pm »
hmm... Dominikfue chciala dobrze, a tym czasem dowiaduje sie, ze wprowadza zamieszanie, ktorego chyba najbardziej tym pomyslem chciala uniknac i tworzy sie tu dosc niesympatyczna atmosfera. Z perspektywy osoby poszukujacej malca, pomysl ten przypadl mi do gustu, choc rozumiem, ze dla posrednikow mogloby to czasami stwarzac problem. Ale moze zamiast tak bardzo krytykowac, warto to przemyslec i poszukac jakiegos dosc łatwego, a skutecznego rozwiazania? :>  :)

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2008, 20:07:29 pm »
Pośrednicy adopcyjni odwalają kawał dobrej roboty.Robią to charytatywnie po prostu z potrzeby serca.Ich zasługą nie jest pomoc w znalezieniu domów tym biednym maluszkom, ale  pomagają znaleźc  dobry i bezpieczny dom a to coś więcej.Myślę , żedzwigają na  swoich barkach dużą odpowiedzialnośc  ale i tez wiele wzruszeń i radości.Ja osobiście chylę czoła za to co robią. :heart .
Sprawa rozchodzi się o to, ze uważam iż te wszystkie zasługi nie dają nikomu prawa do robienia przykrości drugiemu człowiekowi.Dominikfue chciała dobrze, wyszła z pomysłem i w tym momencie już nie rozchodzi się czy ten pomysł sprawdził by sie w praktyce czy nie.nikt kto chce dobrze nie powinien usłyszec, ze wprowadza zamieszanie i że nie zajmuje się tym to nie wie.Czasem podobne nieprzyjemne są komentarze w tematach które naprawde są bzdurne bo np dotycza kapieli królików :dobani .ale widocznie niektórzy o tym nie wiedzą i dobrze ze pytają. lepsze to niż mają co tydziń kąpac maluszki po spacerze.

Myślałam ze Wszyscy na tym forum patrzymy w ta samą stronę...
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2008, 20:26:53 pm »
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, moje jest takie, jak napisałam.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2008, 20:41:03 pm »
Odpisałam na posta normalnie. Wyraziłam tez swoje zdanie na ten temat - uważam stworzenie wątku na na temat  na jakim etapie  znajduje się adopcja danego królika jest bezsensowna.
Pośrednicy informują o tym osoby które się do nas zgłaszają, po co mają powielać swoją prace , której mają tak wiele.
Dodatkowo prowadzimy bazę osób , które się do nas zgłaszają i w każdym momencie pośrednik może sprawdzić jaka osoba z kim się kontaktowała i na jakim etapie są rozmowy z potencjalnym opiekunem.


Jeżeli reszta forumowiczów uważa , że taki watek jest potrzebny to proszę o informacje jakby to miało wyglądać, kto za to będzie odpowiedzialny i jak sobie wyobrażacie aktualizowanie wątku?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2008, 21:17:50 pm »
nie bede rowazac w jakich tonach byly pisane odpowiedzi, itp, bo nie w tym rzecz :) kazdy stara sie pomoc w jakis sposob i prezentuje swoje pomysly - tutaj brawo dla Dominikfue, bo podzielila sie pomyslem z nami, co nie jest niczym zlym, wrecz przeciwnie, a odpowiedzi mogla odebrac jako zniechecenie.

wracajac do sprawy, domyslam sie, ze aktualizacja strony adopcyjnej odbywa sie w miare mozliwosci - normalna sprawa, nie mozna miec o to pretensji, absolutnie. sama mialam problem z adopcja, poniewaz kroliczki ktorymi sie interesowalam byly juz adoptowane, a wciaz widnialy na stronie. podoba mi sie pomysl Jadwini:

Cytat: "Jadwinia"
albo na stronie adopcyjnej przy miniaturkach zdjęć umieścić status danego królika? tak chyba byłoby czytelniej. coś jak słoneczka na gg?


to byloby czytelne dla wszystkich (oczywiscie z mala legenda co jaki status oznacza). niestety nie jestem informatykiem ani nie znam sie na tym za bardzo, wiec nie wiem jak stworzyc taki system, zeby funkcjonowal  :(  aczkolwiek pomysl uwazam za pierwszorzedny :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2008, 21:27:19 pm »
Aktualizowanie statusu królika wykonywała by ta sama osoba , która aktualizuje stronę adopcyjną. Jeżeli adopcyjna jest aktualizowana w miarę możliwości tak samo byłoby ze statusem.

Dominikfue

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2008, 22:26:43 pm »
Ja mam poki co dużo czasu i mogłabym pomóc w tej sprawie ; ) Chętnie dopomogę technicznie przy aktualizowaniu/tworzeniu stronki czy czegokolwiek innego.

A odnośnie tego całego tematu, to chodziło mi najbardziej o to, że taka osoba, która chce zaadoptowac króla byc może od dawna upatrzyla sobie już któregoś, wysyła właśnie dokumenty i jest tym faktem podekscytowana. Wierzy, że malec szybko do niej przybędzie i będzie kicał po jej łóżku, wybierała klatkę i malowała sobie ściany w pokoju w myślach pod kolor przyszłego uchola, wieszając jego zdjęcia w ramce i nagle dowiaduje się, że królik już dwa tygodnie mieszka u kogo innego a na domiar złego identyczna sytuacja powtarza się kilkukrotnie. Mamy tu doczynienia z rozczarowaniem, takiej osobie jest w tej sytuacji bardzo przykto. Żal mi takich osób i uważam, że możnaby w taki lub zupełnie inny sposób rozwiązac ten problem żeby zaoszczędzic ludziom przykrości.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2008, 22:36:20 pm »
w razie czego rowniez moge pomoc, online jestem codziennie i spedzam sporo czasu przed komputerem, wiec to nie bylby problem :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

slodkie_uszy

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:05:13 pm »
dominikfue to jest strasznie trudne na biezaco ogarnac, bo dokladnie sytuacja z Blyskawica (ja juz kiedys tak mialam, ze byly i papiery podpisane, transport i wszystko, kroliska zdjeta ze strony, a Pani sie wycofala), czesto tak mamy, ze zglasza sie do nas duzo osob, duzo osob w ogole zajmuje mnostwo czasu nam, a potem do adopcji nie dochodzi (i nie mam tu za zle tym osobom, jesli choc chwile zwatpily i nie chca adoptowac, to dobrze, ze sie wycofuja a nie brna  w to). niestety zdarzaja sie tez osoby, ktore bez konsultacji z posrednikiem na forum juz pisza, ze one adoptuja tego a tego kroliska i juz w ogole maja caly plan ulozony.
ja sobie szczerze mowiac nie wyobrazam takiej strony, bo wiem, ze za 2 tyg pogubilibysmy sie calkowicie i zrobiloby sie z tego 100 stron, bo mialabym pisac na przyklad za kazdym razem, jak do mnie ktos pisze "jest osoba zainteresowana"? ja takich emaili czasami kilka dostaje dziennie.  napisze szczerze-i to nie jest krytyka, moje spostrzezenia z pracy adopcyjnej- sytuacja jednego kroliska tak szybko sie zmienia czasami, ze takie sloneczko mogloby "blokowac" kroliczka. ja, jesli jest akurat faktycznie powazna wizja adopcji pisze prosto i otwarcie do osoby zainteresowanej "ze proces adopcyjny trwa ale zakonczona adopcja bedzie wtedy gdy kroliczke znajdzie sie w nowym domku".
 dziewczyny, ja wiem, ze to jest dobry pomysl, ale ja na przyklad nie codziennie jestem na internecie, mam obecnie 4 kroliski na przechowaniu (i 2 moje), jak siadam do kompa to jak najszybciej, bo zawsze jest kogo puscic z klatki, kogo poglaskac albo komu sprzatnac. a sprzatanie i dogladanie krolisi to nie jest jedyna rzecz, ktora robie w ramach pracy dla adopcji no i w ramach zycia :) a poza tym ja jestem pewna adopcji kiedy mam osobe, ktora moim zdaniem bedzie dobrym opiekunem, mam transport i mam realna wizje, ze ta adopcja zakonczy sie sukcesem. moglabym wam policzyc ile udanych adopcji jest na te ktore nie doszly do skutku i naprawde tych drugich jest o wiele wiecej.
ton wypowiedzi- ja tez nieraz uslyszalam jakie emaile pisze- to jest ton oficjalny, ja wiem, ze na forum piszemy jak kolezanki ale jesli ja pisze do kogos emaila czy sie wypowiadam o adopcjach po prostu reprezentuje SPK, nie mam byc przesadnie mila, nie mam byc oschla- mam byc oficjalna, zwiezla i konkretna. gdybym pierwsza zobaczyla posta to pewnie napisalabym identycznie jak Azi

Dominikfue

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:20:50 pm »
slodkie_uszy, Zrozumiałam i potwierdzam - fakt, coś takiego faktycznie jest bez sensu. A co powiecie na ogólnodostępną internetową bazę danych, łatwą w obsłudze? To nie jest aż takie trudne do wykonania  ; )

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:39:01 pm »
my naprawdę mam mnóstwo pracy, ale mimo wszystko- wszystko funkcjonuje
poza tym tak jak mówią dziewczyny, ludzie są informowani o tym na jakim etapie jest adopcja, w sprawie każdego uszola coś się dzieje, do nas zgłasza się wiele osób
czasami sytuacja jest taka, że mamy do wyboru niejednego opiekuna- tak jak było z Basimem- Basim znalazł dom w Warszawie, a druga osoba, która była nim zainteresowana-adoptuje Klarę

rozumiem, że ktoś może nastawić się na konkretnego króla, ale my informujemy o tym jaki jest status adopcyjny i bądźmy szczerzy- jeśli ten konkretny króliś ma j=nowy dom, to jest wiele innych, spośród których można wybrać króliczka do adopcji, żeby komuś pomóc

poza tym nie miałam do tej pory takiej sytuacji, żeby to o czym tu dziś mówimy- stanowiło problem, jeśli okazuje się, że ten król ma dom, a mimo to jest jeszcze na stronie albo jest w trakcie adopcji- to takie osoby zerkają na inne króliki

mamy kontrolę nad tym, kto się do nas zgłasza, nie ma większego problemu, żeby się z nami skontaktować, a takie akcje prowadzą tylko do takiego zamieszania jak ze słynną śledziu69

gdybyśmy mieli przy każdym królu zaznaczać jaki jest jego status- to jest nierealne, bo w adopcjach ciągle coś się dzieje i tak jak powiedziała Azi, nie robilibyśmy nic innego



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:52:42 pm »
jaką bazę danych?



Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:13:22 am »
Cytat: "Dominikfue"
chodziło mi najbardziej o to, że taka osoba, która chce zaadoptowac króla byc może od dawna upatrzyla sobie już któregoś, wysyła właśnie dokumenty i jest tym faktem podekscytowana. Wierzy, że malec szybko do niej przybędzie (...)i nagle dowiaduje się, że królik już dwa tygodnie mieszka u kogo innego a na domiar złego identyczna sytuacja powtarza się kilkukrotnie. Mamy tu doczynienia z rozczarowaniem, takiej osobie jest w tej sytuacji bardzo przykto.

Dominikfue, takiej osobie rzeczywiście może być przykro, natomiast większość kandydatów na opiekunów zdaje sobie sprawę z tego, że adopcja nie trwa jeden dzień czy dwa. I raczej nie sądzę, że równo z wysłaniem dokumentów biegnie do sklepu kupować wyprawkę królisiowi. Zdarza się, że ucholem w tym samym czasie interesuje się kilka osób - ale to tym lepiej dla zwierzaka: zawsze to większe szanse na nowy domek :)
Sama kiedyś zainteresowałam się króliczkiem, którego już ktoś wcześniej wybrał. Nie było mi ani szczególnie przykro, ani nie czułam rozczarowania. Wzięłam innego i dzięki temu mam najfajniejszego na całym świecie świrniętego uchola :lol
Serdecznie pozdrawiam (szczególnie wszystkich czekających na adopcyjnego uszatka) :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:08:42 pm »
Więc tak - potwierdzam wszystko to co napisały dziewczyny z SPK - i w związku z tym zwracam się do wszystkich innych osób, które wypowiadają się tutaj na forum i które chcą nam pomagać albo tylko coś powiedzieć co ma ułatwić życie przede wszystkim nie nam, ale adopcyjnym królikom. Gdyby nie Wy - naprawdę nasza praca byłaby jeszcze trudniejsza, a większość królików byłaby skazana na taki los jaki stworzyli im ich byli "opiekunowie". Korzystamy z pomocy zarówno Waszej jak i wielu innych obcych osób, które oferują nam pomoc przy transporcie królików, ktore chcą zapewnic domy tymczasowe, wpłacają pieniadze na nasze Stowarzyszenie albo na leczenie czy jedzenie dla konkretnego królika. Z tym wszystkim sami byśmy sobie nie poradzili - mimo najwiekszych checi i za to bedziemy takim ludziom wdzieczni do konca zycia. I to właśnie pomoc tego rodzaju jest najbardziej istotna i NAJWAŻNIEJSZA DLA ADOPCYJNYCH KRÓLIKÓW.

Wiadomo, ze pewne drobne zmiany i innowacje w naszym systemie adopcyjnym - jesli tylko są zmianami dobrymi i UŁATWIAJĄCYMI całą procedure adopcyjna są naprawde mile widziane. I tak jak dziewczyny napisaly - my traktujemy swoja prace bardzo powanie i w momencie gdy wystepuje taki problem jak teraz odpisujemy na niego oficjalnym tonem - bez zbednych emocji, ikonek itd. Wiec nikt nie chcial tu na nikogo naskoczyc ani zniechecic do pomogania nam - po prostu musimy byc poważni, zeby powaznie nas traktowano.

Jeszcze co do ludzi ktorzy zglaszaja sie do nas w sprawie adopcji krolikow to wierzcie mi - połowa z nich odpada na samym wstepie. Przykladowo dzwoni Pan ktory mowi do mnie ze mam mu jeszcze dzis przywiezc krolika bo jego poprzedni krolik przed chwila zdechl i zeby dzieci sie nie zorientowaly musi zamienic go szybko na nowego. Mowie takiemu Panu zeby wyslal formularz (bardziej dla formalnosci niz z nadzieja ze moze danego krolika adoptuje) ale nie moge wtedy szybko zmienic statusu takiego krolika, ze jest w trakcie adopcji, że czekam na formularz adopcyjny bo bylby to absurd - z takim Panem tak naprawde nie mam juz wogole o czym rozmawiac. Staramy sie dobierac jak najlepszych opiekunow i dlatego tak dlugo to wszystko trwa i krolik czeka na stronie adopcyjnej tak dlugo az nie pojedzie do nowego domu. Czekamy na formularz adopcyjny, rozmawiamy telefonicznie nawet kilka razy, w razie mozliwosci spotykamy sie z potencjalnym opiekunem i gdy ktos do mnie pisze w sprawie adopcji przykladowo Rudaski ktora 13 wrzesnia jedzie do nowego domu to mowie ze sprawa jest juz nieaktualna i ta osoba przewaznie sie cieszy ze kroliczek znalazl nowy dom - a nie rozpacza ze cos umknelo mu przed nosem - zreszta nie wiadomo czy wogole by dostal jakiegokolwiek krolika jesli nie spelnialby naszych wymagan, ktore mamy naprawde duze.

Tak wiec Dominikfue nie martw sie o te osoby, które nie wiem jakim cudem akurat z Toba sie kontaktuja, skoro nie pracujesz w adopcjach, ale jesli robisz cos podobnego to fajnie, ale staraj sie, żeby nie kolidowało to z oficjalną praca SPK bo domyslam sie, ze moze nie ja ale reszta dziewczyn robi to juz od kilku ładnych lat i świetnie sobie ze wszystkim radzi bez  wiekszych problemow.
Natomiast w razie gdybys zauwazyla jakies naprawde powazne problemy ktore szybko trzeba by rozwiazac to napisz prosze do Azi na adres ktory Ci podala - ona poinformuje o tym reszte grupy i bedziemy staraly sie go rozwiazac w miare mozliwosci bez zakladania tematu na forum.

Pozdrawiam

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:45:38 pm »
Bardzo dobrze,że SPK stawia wysokie wymagania dotyczące adopcji ,to pomaga znaleźc jak najlepszy domek dla króliczków.Okropnie się cieszę, czytając,że kolejne króliczki lada dzień będą miec kochający dom :heart
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

naomi19

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2008, 18:25:44 pm »
Cytat: "Dominikfue"
Wierzy, że malec szybko do niej przybędzie i będzie kicał po jej łóżku, wybierała klatkę i malowała sobie ściany w pokoju w myślach pod kolor przyszłego uchola, wieszając jego zdjęcia w ramce

Oł dżizus!
Dzięki Bogu aż do tego stopnia nie sfiksowałam na punkcie królików!

 :rotfl2

Balb

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:30:08 am »
Poczulam sie wywolana do tablicy  :lol  bo to ja i moj maz odpowiadamy za aktualizacje strony adopcyjnej.

Mile Panie...
Te aktualizacje sa robione tak szybko, jak tylko to mozliwe. Staramy sie zeby od momentu otrzymania informacji na temat statusu krolika az do zamieszczenia info na stronie nie mijaly wiecej niz dwa dni. Czasem mija 3 lub 4, ale my oboje pracujemy, mamy malutkiego synka itp. slowem czasami nie jestesmy w stanie sie wyrobic.
Wiele tez zalezy od tego czy informacje o obecnym statusie krolika dostaniemy od osoby prowadzacej adopcje. Zwroccie tez uwage na fakt, ze krolik jest zdejmowany ze strony dopiero po tym jak pojedzie do nowego domu, poniewaz bywalo juz ze dogadana adopcja nie dochodzila do skutku, bo nie bylo transportu, ktos sie rozmyslil etc.

Nie widze mozliwosci, zeby ktos nam przy tym pomagal, zrobi sie balagan bo nasz system przeplywu informacji o adopcjach oparty jest na mailach.
Jesli natomiast ktos z Was czuje sie na silach i jest przekonany ze moglby to robic lepiej, szybciej oraz jest w stanie udowodnic, ze zna HTMLa, to oczywiscie sprawa jest otwarta i prowadzenie adopcyjnej moze zawsze ode mnie przejac.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:57:50 am »
Mysle, ze udało nam sie do jakiegos porozumienia dojsc, wiec proponuje zamknąć czy nawet zablokować temat, żeby zająć się teraz naprawde powaznym problemem jakim jest szukanie domow adopcyjnym krolikom (forumowiczow, którzy chcą nam pomagac tez prosze o pomoc w tej kwestii) i nie tracic czasu na dokonywanie wpisow w tym temacie.
Znając życie na tym forum zaraz ktoś się pokłóci, obrazi - a tego przeciez nikt nie chce.

Wszystko już jest jasne więc proszę kogoś tam na górze o zrobienie z tym porządku :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 03, 2008, 16:36:40 pm »
Balb, uważam, że pracujesz świetnie i odkąd przejęłaś adopcyjną, mimo ciąży i ogromnych obowiązków jakie mają mamy przy malutkim dziecku aktualizujesz stronę na bieżąco. Mnie się bardzo dobrze z Tobą współpracuje. Uwżam, ze nie masz się z czego tłumaczyć tu komukolwiek.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2008, 22:18:39 pm »
Dokładnie  :)
Większość z nas ma życie rodzinne, pracę zawodową, zwierzęta pod opieką ( że o dzieciach nie wspomnę ) i niestety BARDZO MAłO ( lub prawie wcale ) wolnego czasu... :(
    Osobiście ledwo się wyrabiam ( papiery zaległe i na końcu  :nie_powiem ) choć mam "pod opieką adopcyjną" raptem kilka sztuk...
   Trzymam się w adopcjach tylko dlatego, że SYSTEM ( choć może nie jest doskonały ) funkcjonuje i ułatwia mi pracę. No i oczywiście z powodu współczucia dla naszych braci mniejszych ( zajmuję się nie tylko królikami ) :)
   Łatwo jest oceniać niedoskonałość naszej pracy i krytykować  "z zewnątrz".
 Wiem z doświadczenia jak wygląda zajmowanie się zwierzętami na własną rękę- szukanie im domów, leczenie, opiekowanie się itd.
 Praca w zespole ( w organizacji- tu- stowarzyszeniu ) zwiększa możliwości pomocy ... ale też stwarza różne ograniczenia, wprowadza ZASADY  ( i to normalne jest) BO TO JEST SYSTEM.
 Nieraz pomysł jest dobry... ale nie nadaje się do systemu. I tyle.
 Nie ma co brać tego "osobiście"
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2008, 22:39:42 pm »
Dziewczyny wspomnialyscie w którymś z postów,że można pomóc finansowo królasowi który czeka na domek albo jest leczony, napiszcie coś wiecej jak to wygląda

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2008, 09:49:10 am »
aga.s, jak wpłacasz pieniadze na konto to w tytule zaznaczasz na co to przeznaczasz, czyli np na szczepinie, na leczenie np. Czarka lub inne. Można też doładowac konto telefonu adopcyjnego który tez jest opacany przez nas. ja go odbieram i naprawdę staram sie dzwonić jak najmniej i tylko i wyłacznie przy załatwianu ważnych spraw zwiazanych z adopcją. Telefon jest w erze na karte.
Ale mozan nam pomóc szukając potencjalnych przechowlani szczególnie w warszawie, domów stałych. Rozwieszaneim ulotek u weterynarzy. To wszystko sa bardzo wazne i potrzebne nam działania. Tak jak pisała Magda bez Was forumowiczów, nasze adopcje byłyby w ponad połowie mniej udane.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

daryja

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2008, 05:36:36 am »
Odnośnie poprzednich wpisów

Adopcje to wspaniała rzecz, ale co do aktualizacji strony Dominikfue ma wiele racji.
Przykładowa (własna) sytuacja:

Ja się zgłosiłam przez stronę w 2005 po białego samczyka z Warszawy. Skontaktowała się ze mną mailowo Martula, że ma białą samiczkę (Leonka, od Leona zawodowca, bo to był pewny samczyk). Ok, płeć się nie zgadzała ale przeszło, nie ma na świecie takiego drugiego rozwydrzonego białasa :). Włazi mi do łóźka i układa się do głaskania, uwielbia się wylegiwać ale bryka też. Uprawia wyczynowe rzucanie wszystkim, co błyszczy - trenowała na metalowej misce. KRÓLICZKI NIE BYŁO NA STRONIE
Potem chłopak chciał samczyka (2006), bo słyszeliśmy, że łatwiej zaprzyjaźnić (w planach oczywiście była kastracja). Dziesięć minut przed adopcją Tuptusia telefon od Pani Prezes, że to nie samczyk jednak i czy napewno chcemy go/ją dalej. Chcieliśmy :). Dziewczyny się niestety nie dogadały, ale trudno się mówi mieszkają osobno i tak zostanie, nie ma żadnego problemu. INFO BYŁO (chociaż, że samczyk, rozumiem, że nie można jeździć i macać każdego kroliczka)

Teraz Speedy (najnowszy nabytek - 2008)(dla jasności - nie było go na stronie - stał sobie w korytarzu w OAZIE, ale to króliczek SPK). Pani weterynarz bardzo była zdziwiona, kiedy zapytaliśmy czy to aby napewno samczyk (u dorosłego króliczka to raczej ewidentnie widoczne  :oh:, teraz już to wiemy :) ). Obecnie Speedy jest u mojego chłopaka i ostrożnie zapoznajemy go z Tuptusiem (teraz ma na imię Świnka, ma to typowe dla świnek morskich ubarwienie:)) i chyba mu dobrze, chociaż są małe problemy. Wszędzie jest napisane, że króliki powinno się zaprzyjaźniać na gruncie, na którym oba czują się niepewnie. Otóż dla Speedyego takiego miejsca nie ma. Wsadzony do wanny natychmiast zaczął ją zwiedzać - Świnka na rozkraczonych lekko łapkach pełzała za nim, więc jej towarzystwo samczyka najwyraźniej dodało odwagi :)

Nigdy bym nie kupiła króliczka w sklepie - adoptować można naprawdę niezłe oryginały :)

Ale wracając do strony, od czasu pierwszej adopcji bardzo się poprawiła: wcześniej nie było na niej żadnych informacji o przebytych chorobach, szczepieniach, ani co lubi i czy o powodzie oddania (bo mogą być to jakieś zachowania - agresja terytorialna itp). Dopiero po zadeklarowaniu się, pośrednik adopcyjny przekazywał (tak zrobiła Martula) ankietę wypełnioną przez dotychczasowego właściciela.

Jest dużo lepiej  :jupi

Sen

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2008, 09:00:07 am »
A mnie smuci sytuacja króliczków bez zdjęć.
Są na samym końcu, długo na stronie adopcyjnej... Nie wzbudzają zainteresowania.
Nie ma możliwości dodania zdjęć tym królikom? Albo chociaż wysunięcia ich na przód strony adopcyjnej?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:04:32 am »
tzn dla obserwatorow ze strony krolik bez zdjecia napewno nie budzi takiego zainteresowania jak te ktore mozna poogladac, ale z drugiej strony - nie wiem jak bywa w innym wypadkach, ale w moim - kiedy kroliczek o ktorego pytalam byl niedostepny, Ola zaproponowala mi innego, ktory jak sie pozniej okazalo, byl kroliczkiem bez zdjecia na stronie :) ciezko jej tez bylo sie wystarac o zdjecia od wlascicielki - to chyba tez jest najczestszy powod dlaczego nie ma zdjec tych ucholi na stronie..  :/
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 06, 2008, 18:16:15 pm »
Wszystkie informacje o króliczku umieszczone na stronie adopcji mamy od właścicieli , my nie mamy wpływu na to co oni piszą w metryczkach.
Często się zdarza ,że podają błędnie płeć (bo króliczek u weta nigdy nie był, w a sklepie powiedzieli ze to samiczka  :oh: )
Co do królików w Oazie , to ludzie tam podrzucają króliki chore lub do uśpienia i Oaza je traktuje jako króle SPK bo my za nie płacimy i szukamy im domów.
Co do zdjęć to jeżeli właściciel nie prześle zdjęcia to  nie ma go na stronie. Zawsze prosimy o zdjęcie bo to zwiększa szanse na adopcje.

I jeszcze jedna sprawa : nie wszystkie króliczki trafiają na stronę adopcyjną . W adopcjach jest taka rotacja ,że jak się zgłasza opiekun (spełniający nasze wymagania) a pośrednik wie o króliczku , który jeszcze nie trafił na stronę to proponuje adopcje tego właśnie króliczka.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 06, 2008, 21:39:00 pm »
Mam pytanko - czy nie można użyć gotowych skryptów tak żeby każda z osób zajmująca się adopcją sama wprowadzała dane odnośnie "swoich" podopiecznych? Dziewczyny (i chłopaki) robicie naprawdę kawał dobrej roboty - co nie oznacza, że nie można Wam tej pracy ułatwić i usprawnić. Nie dziwię się, że czasem info jest nieaktualne, skoro te dane wprowadza (takie odniosłam wrażenie) jedna osoba. To faktycznie roboty ma dużo. Wg mnie gdyby każda z osób zajmująca się adopcjami miała login i hasło i sama wprowadzała dane o adopcjach które prowadzi dane byłyby bardziej aktualne, a można coś takiego zrobić za pomocą darmowych systemów.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:02:17 pm »
Tak - dane wprowadza jedna osoba w raczej dwie - Balb i jej mąż, my wysylamy do nich maila  z ogloszeniem do wstawienia, do zmiany czy do zdjecia i oni sie tym zajmują. Niestety nie jest mozliwe wprowadzanie danych przez kazda osobe ktora zajmuje sie adopcja danego krolika, bo trzeba umiec obslugiwac strony internetowe, znac HTMLa a to juz nie jest takie latwe do opanowania. Zreszta byloby za duzo zamieszania bo Balb ma u siebie na komputerze baze danych wszystkich krolikow, archiwum i inne wazne rzeczy ktore musialby miec kazdy z nas u siebie. Tez na poczatku myslalam ze to bylby dobry pomysl ale nie zdawalam sobie sprawy ze to nie jest takie proste jakby sie wydawalo. Tak wiec poki co jakos sobie radzimy i chyba nie jest aż tak źle, a co do tego ze ogloszenie jest juz przykladowo nieaktualne a jeszcze widnieje na stronie to już wyjasnilam ta kwestie kilka postow wyzej - ze to dla nowych potencjalnych opiekunow nie jest to az taki problem :)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 08, 2008, 20:05:32 pm »
No właśnie nie trzeba znać html-a żeby "wklepywać" dane ;) Większość firm już w tej chwili wykorzystuje technologie zwane CMS-ami - w praktyce wygląda to tak, że pracownik loguje się i wprowadza dane - normalnie za pomocą edytora (nie znając html-a).

Balb

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2008, 11:38:55 am »
No tak, tyle ze ktos musialby tego CMSa dla nas zaprojektowac a my za to odpowiednio zaplacic  :(

Balb

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 09, 2008, 11:42:53 am »
Cytat: "Sen"
A mnie smuci sytuacja króliczków bez zdjęć.
Są na samym końcu, długo na stronie adopcyjnej... Nie wzbudzają zainteresowania.
Nie ma możliwości dodania zdjęć tym królikom? Albo chociaż wysunięcia ich na przód strony adopcyjnej?


Co jakis czas miksujemy maluchy na stronie i "ostatnie staja sie pierwszymi" :lol  Co do zdjec, czasami nie ma szans zeby je wyciagnac od wlascicieli krolikow.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2008, 12:53:19 pm »
Cytat: "Balb"
No tak, tyle ze ktos musialby tego CMSa dla nas zaprojektowac a my za to odpowiednio zaplacic  :(

Są dobre darmowe CMSy np. joomla, typo3. To forum jest też na darmowym skrypcie.

Balb

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 09, 2008, 14:34:42 pm »
Nawet nie wiedzialam ze sa darmowe CMSy...
Moze bylby to jakis pomysl. Z jednej strony koniecznosc wlasnorecznego wprowadzania ogloszen bylaby dodatkowa praca dla osob z GA, z drugiej byc moze ogloszenia bylyby jeszcze szybciej aktualizowane.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 09, 2008, 15:56:18 pm »
no ja to juz wogole sie na tym nie znam i nie wiem jak to wyglada i tak jak wszystko ma swoje dobre i zle strony - moze i troche szybciej pojawialyby sie ogloszenia ale nie wiem czy czasem tak jak pisze Balb 2 razy wiecej czasu nie musielibysmy my z grupy adopcyjnej tracic na ich wystawianie... a jesli jest to darmowe to mam nadzieje ze byloby sprawne i w miare niezawodne bo niestety zazwyczaj to co jest darmowe dziala byle jak, zawiesza sie albo jest niedostepne :/ no nie wiem jak to zalatwic - ale gdyby cos takiego doszlo do skutku to i tak musielibsmy Balb znalezc jakas fuchę zeby sie z nami nie nudzila  :P

kucharz19

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:38:26 pm »
Te darmowe CMSy nie są zbyt funkcjonalne, żeby podstawić je pod adopcje. Poza tym dla niektórych sama obsługa tego cmsa już będzie trudna. Joomla akurat znam i wiem, że brakuje mu tam kilka funkcji. Jest źle dopracowany.Ale jest też wiele innych CMS'ów. Może zawsze warto poszukać i kilka przetestować...? Zawsze to w jakimś stopniu ułatwi wam prace...

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:43:22 pm »
Czego brakuje joomli?? Przecież można doinstalować różne skrypty, a nawet napisać własne.

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 10:07 pm ]
Teraz tak naprawdę zaczynam się zgadzać w pełni z Dominique, że jest potrzebna bieżąca aktualizacja strony adopcyjnej - przyznam, że od jakiegoś tygodnia zaczęłam się zastanawiać nad towarzystwem dla Groszka. Napisałam więc 16.10.2008 do pośrednika adopcyjnego odnośnie Oli z Poznania, do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi... rozmawiałam więc później z Agnieszką w sprawie Leśnika, gdzie pośrednicy już pewnie powiedzieliby, że zawracam gitarę dwóm osobom, jak to było niedawno (i danej osobie odmówiono adopcji)... od Agnieszki dowiedziałam się że Ola już z tego co Agnieszka wie ma domek, a nadal jest na adopcyjnej... W rozmowie z Agnieszką stwierdziłam, że jednak szukam samiczki, więc zainteresowałam się Patką (na stronie adopcyjnej była z napisem PILNE!), w związku z czym chciałam się dzisiaj skontaktować z pośrednikiem jednak coś mnie tknęło, że wpisałam w forum Patka i wyskoczyło mi w którymś z postów, że Patka jest już w nowym domku zdaje się od 11.10, a dopiero dziś zniknęła ze strony adopcyjnej... Zastanówcie się proszę nad tym systemem, wiem, że robicie dobrą robotę, ale po pierwsze robicie komuś nadzieję... najpierw Ola, później Patka, a od dawna są zajęte. Później ten ktoś robi Wam nadzieję, bo kontaktuje się z kilkoma pośrednikami (było mi bardzo głupio, że rozmawiam z jedną osobą, piszę do drugiej, bo od tej pierwszej nie mam odpowiedzi), ale jak się nie kontaktować z kilkoma skoro królik jest na adopcyjnej mimo, że już od 10 dni jest już w nowym domu. Przyznam, że na razie rezygnuje z adopcji, bo po prostu nie mam czasu ani nerwów na wypatrywanie królików, kontaktowanie się z pośrednikami, a potem kolejny zawód, a potem piszecie o kimś na stronie, że się kontaktuje z kilkoma pośrednikami i to jest źle. Prawda jest taka, że szukając królika do pary nie może to być królik o podobnym charakterze więc tym trudniej jest znaleźć, zwłaszcza jeśli nie wiem w czym szukać (bo nie wiem co jest aktualne a co nie).
Ze swojej strony proponuję wejść zobaczyć jak wygląda choćby jeden z cms-ów
www.cms.netsiz.pl
i panel administracyjny
cms.netsiz.pl/administrator/
login: forum
hasło: krolik

gdzie wpisuje się artykuły za pomocą prostego edytora i można to na bieżąco aktualizować. Postawienie czegoś takiego to jakaś godzina...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2008, 22:45:38 pm »
Przebijam

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 21, 2008, 22:46:37 pm »
Pzrebijam na prośbe Danae.
Danae, do adopcji jest Tosia i jest samiczką. To śliczna biał angorka z niebieskimi oczami. Moze ona Cię zainteresuje.
O Wataha była pierwsza heheh
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 21, 2008, 22:48:56 pm »
A ja zaznaczam, że Kubuś z Poznania mimo takiego imienia jest samiczką :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2008, 22:50:14 pm »
heheh
zaraz zrobimy reklame swoich podopiecznych. Niestety reszta z moich to samczyki, absolutnie przecudne.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

slodkie_uszy

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2008, 23:11:25 pm »
Danae, to ze zagadujesz dwie posredniczki to nie grzech :) odmawiamy adopcje z powazniejszych powodow, a nie dlatego, ze ktos zagaduje kilka z nas. naprawde my mamy kontakt ze soba i konsultujemy jak czegos nie jestesmy pewne i w innych sprawach.
 sama na poczatku jak zaczynalam w adopcjach  to przegladalam poczte kilka razy dziennie, odpowiadalam w ekspresowym czasie itd. tylko, ze wtedy zajmowalam sie na przyklad jednym krolaskiem albo piecioma i to tylko adopcja, a hannelli zajmowala sie opieka nad nimi  :bukiet  .teraz troche sie pokrecilo. nie chce usprawiedliwiac jednej z nas ale tak sie dzieje czasami, ze nie da sie szybko odpowiedziec, pamietaj, ze niektore emaile czy nawet wiadomosci na GG znikaja (ja sama tez tak mialam).
jak juz dojrzalas do adoptowania kroliska to sadze, ze odpuscisz sobie na krotko i wrocisz ze zdwojona energia, zeby jakiemus dac domek  :>

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2008, 09:48:31 am »
:) pewnie tak,
chodzi tylko o to, że jak mozna coś usprawnić to czemu tego nie zrobić?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2008, 11:27:28 am »
Ja tez nie widze problemu w kontaktowaniu sie z kilkoma posrednikami - nigdy nie mialam o to pretensji wiec nie wiem skad ten pomysl. Wiadomo ze jak sie jest zainteresowanym kilkoma krolikami to trzeba napisac do kilku osob a my potem i tak sie ze soba kontaktujemy.

Jesli chodzi o Patkę to Ola ktora prowadzila jej adopcje od 2 tygodni nie ma internetu i nie mogla zdjac jej ogloszenia ze strony adopcyjnej i  dopiero ja napisalam do Balb zeby to ogloszenie zostalo zdjete. Niestety takie sytuacje tez trzeba miec na uwadze - ze czasami cos jest niezalezne od posrednika i moze sie zdarzyc ze nie bedzie mial internetu, albo tak jak Agnieszka pisze, ze wiadomosc na gg zniknie bo tak tez sie zdarza albo mail nie dojdzie.  

Bynajmniej jesli chodzi o mnie, o Olę i Natalię Głowacką przy kazdym ogloszeniu jest tez podany nasz numer telefonu wiec jesli komus naprawde zalezy na adopcji to zawsze moze do nas zadzwonic i w 3 sekundy dowie sie czy ogloszenie jest aktualne, nie musi wcale czekac na odpowiedz mailem ani tracic czasu na szukanie po forum czy moze czasem krolik ma juz nowy dom.