Autor Wątek: Za chuda ?? Za gruba ??  (Przeczytany 4410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« dnia: Sierpień 30, 2008, 15:46:18 pm »
Witam ,
z gory przepraszam jesli juz byl taki temat.....  :>  Chodzi mi o to ile podac Hermie jedzienia ? Mam granulat Vitapol'u i daje jej ok 4-5 lyzek dziennie. Czy to za duzo ? Czasem rano widze ze nie ma juz nic w misce a czasem jedzenia ubylo moze z 1 lyzka ....  :oh:  Poza tym jak ja glaszcze to wyczuwam jej kosciki.....  :lol  Kosci miednicy , zeberka , kregoslup..... moze jest za chuda ??  :hmmm  Kiedys gdzies wyczytalam ze nalezy podawac 2-3 lyzki jedzenia ale moze juz dobrze nie pamietam.... W kazdym razie ... czy 4-5 lyzek to za duzo ? A jesli nie to czemu czuje jej wszystkie kosci ??  :hmmm  :hmmm

Nuna

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:47:16 pm »
A co dostaje oprocz granulatu ?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:56:08 pm »
ja daje preclowi jedna lyzke rano i jedna wieczorem jesli chodzi o granulat, a jest chudy jak badyl i tez czuje wszystkie kosci :)
poza tym je calkiem sporo zieleniny, warzyw i owocow, siana nieco mniej bo nie lubi :)
taki jego urok po prostu :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Agatkak0

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:56:45 pm »
Ogorka , trawke (z doniczki) , sianko , bazylie , jablko (ale raczej go nie rusza ) , natke selera (2 dni temu  zaczelam dawac) ..... i to chyba wszystko ......

Nuna

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:05:12 pm »
Zobacz tu jest cala lista tego co powinien jesc krolik:
http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf

naomi19

  • Gość
Re: Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:09:54 pm »
Cytat: "Agatkak0"
daje jej ok 4-5 lyzek dziennie. Czy to za duzo ?

Zdecydowanie za dużo. Logiczne, że po takiej dawce granulatu nie lubi siana :) Zamienić proporcje :)

zwierzynka

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:11:59 pm »
Jeśli dużo zjada a jest chudy moze mieć pasożyty

naomi19

  • Gość
Re: Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:14:30 pm »
Cytat: "Agatkak0"
Poza tym jak ja glaszcze to wyczuwam jej kosciki.....  :lol  Kosci miednicy , zeberka , kregoslup..... moze jest za chuda ??  

świetnie,że wyczuwasz kości, tak właśnie ma być, gorzej, gdybyś nie czuła. Wg mnie- tylko pozmieniać proporcje- dużo siana i suszonych ziół, w dalszej kolejności warzywa, potem jako przysmaki owoce, na końcu granulat- jeśli chcesz go podawać.

weti95

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:18:11 pm »
Cytat: "Agatkak0"
Mam granulat Vitapol'u i daje jej ok 4-5 lyzek dziennie. Czy to za duzo ?

Z Vitapolu? No, szczerze mówiąc to...sama chemia  :/ Jeżeli możesz to zmień granulacik na Cuni Complete lub Cuni Duo Versele Lagi albo chociaż coś z Vitakraftu...
A Twojemu królisiowi sylwetka się wykształci zaraz po zmienieniu granulatu na lepszy ;-)

bonnie_blue

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:23:01 pm »
Przede wszystkim: ILE MA RUCHU??

Jeśli królik ma dużo ruchu to może zjeść ogromne ilości jedzenia a nie jest otyły (wiem to po swoim)

Agatkak0

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:54:14 pm »
Herma biega ok 10 godzin dziennie.

Sen

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2008, 22:10:28 pm »
No i wprowadź zieleninę i warzywka (więcej rodzajów niż teraz)
Koperek, natka marchewki i pietruszki, iście rzodkiewki, brokuły, rukola, cykoria... Jest mnóstwo rzeczy które może jeść królik. Ktoś dał ci link.
No i granulat Vitapolu jest granulatem złej jakości. Nie możesz kupić granulatu Wildlife albo Versele - Lagi?
Nie dostaje żadnych suszek ani nic?  :/

Agatkak0

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2008, 13:02:14 pm »
no ale suszki to mi sie zdaje ze bez sensu ....  :hmmm  bo przeciez to sie kruszy .... lepiej chyba swieze.... a swiezych zielenin Herma nie lubi jesc .... ona lubi tylko pietruszke , trawe , pszenice i bazylie .... dawalam jej inne rzeczy ale nie rusza .... to co jej dawac ?? Swizych warzyw tez raczej nie je - typu - marchewka , seler itp....  :bejzbol

naomi19

  • Gość
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2008, 16:04:11 pm »
Agatka- to co, że sie kruszy? (bo tego argumentu nie rozumiem)
Królik musi jeść i świeże i suszone. Suszone tez jest koniecznie.
Dawaj jej tą zieleninkę, którą lubi stopniowo wprowadzając nowości- przekona się, tak to jest z niektórymi królikami- potrzebują czasu. ;)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:03:38 pm »
Agatkak0, poczytaj ten wątek, ktory podała Ci Nuna ja jeszcze podpowiadam porady na stronie SPK. Tam jest sporo o diecie. Zrezygnuj z ogórka, ma za dużo wody. 2 łyżki granulatu (też polecam Duo Cuni) powinny wystarczyć. Plus zielone warzywka, sinako do wypęku i suszko koniecznie. Królisie je uwielbiają. Powodzenia. A jeszcze jedno, u moich króliczków też czuć kosci i tak ma być. Klapek waży 2 kg Chrupka 1.7 to standart.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Za chuda ?? Za gruba ??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:49:03 pm »
mój wet powiedzial ze to ze czuje kosci tak ma byc jest nie za gruba i nie za chuda.Ja moja Zuzie karmie 3 razy dziennie granulatem tak po cztery kulki granulatu oprucz tego sianko i warzywa