Autor Wątek: królik i świnka morska  (Przeczytany 19117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zinara

  • Gość
królik i świnka morska
« dnia: Sierpień 27, 2008, 17:56:31 pm »
Od 4 lat mam w domu króliczkę Florę jednak ostatnio zastanawiam się nad kupnem świnki morskiej. I tutaj moje pytanie: Czy krolik moze zyc w zgodzie ze swinką morską? Na "Uszatej stronie" piszą, że jest to dobry pomysł, a z kolei na innym forum doczytałam się, że te dwa zwierzaki nie dogadają się ze soba, bo mają inny "język"
Flora nie jest raczej agresywna, kiedyś juz spotkała się z nieznanym królikiem i było ok.
Miałam już w przeszłości świnkę morską i wiem jak się nią zajmować...tylko zależy mi własnie na tym żeby zwierzaczki żyły razem w zagrodzie (Flora ma zagródkę)
Czy jest to dobry pomysł czy raczej zrezygnować?
 ps. z tym kupnem to nie jest nic pewnego jeszcze, na razie chcę "obadac" sprawę:)

naomi19

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:20:29 pm »
Taka przyjaźń jest mozliwa, ale jednak mniej prawdopodobna niz królika z królikiem. Nikt nie da Ci gwarancji, że zwierzęta się zaakceptują- jest tak równiez w przypadku 2 królików. Podejmując ryzyko musisz liczyć się z posiadaniem 2 osobnych klatek, czy nawet pomieszczeń, gdyby się nie udało...

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:34:12 pm »
zinara, ja miałam ten sam pomysł. Tylko niestety nie mam pewności co do Śnieżki - ona reaguje agresywnie na zabawki nawet :/ Dlatego zastanawiam się, czy warto ryzykować z kupnem świnki.

zinara

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:49:19 pm »
właśnie się boję tego, ze się nie zaakceptują :(  :/  chociaż Flora zyje z moim psem w zgodzie...;p jeszcze musze to przemyśleć...czytałam przed chwilą historię królika, który żył w zgodzie ze świnkami...jak znam Florę to myślę, że jakaś przyjaźn byłaby, raczej by sie nie gryzły...ale nie wiem czy mogłyby razem mieszkać;/

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:59:08 pm »
Kwestia jedzenia - karmienie musiało by być osobno (świnka potrzebuje więcej witaminy C) no i potrzeby żywieniowe zwierzaków różnią się.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i świnka morska
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:02:21 pm »
Zinara, a chcesz w jednej klatce trzymać, czy kupić jeszcze jedną?


Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:03:17 pm »
ppx, zinara pisała, że ma zagrodę.

zinara

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:05:02 pm »
tak wiem o tej wit C, ale i tak wielkie dzięki Sen:) liczę jeszcze na jakąś wypowiedz kogoś kto ma/miał stycznosc z taką sytuacją
ja poki co musze to jeszcze przedyskutować z tatąXD
chcę kupić Florze towarzysza, bo teraz idę już do maturalnej klasy i nie będę mogła jej tyle czasu poświęcac co np w wakacje, a jak Flora jest długo sama to staje się osowiała i smutna;/

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 7:08 pm ]
zagroda ma obecnie 160/80cm ale trochę miejsca zajmuje tunel, ale to się go najwyzej wyjmie na zewnątrz:)

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:12:50 pm »
Ooo to zagródki mamy podobne - z tym że ja mam 100 szerokości 150 długości (doliczając długość klatki - 2 metry)
Wiesz, świnka w tunelu też by miała zabawę - jakiej on jest długości?
Po prostu musisz wszystko przemyśleć... Że jak się nie zaprzyjaźnią - osobna klatka i osobny wybieg. Dla świnki klatka też tak ok. 80 cm, musisz mieć gdzie ją wcisnąć. Znaleźć czas na wybiegi świnki. Na sprzątanie i śwince i królikowi. To są te wady gdy się nie zaprzyjaźnią...  :(

zinara

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:21:43 pm »
tunel wyjmę na zewnątrz, ale oba zwierzaczki będą mogły z niego korzystać :lol tunel jest z materiału ok metra ma...chciałam z wikliny, ale nie mieli akurat;/
aaa i jeszcze cos..czy w razie jakby się nie zaprzyjaźniły, to czy świnka mogłaby mieszkać w starej klatce królika? jakbym dobrze ją wymyła? jest to duża klatka 120 cm

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:23:47 pm »
Tak, mogłaby :) W takiej klatce dobrze byłoby jej sprawić towarzyszkę (najlepiej dogadują się samiczki)

zinara

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:30:11 pm »
hah tak najlepiej od razu całe stadko XD ja bym chciała, ale rodzina już mowi, że zoo chcę zrobić z domu;p

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:45:45 pm »
Świnki to towarzyskie stworzenia - jeśli nie będzie miała towarzystwa królika przydałaby się druga świnka ;) Ale nie jest konieczna, chociaż prosiak byłby szczęśliwy.

naomi19

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2008, 22:11:46 pm »
Ja mam stycznośc z parką królik- świnka- ale nie mam dobrych wieści- zwierzęta się nie tolerują i zabiłyby się mieszkając w 1 pokoju :) Ale może to zależeć w duzym stopniu od charakteru i świnki i królika.

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2008, 22:19:06 pm »
A ja może namówię rodziców na świnkę (mogę usunąć klatkę 100 z zagródki Śnieżki i zapewnić klatkę śwince  :diabelek ) A jak nie... Sprzedam klatkę i kupię Śnieżce jakieś ziółka  :>
Śnieżka raczej się ze świnką nie zaprzyjaźni. Chociaż... Wszystko jest możliwe...

 :diabelek

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
królik i świnka morska
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2008, 22:23:32 pm »
Sen a nie lepiej zaadoptowac królasa??
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2008, 22:24:57 pm »
Niestety nie. Śnieżka to wojownik i prędzej pogodzi się ze świnką - a przynajmniej zapach jej nie będzie tak bardzo przeszkadzał jak zapach innego królika. O drugim króliku pomyślę w przyszłym roku po przeprowadzce (nie wiem czy będę miała wtedy miejsce)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i świnka morska
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2008, 23:22:22 pm »
Jak ja miałam świnkę na przechowanie to Kicek ją chciał "oznaczać" (wiecie potrzeć się o nią xD' ).
A u świnek podobno to oznacza coś w stylu "spadaj", a ja się zastanawiałam czemu ona ucieka, przecież takie pocieranie jest prawie jak głaskanie :P


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
królik i świnka morska
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2008, 00:03:01 am »
Ja miałam styczność z parką królik-świnka. W pierwszym wypadku było dobrze "do czasu" - potem świnka musiała zostać odseparowana od królików, bo w przeciwnym razie przypłaciłaby tę "przyjaźń" życiem. Kolejny króliczek dzielił ze świnką klatkę i dogadywały się świetnie. Świnia była przeszczęśliwa. Nie wiem, czy można znaleźć regułę. Nie bardzo zgodzę się z Sen, że królik prędzej zaakceptuje świnkę niż drugiego królika. Poza tym trzeba też pamiętać, że w ewentualnym starciu świnka ma mniejsze szanse.
Radzę się naprawdę dobrze zastanowić i jeśli nie będzie możliwości odseparowania zwierząt "w razie czego" - nie kupować świnki.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Sen

  • Gość
królik i świnka morska
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:07:22 am »
Chodziło mi, że mój królik prędzej dogada się ze świnką. A jak ie - świnka nie będzie jej tak przeszkadzała zapachem jak drugi królik.