Autor Wątek: Zioła ze sklepu zielarskiego i...żubrówka  (Przeczytany 1912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Preah

  • Gość
Zioła ze sklepu zielarskiego i...żubrówka
« dnia: Sierpień 19, 2008, 22:48:18 pm »
Moi Drodzy,
nasz Juki nie jest jeszcze przygotowany do poszerzenia diety, ale wolę wcześniej zasięgnąć Waszej opinii w nurtujących mnie kwestiach, dotyczących m. in  znaczenia i udziału ziół w króliczym menu.

1) Czy Waszym zdaniem można korzystać gromadząc zapasy dla królika z ziół (suszone kwiaty i liście), które są oferowane przez sklepy zielarskie? Dysponują one złożoną, bogatą gamą i różnorodnością wszelakich zielsk suszonych (od rumianku, przez pokrzywkę...... po liście malin), jak zdążyłam sie zorientować - w atrakcyjnych cenach, niższych niż te sugerowane w sklepach zoologicznych. Czy można zatem je stosować jako smakołyk (np. kwiaty), lub aromatyczny dodatek do sianka?

2) Czytałam, ze króliczki mają bardzo dobrze rozwiniety zmysł smaku, stad ich zamiłowanie do wyrazistych aromatów, intensywnie pachnacych ziół. Na myśl przyszła mi wówczas - trawa o bardzo charakterystycznym zapachu, pospolicie zwana trawą zubrową.  Czy stosowaliście ją moze kiedyś? Ciekawa jestem, jak spisałaby się w roli dodatku do siana, lub pojedyńczych listków, jako smakołyk  :krolik

Sen

  • Gość
Zioła ze sklepu zielarskiego i...żubrówka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2008, 23:28:08 pm »
Jeśli nie ma żadnych specjalnych dodatków to myślę, że można.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zioła ze sklepu zielarskiego i...żubrówka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:00:27 pm »
zioła ze sklepów zielarskich są tak samo zdrowe jak te z zoologa. tylko pamiętać trzeba które z nich nadają się dla królików, a które nie.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey