Autor Wątek: Jaka karma by jadła ceko ??  (Przeczytany 20948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Linka

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:19:42 am »
Właśnie, prawie nic nie kosztuje.
Trochę chęci ;)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 18, 2008, 15:52:51 pm »
Według mnie też to nic nie kosztuje, jesli chodzi o finanse. Wiadomo,że jesli ktoś ma możliwosc nazbierania róznorodnych roslin to ma to za darmo  chodzi tylko o czas który musi temu poswiecić i chęć, bo moze nie kazdy lubi się w to bawić. Tak samo jest z gotowaniem dla psa, ludzie wymyslili suche gotowe karmy zeby tylko wsypać do miski i koniec, z granulatem jest podobnie. Takze o koszty tu nie chodzi, przynajmniej mi, tylko o możliwosc nazbierania odpowiednich roslin :/ . Gdybym miała swój ogródek to bym się nawet nie zastanawiała :P .

[ Dodano: Pon Sie 18, 2008 3:55 pm ]
Nuna, jaki jest adres strony tego niemieckiego SPK w necie ?? Aha, no i czy  jest ona też w jezyku angielskim, bo ja niemca nie znam :P ?
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 18, 2008, 15:59:41 pm »
Karusia, nie każdy pies dobrze przyswaja domowe jedzenie. Tak samo jeden będzie miał sensacje żołądkowe po Eukanubie, a drugiemu ta karma będzie świetnie służyć.
Mi się wydaje, że kosztuje - ja spróbuję z czymś takim u Śnieżki i zdam we wrześniu relację, ile mnie to kosztowało (zbierając część ziół i część kupując, do tego warzywa i zielonka)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 18, 2008, 16:40:28 pm »
Dawniej jednak o suchej karmie komercyjnej nikt nie pomyślał i jakoś wszystkie zwierzaki musiały jesc to co naturalne. Oczywiscie, że kazdy zwierzak jest inny, rózne maja przypadłosci, ale ogólnie każdy wybiera jakim sposobem chce karmić zwierzaka. Ja np. jestem bardzo przeciwna dawaniu psom i kotom suchego, jak mozna dawać sproszkowane, ususzone mięso :oh: , ale nigdy tych zwierzaków w domu nie miałam, więc nie będę się wypowiadać, doswiadczenia nie mam :P .
Może i warto spróbować, jesli masz mozliwosc to czemu nie ;), tylko pamiętaj wszystko stopniowo ;)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 18, 2008, 16:45:35 pm »
Na razie zwiększę ilość zielonki i suszków (stopniowo, akurat do początku września) ograniczając granulat do łyżki. Potem już całkiem usunę z diety granulat, zwiększając porcję suszkow.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:03:32 pm »
Ale dużo pisaliście :wow
czyli granulat nie jest obowiązkowy przy naturalnej diecie... wogóle?
Cytat: "Nuna"
Dowoli siano, 2-3 razy w tyg. galazki
Przykladowy jadlospis : rano- pol marchewki, lodyga selera, popoludniu duza ilosc zieleniny czyli trawa, krwawnik, babka, mlecz, liscie malin- to co znajdziemy, na kolacje 1\ 8 jablka, cykoria.
lub sniadanie: 2 cm ogorka, pol marchwi, obiad zebrana zielenina, kolacja- koperek, kawaleczek jakiegos owocu sezonowego.
W zimie dochodza jeszcze takie warzywa jak buraki, pasternak, brukselka itd.

Jakie lepsze gałązki suszone, czy świeże?
Ja posiałam na działce rzymską (rośnie sobie  :icon_8P ) Dokładnie trzy, bo ślimaki mi zjadły :/ Ale rosną malutkie sadzonki rzymskiej inne na działce... Ciekawe, czy zdąrzą urosnąć  :hmmm
W następnym roku planuję cykorię posadzić...
Mam liście malin...
A można by tak na wiosnę i lato granulatem nie karmić?
A na jesień i zimę dawać granulat?


Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:07:27 pm »
Cytat: "ppx"
A można by tak na wiosnę i lato granulatem nie karmić?
A na jesień i zimę dawać granulat?

Jasne, że tak ;) Nawet gdzieś o tym czytałam, że niektórzy tak własnie robią i na lato-czas zielonek  rezygnują z granulatu.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Nuna

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:13:04 pm »
Mozna suszone galazki i mozna swieze. To od Ciebie zalezy jak bedziesz karmila swojego krolika, trzeba tylko pamietac zeby zmieniac diete stopniowo.
Co do kroliczych niemieckich stron to z tej bardzo duzo korzystam, niestety jest tylko w jez. niemieckim
http://www.diebrain.de/k-index.html
druga moja ulubiona to:
http://www.kaninchenforum.com/site/
ta jest w jez. angielskim i tu prosba, jak cos wyczytacie ciekawego mozecie przetlumaczyc, strasznie mnie ciekawi jak to jest w innych krajach, co sie poleca itd.
http://www.rabbit.org/fun/index.html

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:13:17 pm »
Mi sie wydaje, że jak już natura to natura - zima głównie suszki, w naturze by nie jadł dużo zielonki. Tylko właśnie korę itp.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:18:45 pm »
Myślicie, że można zaufać marchewce, brokułom z zieleniaka?


Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:29:39 pm »
Własnie ppx, ja nie ufam i w tym problem :/
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:35:42 pm »
Brokuły i kalafior podobno trudno samu wyhodować  :hmmm


Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 18, 2008, 19:13:50 pm »
Czasami nie ma innego wyjścia... Ja spróbuje sobie coś załatwić na targu.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 18, 2008, 23:54:19 pm »
Cytat: "ppx"
Brokuły i kalafior podobno trudno samu wyhodować :hmmm

Brokuły na pewno prosto - zasiałam na początku kwietnia w doniczce z kupnych nasion (razem z melisą i bazylią), która stała cały czas na dworzu na balkonie. Brokuły wzeszły jako pierwsze i od razu urosły giganty, więc szybko rozsada na działkę i od razu mogłam obrywać liście, a teraz cieszę się dużymi głowami, a z małej paczuszki mam tego pełno.

Martiff

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 19, 2008, 13:38:37 pm »
... Ja nigdy nie siałam nawet brokuł...

Dobrze, że targ blisko. :)

Za to moja nie cierpi liści od kalarepy....;/

Agatkak0

  • Gość
hehe
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 20, 2008, 14:43:07 pm »
Ale macie tematy  :hahaha  a tak wracajac do tematu glownego ....  :>  to kupilam Hermie wczoraj Vitapol (granulat) i powiem ze jej smakuje....  :jupi  tylko teraz pytanie : czy w tym wypadku powinnam dawac jej cos dodatkowego ??  :hmmm  np. od czasu do czasu jakas mieszanke (megan) czy raczej juz nie musze? Bo nie wiem ....  :hmmm  Herma od zawsze dostawala Megana ktory ma duzo pierdoł np. kukurydzka i inne takie a teraz nagle jej daje sam granulat..... czy to nie za malo ??  :hmmm

naomi19

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 20, 2008, 14:49:57 pm »
Agatka- nic dodatkowo nie da waj (mieszanek), bo wszystkie te zierna i produkty masz juz w granulacie, tylko zmielone.

Czy mogę prosić moderatora, żeby wydzielił dyskusje o granulacie (poglądy na niego w Niemczech i jego szkodliwość)? Myślę, że warto wydzielic, bo temat ważny i łatwiej to bedzie znaleźć.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 20, 2008, 14:50:13 pm »
Nie za mało. Zakładam, że oprócz granulatu dostaje zieleninę/warzywa, więc kukurydza i chrupki nie są do niczego potrzebne.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Agatkak0

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 20, 2008, 15:17:53 pm »
Dostaje oprocz granulatu sianko (obowiazkowo  :>  ) ogorka , bazylie i raz na jakis czas trawke , pszenice i trawke dla kotow (ale tez dla krolasow) te 3 ostatnie rosna w doniczce dlatego jak odrosna to Herma ma uczte :))

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 20, 2008, 15:20:48 pm »
Mało je warzyw i zieleniny. Przydałaby sie natka marchewki, pietruszki... Brokuły... Pszenicę w formie ziaren? A jakieś suszone zioła?