Autor Wątek: Jaka karma by jadła ceko ??  (Przeczytany 20979 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« dnia: Sierpień 12, 2008, 15:08:30 pm »
Witam ,
z gory przepraszam jesli ten temat juz byl.
Karmie Herme jedzeniem "MEGAN" PELNOWARTOSCIOWYM , dodatkowo dostaje ogorka , pietruszke , bazylie i dropsiki oraz sianko. Co mam kupic za karme by zaczela jesc ceko ??  :hmmm Albo jesli ta karma jest ok to z jakich dodatkow zrezygnowac poza dropsikami ( wiem ze nie powinny jesc ale chce wykonczyc opakowanie) . Pozdrawiam :crazy:  :oops:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:14:53 pm »
Cytat: "Agatkak0"
wiem ze nie powinny jesc ale chce wykonczyc opakowanie

No wiesz co?  :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2008, 16:16:22 pm »
Agatkak0, błagam, przeczytaj tematy o żywieniu !!  Krolika żywisz żle i dlatego nie je ceko, i mieszanke Megan i dropsy trzeba wyeliminować! Nie jesteś nowa na forum, wiec trochę się zdziwiłam Twoim pytaniem :>
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Agatkak0

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2008, 16:31:12 pm »
a czy karma  : Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni   bedzie dobra ?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2008, 16:39:04 pm »
Agatkak0, na pewno lepsza od tej mieszanki, która dajesz, z racji, że jest to granulat, ale jest wiele lepszych granulatów, ten ma za mało włokna jak dla królika, jest bardziej dla gryzoni. Przeczytaj ten temat, jesli go jeszcze nie czytałaś, tu znajdziesz inf. o dobrych pokarmach :): http://www.forum.kroliki.net/topics20/1003.htm
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Martiff

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2008, 17:58:15 pm »
...Karusia,
Akurat granulat Vitapol'a.. jest tanszy i polecany przez vetów... sklepy... także.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:28:01 am »
Martiff, o sklepach lepiej nic nie mów, baaaardzo rzadko zdarza sie jakiś kompetentny sprzedawca, znający się na królikach i ich specyficznych potrzebach pokarmowych. Wetom wszystkim tez nie trzeba wierzyć, większość do tej pory mysli że kroliki to gryzonie i nie ma nic przeciwko mieszankom. Ja mam dobrego weta, który ma w swojej lecznicy granulaty Versele Lagi i Supa Rabbit Excel, granulat polecany przez lekarzy weterynarii, maja też ziółka Zuzali, czyli najlepsze produkty dla królików. O tym gabinecie można powiedzieć, że jest przyjazny królikom i weci znają się na rzeczy :). Poczytaj ile włokna potrzebuje królik, a ile zawiera go Vitapol. Kiedy nie było na naszym polskim rynku innych, lepszych granulatów pozostawał nam Vitapol, nawet SPK miało go na swojej zywieniowej stronie w polecanych.... Jesli chcemy dać swoim krolikom to co najlepsze to czemu nie możemy kupić wartosciowszego pokarmu :>
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:35:48 pm »
Opakowanie dropsów dokończ i nigdy więcej nie kupuj ;)
Tak z ciekowości, jakie za granicą (w bylejakim kraju) są polecane granulaty? ;)
Wie ktoś? ^^


Nuna

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:41:19 pm »
W Niemczech zadne, wszystkie sa uznawane za niezdrowe. Kroliki zywi sie naturalnym pokarmem czyli sianem, zielenina, galazkami, warzywami itd. zadnych granulatow, mieszanek, ziaren, witamin.

Agatkak0

  • Gość
Ale chyba nie szkodza?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2008, 18:44:42 pm »
Przeciez nic takiego nie ma w tych przysmakach lux firmy dako-art....  tylko : maka pszenna , proszek jajeczny , cukier i zabarwione barwnikiem spozywczym i to wszystko  .... Nie ma jakis konserwantow czy czegos :nie_wiem  ..... A moze sie nie znam ?? :hmmm  :nie_wiem

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2008, 18:52:43 pm »
A po co takie coś królikowi?
Nie lepszym przysmakiem są suszone zioła i warzywa?
Proszek jajeczny, mąka, cukier, barwniki spożywcze - czy królik je coś takiego na wolności?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Re: Ale chyba nie szkodza?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2008, 18:52:45 pm »
Cytat: "Agatkak0"
Przeciez nic takiego nie ma w tych przysmakach lux firmy dako-art....  tylko : maka pszenna , proszek jajeczny , cukier i zabarwione barwnikiem spozywczym i to wszystko  .... Nie ma jakis konserwantow czy czegos :nie_wiem  ..... A moze sie nie znam ?? :hmmm  :nie_wiem


no wlasnie tego nie powinno byc :>
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Linka

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2008, 18:57:25 pm »
Nuna - jesteś pewna, że wszystkie, bez wyjatku, kroliki karmi się tylko naturalnym pokarmem (chodzi mi o granulat) :>

Nuna

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2008, 20:17:46 pm »
Nie, pisze o milosnikach krolikow takich jak my, ktorzy sie udzielaja na roznych forach kroliczych. Jak w kazdym kraju tu tez sa ludzie ktorzy kupili krolika dla swojego dziecka, trzymaja go w ciasnej klatce i zywia dropsami i kolorowymi mieszankami.
Opisalam tylko jak karmia forumowicze niemieckiego SPK i na pokrewnych forach: tylko naturalne karmienie jest stosowane, zadnych granulatow, ziaren itd. Gdyby ktos napisal tam, ze podaje swoim krolikom granulat zaraz zostalby pouczony mniej wiecej z takim ferworem jak tu o koniecznosci sterylizacji.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2008, 22:15:44 pm »
Dlaczego tam nie uznają granulatu, a u nas jest uznawany? ;)


Nuna

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2008, 23:05:21 pm »
Poniewaz granulat zawiera takie skladniki jak melasa, lucerne, zboze niektore odpady z piekarni, z przetworni owocow, sproszkowane jajka.
- w procesie przetwarzania traca witaminy i dlatego dodaje sie sztuczne witaminy i mineraly, ktore w nadmiarze przynosza wiecej szkody niz pozytku.
- granulaty sa tuczace, tego nie widac, ale otluszczaja watrobe i duzo samic umiera w wyniku tego.
- jedna lyzka granulatu zmniejsza spozycie siana o 30 procent tzn. ze krolik nie zetrze sobie zebow dziennie w 100 procentach, po jakims czasie niektorym uszakom tworza sie ostre krawedzie,ktore rania dziaslo i sa przyczyna zapalen. Taki krolik do konca zycia jest skazany na pilowanie lub podcinanie zabkow.
- granulat jest b. twardy, krolik musi uzyc duzej sily zeby go rozgryzc, ten nacisk powoduje odgniecenia dziasel, uszkodzenia korzeni i powstawania ropni.
-granulatem , ziarnami itd. krolik moze sie zakrztusic
-czeste sa choroby zoladka, zaparcia- ziarno pecznieje w zoladku, zatory , rozwolnienia i alergie.
To firmy produkujace te pokarmy sugeruja nam, ze sa one niezbedne dla krolikow, a napisy " wzbogacone o witaminy i mineraly " upewniaja nas, ze robimy dla naszych krolikow cos dobrego :)
Zdrowy krolik zywiony urozmaiconym pokarmem (siano, trawa, liscie, ziola, galazki i warzywa) nie potrzebuje zadnego fabrycznego pokarmu.

Linka

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2008, 11:50:34 am »
No właśnie, Niemcy (nie tylko) potrafią urozmaicić królikom jedzenie. W Polsce właściciele tylko chuchają i dmuchają na króliki, aż do przesady. Np. za granicą kapusta dla królika ok - może jeść ale najlepiej gdyby była swoja (zresztą, tam są działkowicze i głównie to oni mają króliki w hodowlach czy w swoich domach więc mają skąd brac) i nie pryskana, u nas kapusta od razu fe bo można wywołać (głównie) wzdęcia, a nie bierze się pod lupe tego czy królik jadł coś takiego, w jakim jest wieku, czy kapucha była nawożona itd.

Tak jeszcze dla ciekawostki. Niemiecki rolnik ekologiczny(!) używa ok.10 razy więcej nawozu od przeciętnego rolnika w Polsce!
Oczywiście to dane statystyczne.

Troche odbiegłam od tematu...

Sen

  • Gość
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 17, 2008, 11:52:23 am »
A ma ktoś może przykład takiej diety naturalnej i jej koszty?

Agatkak0

  • Gość
huh??? juz nic nie rozumiem....
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 17, 2008, 14:52:07 pm »
Ej no chwila ....  :icon_question  :megafon  :hm:  najpierw wszyscy pisza ze zle odzywiam Herme bo daje jej Megan'a i proponuja Vitapol a po chwili piszecie ze takze Vitapol otluszcza watrobe i prowadzi do smierci krola ....  wyzional_ducha  ;| Moze powiecie mi czy Vitapol (zamowilam 25 kg w necie) jest dobry czy nie .... bo juz zwatpilam .... :nunu  :crazy:

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jaka karma by jadła ceko ??
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2008, 14:56:54 pm »
25 kg :wow  :wow  ale mieszanki czy granulatu??
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."