Autor Wątek: Chory Kropek ;/  (Przeczytany 12948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« dnia: Lipiec 23, 2008, 12:19:01 pm »
Jak zwykle pisze bo może komuś sie przyda:

Ok. 3 tygodnie temu Kropkowi zaczęły ropieć i łazwić oczy. Bylismy u weta: zęby sprawdzone, oko na okolicznosc uszkodzenia też. Dostalismy krople MAXITROL. 2 tygodnie kroplenia, po tygodniu niewielka poprawa potem bez zmian.
Odstawiliśmy lek i zarejstrowalismy sie do weta.

W niedziele wieczorem Kropek nie miał ochoty na jedzenie, w poniedziałek poskubał jedzenie, był nieco oswiały, oczy bardzo zaropiały. Do tego doszło zgrzytanie zebami i we wtorek bylismy u weta : pobrany został wymaz z oczu - w czwartek wynik. Wet obejrzał zęby i paszcze ale powiedział że nic niepokojącego nie widzi. Nie ma wyczuwalnych guzów.
Kropek bardzo memła jęzorem: tak jakby mu przeszkadzał, w czasie jedzenie miał jak gdyby "odruch wymiotny", do tego po zjedzeniu czegokolwiek nerwowo wyciera pyszczek łapkami.
Od wczoraj podajemy mu lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. W czwartek wynik z wymazu i RTG.

Podejrzewam przerost korzeni albo ropień, watpie żeby np bakteria /infekcja oka powodowała aż taki ból.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:49:31 pm »
Biedny Kropuś :( Trzymam kciuki za uszatka - daj znać, jakie wyniki...
Buziakuję z całą ekipą  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:56:59 pm »
biedaczek  :( trzymamy łapki za szybki powrót do zdrowia :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:16:08 pm »
:( współczuję i trzymam kciuki ...
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:49:36 pm »
My z Guciem i Pusią tez mocno trzymamy kciuki za uszolka
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2008, 19:22:51 pm »
Nie dziękujemy ,żeby nie zapeszyć.

Kropuś dziabie troszkę jedzonko, widać że po lekach mu troszkę lepiej. Niestety w Krakowie leje wiec oba moje uszatki są takie "osowiałe".
Jak wrócę jutro od weta to napisze co z uszatym.

Arya

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2008, 20:49:14 pm »
O jej , strasznie mi przykro , trzymajcie sie dzielnie, zdrówka dla Kropcia :*

esculap

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2008, 01:55:18 am »
Biedak.   :(   Naprawdę mi przykro.

Podobno oglądaniem zwykłym nie można stwierdzić czy wszystko w porządku w paszczy. Zasugeruj, aby obejrzeli pyszczek w znieczuleniu, to pocieranie łapkami i memlanie ozorkiem jest trochę niepokojące.
Czytałam, że tych kropli do oczu nie powinno się stosowaź "na ślepo", pewnie ze względu na steryd, który może nasilać infekcje wirusowe lub grzybicze.

Trzymam mocno kciuki. Życzę zdrówka Kropkowi.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:55:52 am »
Wiem, że przez wziernik nie widać wszystkiego, ale można zobaczyć obrzek, stan zapalny , skaleczenia czy inne niepożądane rzeczy w paszczy. Co do leków, wiem o ich działaniu niepożądanym, ale wet do którego jezdzimy wie co robi.

Dzisiaj Kropcio bez zmian, rano dostał lek przeciwbólowy , je mało ale jednak coś, robi bobeczki ale mało. Na szczeście nie ma biegunki. Na dodatek bardzo sie mnie boi , bo za każdym razem przy kropleniu oczu i przy podawaniu teraz leku musze go łapac. Aż mi go szkoda, bo to króliczek z przejściami i ze  schroniskua.


Mam nadzieję,że dzisiejsza wizyta odpowie na pytanie co mu dolego. Mam tylko nadzieję, że skończy sie podawaniem leków a nie interwencja chirurgiczna.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2008, 11:12:05 am »
Daj znać co z Kropkiem i pokiziaj go od nas :przytul
Jeżeli ma jakiś problem z pyszczkiem, spróbuj pokroić warzywa na małe kawałki. Zieleninę też tak, żeby mieściła się na raz do buzi. Karampuk miał też taki problem. Warzywa w kawałkach, zielenina też i mniejsze kawałki granulatu pomagają w jedzeniu. Jak wydobrzeje - wróci do gryzienia.
Trzymamy kciuki  :heej
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2008, 18:22:03 pm »
Azi trzymami wszystkimi łapkami kciuki z całych sił  :przytul
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2008, 19:34:28 pm »
My też trzymamy kciuki  :przytul

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:55:02 pm »
Bylismy u weta.  Wymaz z oczek nic nie wykazał. Zrobilismy RTG i tak:
z obu stron górne zeby mają przerosniete korzenie z lewej strony siegające prawie oczodołu, dolne też mają przerosniete korzenie ale nie tak bardzo jak górne. Nie ma ropnia/ stanów zapalnych  ani innych podejrzanych zmian.

Niestety na te przerastające korzenie nie da sie nic poradzić, wyrwac wszystkich zebów nie mozna, nie mozna też wyrwać np co drugiego. Na zdjęciu dolne zęby są do odróznienia pojedyńczo , górne wygladają jak zlepek/zost. Wet stwierdził że za kilka tygodni/miesięcy /lat może sie znacznie pogorszyć. Na chwile obecną podany został lek przeciwzapalny z przedłuzonym działaniem. Za tydzień mam dzwonić do weta, chyba że Kropcio bedzie odmawiał jedzenia.

Na razie warzywa twarde kroimy na mniejsze kawałki i podajemy ogrzane do temperatury pokojowej i czekamy. Najgorsze jest to że za bardzo nie wiemy co robić. Czekamy na to co bedzie i bedziemy podejmować jakieś działania.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2008, 22:08:03 pm »
a ja myslalam,ze mozna i nawet trzeba wyrwac zeby,ktore maja przerosniete korzenie
biedny Kropcoi,co Wy dalej zrobicie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:24:51 pm »
Trzymajcie się dzielnie  :przytul Na pewno wszystko będzie dobrze!
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:45:29 pm »
To niestety bardzo typowe schorzenie dla króliczków.  :(
Trochę pomaga stałe zakrapianie oczu kroplami typu "sztuczne łzy" lub przemywanie solą fizjologiczną. Przy okazji zmywa się okolice oczu, bo futrzyś może nie dawać rady. Wydzieliny z oczu są kleiste. Dobra jest też herbata, ale trzeba uważać ze świetlikiem, bo powoduje wypadanie rzęs i może przez to podrażniać oczka. No ale to tylko i tak łagodzenie objawów a nie leczenie przyczyny.
Trzymajcie się dzielnie :przytul
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2008, 08:56:54 am »
Dzisiaj Kropek chetnie zjadł zieleninkę (drobno pokrojoną i nie z lodówki) i granulat oraz suszki. Nie wiem czy to zasługa leku czy czegos innego. Jak Kropcio je to strasznie zgrzyta zebami, ale nie z bólu tylko słychac tak jakby miał za duże zęby i mu przeszkadzały w jedzeniu....

Raniaw ja tez słyszałam że powinno sie usunac przerastające korzenie i zęby , ale trzebaby było usunać wszystkie z lewej strony, bo jak sie usunie górne to nie bedzie miał jak scierac dolnych. U Kropcia wszystkie korzenie są przerosniete a jak usuniemy wszystkie zęby to nie będzie miał jak jeśc.  :( Jestem załamana...

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:13:41 am »
U naszego misiaka wet stanowczo odradził usuwanie zębów ze względu na to, że wszelkie znieczulenia i narkozy sieją spustoszenie w organiźmie królika, dlatego powinien to być zawsze wybór mniejszego zła. Łzawienie oczu trwało więc od 8 roku życia, ale to naprawdę można złagodzić odpowiednią pielęgnacją. Nie wiem ile Kropek ma lat, ale im starszy, tym gorzej znosi wszelkie zabiegi. Krojenie pokarmu też wchodzi w krew, a Kropek powinien się zorientować, że tak się da i zacznie jeść. Odruchy wymiotne mógł mieć od np zbyt długiego kawałka zieleniny lub siana, które się przykleja do poniebienia.
Nie załamuj się.  :przytul
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2008, 12:00:55 pm »
skaplikowana sprawa z tymi zebami

trzymajcie sie cieplutko
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

ssalsaa

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2008, 13:37:59 pm »
Kochanie i ja czujemy,że wszystko będzie dobrze  :przytul

To poprostu Kroliś wymagający teraz większej troski... ściskamy Was gorąco  :bukiet

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 25, 2008, 15:03:04 pm »
Basia i Adam Kropek ma ok 3 latek od września zeszłego roku jest z nami. Zabralismy go ze schroniska we Wrocławiu. Kropuś od poczatku był chorowity : w marcu wygralismy walke z nieustającymi biegunkami (miał bakterię - już nazwy nie pamietam) , jak przyjechał do nas to miał problemy ze skórą i oczami.  W końcu jak jużmyslałam że wszystko bedzie dobrze i bedzie sobie żył radosnie z Dusią przyplatały sie te zębolce  :(

Mamy bardzo dobrego weta wiec sie nie martwie o diagnozy i leczenia, ale smutno mi że taki uszatek , który tyle przeszedł znowu ma problemy.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 25, 2008, 15:33:19 pm »
O ucholek biedny  :(
Zwykle problemy z zębami pojawiają się ok 5 roku życia.
Ale jest młody, więc może się adaptować do różnych nowych sytuacji. Będzie wymagał więcej troski, ale może żyć długo i szczęśliwie.  :heart
Bardzo, bardzo mu tego życzymy  :icon_3m_sie
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Nikola

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 25, 2008, 19:29:20 pm »
Trzymam mocno kciuki za Kropka, żeby było dobrze :*

esculap

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 26, 2008, 00:15:13 am »
Trzymajcie się  :przytul

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2008, 16:40:14 pm »
Na razie Kropcio ładnie je i pije. Oczko z lewej strony łzawi ale wyciek ropy jest zdecydowanie mniejszy. Widać lekką poprawę.

W tej chwili Kropek śpi na boku koło fotela  :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 26, 2008, 17:09:01 pm »
Całuję Was mocno! :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2008, 17:55:44 pm »
:jupi  :jupi  :jupi
Nadal trzymamy kciuki!
 :bukiet
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2008, 08:43:02 am »
Też się cieszymy, że się polepszyło miejmy nadzieję ze na zawsze...

mam takie pytanie: Kropcio ma posklejana sierść wokół oczka, nie mam pomysłu czym mu to umyć. Sierść posklejała się i jest bardzo twarda. Próbowałam przemyć wodą ale się nie chce rozkleić. jest to dosyć duży płat i sam w trakcie mycia nie jest w stanie sobie tego doczyścić.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 27, 2008, 10:06:42 am »
czym myc to Ty zapewne wiesz :P i nie musze pisac ale moze do mycia herbata czy swietlikiem,napar musialby by lekko cieply aby rozpuscic posklejana siersc,jak sie nie uda, to moze sprobuj wyciasc posklejana siersc
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 27, 2008, 10:15:46 am »
To może być trudne. Na bieżąco dobrze się sprawdza roztwór soli fizjologicznej na waciku (nie wacie). Nie drażni i działa jak dodatkowy "język". Ale wydzielina jest kleista, więc przydaje się też po takim myciu delikatne rozczesywanie takim małym grzebykiem do trymowania, oczywiście jeżeli kicek jest cierpliwy i pozwoli na to. Karampuk przywykł i nie protestował. A duży płat najlepiej delikatnie wyciąć, bo możesz inaczej sobie nie poradzić. My do tego celu , zanim przywykł do rozczesywania, używaliśmy takich małych chirurgicznych nożyczek (mają końcówki zakończone kulkami).
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:26:29 am »
Cytat: "reniaw"
czym myc to Ty zapewne wiesz :P


pisałam serio, z myciem pupy mam jakieś doświadczenie ale z siersciąi wokół oka nie  :(
Na dodatek Kropek nie daje sobie tego wymyć po dobroci, wiec musze go lapać żeby umyć oczko i siersc wokół niego  :(

Kumor44

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 28, 2008, 23:53:04 pm »
Ja popieram pomysl z ta sola ...trzymamy razem z sofi kciuki i zyczymy szybkiego powrotu do calkowitego zdrowia i zeby juz nigdy nie chorowal :bukiet  :bukiet Pozdrawiam

Nikola

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 30, 2008, 19:26:12 pm »
Jak się czuje Kropek?

Cytat: "azi"
pisałam serio, z myciem pupy mam jakieś doświadczenie ale z siersciąi wokół oka nie :(
Na dodatek Kropek nie daje sobie tego wymyć po dobroci, wiec musze go lapać żeby umyć oczko i siersc wokół niego :(

Też chciałabym wiedzieć.. Dropsik co prawda daje sobie bez problemu myć oczko, ale nie ma tyle cierpliwości, żeby jeszcze dać sobie wyczyścić sierść dookoła, a nie chcę go męczyć.. W rezultacie sierść dookoła jest trochę posklejana. Czasem coś mi się tam udaje wyczyścić, ale jak już to za długo trwa, to ucieka. A myję na zmianę herbatą i świetlikiem..

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 30, 2008, 21:17:12 pm »
Kropek miewa się dobrze. Rano wpadłam w panikę, bo nie chciał jeść..ale to pewnie przez ten upał.
Co do oczka to robiłam podchody do czyszczenia po dobroci , ale ucieka. Więc , chcąc mu zaoszczędzić stresów sierść ma dalej posklejaną.

esculap

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 30, 2008, 22:50:34 pm »
Za jakis czas futerko "wymieni" się na nowe i brzydka sierść odpadnie. Faktycznie nie ma go po co stresować, jeżeli tylko jemu to nie zawadza.

Cieszę się, że z Kropkiem lepiej.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:28:23 pm »
Łzawienie i ropienie nasiliło się. ;/ .  Ale Kropcio nie zgrzyta zebami i na razie je i pije bez problemów. W połowie sierpnia kontrola.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:41:15 pm »
Na samoczynną wymianę futerka nie można liczyć, bo jeżeli przyczyną są przerośnięte korzenie zębów, to łzawić będzie zawsze. Nie podoba mi się tylko to ropienie. Czy Kropek dostaje nadal jakiś antybiotyk do oczu, np. gentamycynę lub atecortin (oxyteracyna z hydrocortyzonem)  ??
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2008, 13:24:27 pm »
Na razie dostał lek przeciwzapalny o przedłuzonym działaniu. Wcześniej brał krople do oczu (zanim wykonalismy RTG), w ich skład wchodził antybiotyk - ale po nim nie było poprawy.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2008, 13:40:02 pm »
To spróbuj zrobić antybiogram (antybiotykogram). Robią za opłatą w każdym laboratorium (właśnie dzwoniłam do koleżanki, żeby sprawdzić).
O ile nie zrobisz tego u weta, to najczęściej pobiera się wymaz na miejscu, w labortorium, ale można też poprosić o sprzęt do pobrania (tzw. transportowy), zrobić wymaz samodzielnie i zawieźć bez stresowania zwierzaka. To mogą być np. beztlenowce. Antybiotyki na oślep można dobierać w nieskończoność, a tak wyjdzie co jest skuteczne.
 :przytul
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 03, 2008, 11:24:16 am »
Wymaz z oczka został pobrany na posiew - niestety nic nie wykazał. Na razie wyciek ropny ustał, pozostało jednak łzawienie

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2008, 08:49:24 am »
Od czasu ostatniego posta Kropcio dostał krople do oczu Dicortineff , miał opuchniete i zaczerwienione okolice oczka, nasiliło sie łzawienie i wyciek ropny. Zrobiony został jeszce raz posiew.
Po tygodniu zakraplania  oczko zdecydowanie sie polepszyło. Krople odstawiliśmy.
Wczoraj Kropcio miał sprawdzane kanaliki łzowe: prawy jest drożny, lewy nie - całkowicie zapchany.  Na szczescie nadmiar łez i ropy wydostaje sie na zwenatrz a nie zbiera w kanaliku wewątrz - co mogłoby powodowac stany zapalne i ropnie.

Na chwile obecną opieka polega na pielagnacji okolic oczka (przemywanie płynem fizjologicznym) żeby nie było odparzeń i opuchnięć. Na szczęście apetyt mu dopisuje.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2008, 10:06:04 am »
Trzymamy kciuki za Kropeczka  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 20, 2008, 15:26:05 pm »
Będzie dobrze z Kropciem. Na pewno  :DD
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 20, 2008, 16:02:48 pm »
Musi być dobrze :) Zreszta już jest dobrze , bo kto lepiej by sie nim zajął niż ja i bardziej kochał ?  :lol

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 20, 2008, 16:25:23 pm »
No właśnie   :icon_lol
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:37:15 am »
Dzisiej znowu Kropek nie chec jeść, zator wykluczam bo brzuszek mięciutki. Nie chciał nawet rodzynek - które tak lubi  :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:42:17 am »
ooo rany :(  może zaparz mu mięty na apetyt i wymiziaj  :przytul
dużo zdrówka Kropusiowi życzymy!
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 03, 2008, 15:16:03 pm »
Oj, może tylko po prostu mu się nie chce. Ludzie też tak mają. Ale nie chce rodzynek?  :/
To zagadkowe :hmmm
Zaczekaj spokojnie. Życzymy zdrówka Kropkowi  :heart
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2008, 16:39:36 pm »
Aziulku trzymamy kciuki i łapki za apetyt Kropcia. Moze dziś taki dzień na odchudzanie?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

esculap

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2008, 22:39:57 pm »
Jak Kropek wieczorem? Dalej bunt na jedzonko? czy oprócz tego ma jakieś inne dolegliwości?

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:13:14 am »
Na szczescie Kropcio po południu ładnie jadł a rano przyszedł na głaski i pierwszy był przy miseczce z jedzeniem.

Przeraził mnie tym niejedzeniem, od razu wpadlam w panike. Tym bardziej ,że Kropcio to żarłok nr jeden w naszym domu. Na razie obserwacja na całego ;)

Zawsze jak moje króle wydaja sie "niewyrazne" to robie test rodzynkowy, jak nie zjedza to znaczy że coś nie tak.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:21:41 am »
:swieca: jest światelko w tunelu  :lol Nastraszyliście nas  :> całe szczęście, że dziś już dobrze. Uff. Azi, życzę, żeby już nigdy więcej nie było "niejadkowania". Buziaki gorące  :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan