Autor Wątek: Chory Kropek ;/  (Przeczytany 12967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« dnia: Lipiec 23, 2008, 12:19:01 pm »
Jak zwykle pisze bo może komuś sie przyda:

Ok. 3 tygodnie temu Kropkowi zaczęły ropieć i łazwić oczy. Bylismy u weta: zęby sprawdzone, oko na okolicznosc uszkodzenia też. Dostalismy krople MAXITROL. 2 tygodnie kroplenia, po tygodniu niewielka poprawa potem bez zmian.
Odstawiliśmy lek i zarejstrowalismy sie do weta.

W niedziele wieczorem Kropek nie miał ochoty na jedzenie, w poniedziałek poskubał jedzenie, był nieco oswiały, oczy bardzo zaropiały. Do tego doszło zgrzytanie zebami i we wtorek bylismy u weta : pobrany został wymaz z oczu - w czwartek wynik. Wet obejrzał zęby i paszcze ale powiedział że nic niepokojącego nie widzi. Nie ma wyczuwalnych guzów.
Kropek bardzo memła jęzorem: tak jakby mu przeszkadzał, w czasie jedzenie miał jak gdyby "odruch wymiotny", do tego po zjedzeniu czegokolwiek nerwowo wyciera pyszczek łapkami.
Od wczoraj podajemy mu lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. W czwartek wynik z wymazu i RTG.

Podejrzewam przerost korzeni albo ropień, watpie żeby np bakteria /infekcja oka powodowała aż taki ból.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:49:31 pm »
Biedny Kropuś :( Trzymam kciuki za uszatka - daj znać, jakie wyniki...
Buziakuję z całą ekipą  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:56:59 pm »
biedaczek  :( trzymamy łapki za szybki powrót do zdrowia :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:16:08 pm »
:( współczuję i trzymam kciuki ...
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:49:36 pm »
My z Guciem i Pusią tez mocno trzymamy kciuki za uszolka
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2008, 19:22:51 pm »
Nie dziękujemy ,żeby nie zapeszyć.

Kropuś dziabie troszkę jedzonko, widać że po lekach mu troszkę lepiej. Niestety w Krakowie leje wiec oba moje uszatki są takie "osowiałe".
Jak wrócę jutro od weta to napisze co z uszatym.

Arya

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2008, 20:49:14 pm »
O jej , strasznie mi przykro , trzymajcie sie dzielnie, zdrówka dla Kropcia :*

esculap

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2008, 01:55:18 am »
Biedak.   :(   Naprawdę mi przykro.

Podobno oglądaniem zwykłym nie można stwierdzić czy wszystko w porządku w paszczy. Zasugeruj, aby obejrzeli pyszczek w znieczuleniu, to pocieranie łapkami i memlanie ozorkiem jest trochę niepokojące.
Czytałam, że tych kropli do oczu nie powinno się stosowaź "na ślepo", pewnie ze względu na steryd, który może nasilać infekcje wirusowe lub grzybicze.

Trzymam mocno kciuki. Życzę zdrówka Kropkowi.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:55:52 am »
Wiem, że przez wziernik nie widać wszystkiego, ale można zobaczyć obrzek, stan zapalny , skaleczenia czy inne niepożądane rzeczy w paszczy. Co do leków, wiem o ich działaniu niepożądanym, ale wet do którego jezdzimy wie co robi.

Dzisiaj Kropcio bez zmian, rano dostał lek przeciwbólowy , je mało ale jednak coś, robi bobeczki ale mało. Na szczeście nie ma biegunki. Na dodatek bardzo sie mnie boi , bo za każdym razem przy kropleniu oczu i przy podawaniu teraz leku musze go łapac. Aż mi go szkoda, bo to króliczek z przejściami i ze  schroniskua.


Mam nadzieję,że dzisiejsza wizyta odpowie na pytanie co mu dolego. Mam tylko nadzieję, że skończy sie podawaniem leków a nie interwencja chirurgiczna.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2008, 11:12:05 am »
Daj znać co z Kropkiem i pokiziaj go od nas :przytul
Jeżeli ma jakiś problem z pyszczkiem, spróbuj pokroić warzywa na małe kawałki. Zieleninę też tak, żeby mieściła się na raz do buzi. Karampuk miał też taki problem. Warzywa w kawałkach, zielenina też i mniejsze kawałki granulatu pomagają w jedzeniu. Jak wydobrzeje - wróci do gryzienia.
Trzymamy kciuki  :heej
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2008, 18:22:03 pm »
Azi trzymami wszystkimi łapkami kciuki z całych sił  :przytul
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2008, 19:34:28 pm »
My też trzymamy kciuki  :przytul

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:55:02 pm »
Bylismy u weta.  Wymaz z oczek nic nie wykazał. Zrobilismy RTG i tak:
z obu stron górne zeby mają przerosniete korzenie z lewej strony siegające prawie oczodołu, dolne też mają przerosniete korzenie ale nie tak bardzo jak górne. Nie ma ropnia/ stanów zapalnych  ani innych podejrzanych zmian.

Niestety na te przerastające korzenie nie da sie nic poradzić, wyrwac wszystkich zebów nie mozna, nie mozna też wyrwać np co drugiego. Na zdjęciu dolne zęby są do odróznienia pojedyńczo , górne wygladają jak zlepek/zost. Wet stwierdził że za kilka tygodni/miesięcy /lat może sie znacznie pogorszyć. Na chwile obecną podany został lek przeciwzapalny z przedłuzonym działaniem. Za tydzień mam dzwonić do weta, chyba że Kropcio bedzie odmawiał jedzenia.

Na razie warzywa twarde kroimy na mniejsze kawałki i podajemy ogrzane do temperatury pokojowej i czekamy. Najgorsze jest to że za bardzo nie wiemy co robić. Czekamy na to co bedzie i bedziemy podejmować jakieś działania.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2008, 22:08:03 pm »
a ja myslalam,ze mozna i nawet trzeba wyrwac zeby,ktore maja przerosniete korzenie
biedny Kropcoi,co Wy dalej zrobicie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:24:51 pm »
Trzymajcie się dzielnie  :przytul Na pewno wszystko będzie dobrze!
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:45:29 pm »
To niestety bardzo typowe schorzenie dla króliczków.  :(
Trochę pomaga stałe zakrapianie oczu kroplami typu "sztuczne łzy" lub przemywanie solą fizjologiczną. Przy okazji zmywa się okolice oczu, bo futrzyś może nie dawać rady. Wydzieliny z oczu są kleiste. Dobra jest też herbata, ale trzeba uważać ze świetlikiem, bo powoduje wypadanie rzęs i może przez to podrażniać oczka. No ale to tylko i tak łagodzenie objawów a nie leczenie przyczyny.
Trzymajcie się dzielnie :przytul
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2008, 08:56:54 am »
Dzisiaj Kropek chetnie zjadł zieleninkę (drobno pokrojoną i nie z lodówki) i granulat oraz suszki. Nie wiem czy to zasługa leku czy czegos innego. Jak Kropcio je to strasznie zgrzyta zebami, ale nie z bólu tylko słychac tak jakby miał za duże zęby i mu przeszkadzały w jedzeniu....

Raniaw ja tez słyszałam że powinno sie usunac przerastające korzenie i zęby , ale trzebaby było usunać wszystkie z lewej strony, bo jak sie usunie górne to nie bedzie miał jak scierac dolnych. U Kropcia wszystkie korzenie są przerosniete a jak usuniemy wszystkie zęby to nie będzie miał jak jeśc.  :( Jestem załamana...

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:13:41 am »
U naszego misiaka wet stanowczo odradził usuwanie zębów ze względu na to, że wszelkie znieczulenia i narkozy sieją spustoszenie w organiźmie królika, dlatego powinien to być zawsze wybór mniejszego zła. Łzawienie oczu trwało więc od 8 roku życia, ale to naprawdę można złagodzić odpowiednią pielęgnacją. Nie wiem ile Kropek ma lat, ale im starszy, tym gorzej znosi wszelkie zabiegi. Krojenie pokarmu też wchodzi w krew, a Kropek powinien się zorientować, że tak się da i zacznie jeść. Odruchy wymiotne mógł mieć od np zbyt długiego kawałka zieleniny lub siana, które się przykleja do poniebienia.
Nie załamuj się.  :przytul
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2008, 12:00:55 pm »
skaplikowana sprawa z tymi zebami

trzymajcie sie cieplutko
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

ssalsaa

  • Gość
Chory Kropek ;/
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2008, 13:37:59 pm »
Kochanie i ja czujemy,że wszystko będzie dobrze  :przytul

To poprostu Kroliś wymagający teraz większej troski... ściskamy Was gorąco  :bukiet