Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159555 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2008, 19:38:26 pm »
Ja ostatnio wpadłam na pomysł zeby Kulinkowi dodawać suszonki do świeżej zieleninki i Kulek zaczał je jeść :D
Wszystko pięknie zmyka z miseczki. Za nidługo spróbuje to samo z siankiem i zobaczymy czy tez będzie tak znikać :D

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2008, 19:44:57 pm »
Ja widziałam ostatnio w Anna Zoo sianko, _(nie pamietam dokładnie jakiej firmy, ale coś mi się kojarzy, że "Jaśkowe"), z dodatkiem suszonych korzeni warzyw- mrchewki, pietruszki i buraka. Smieszny pomysł :P , ale wg mnie trochę mało przemyslany, oczywiscie tych dodatków nie było wiele...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

kalciaa92

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2008, 16:17:30 pm »
Może pytanie nie na miejscu. Co to jest ceko? Tylko nie krzyczcie na mnie :(.
Mój królik nie ma problemów z jedzeniem czegokolwiek, zwłaszcza mojej torebki...

Kumor44

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:51:19 pm »
Blad xD

Sen

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:54:43 pm »
Jest to większa kupka małych, miękkich sklejonych bobków. Jeżeli królik takiego czegoś nie zjada, oznacza to, że coś w jego diecie jest nie tak.

kalciaa92

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2008, 18:34:12 pm »
Dziękuję za odpowiedź :] Będę się przyglądać...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2008, 18:37:20 pm »
Cytat: "Sen"
Jest to większa kupka małych, miękkich sklejonych bobków.

Ja bym jeszcze dodała - okropnie smierdzacych bobków  :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2008, 19:51:22 pm »
odnawiam temat, bo juz brak mi pomyslow  :/
precel zawsze mial 'dlugie zęby' na sianko, takiego dostepnego u mnie w zoologikach to nie, bo nie dobre, bo fuj, nie rusze i koniec :/
wiec zaczelam zamawiac zuzale online, zaczal troche zjadac, a teraz znowu mu sie odwidzialo  :oh: nie wiedziec czemu - znowu nie rusza sianka i nic na niego nie dziala :/ nacieranie sianka owocami - nic :/ zostawienie na wodzie, sianku i odrobinie granulatu - nic  :buu  wolał głodować ;___; mieszanie z suszkami ulubionymi - konczylo sie wyjedzeniem suszkow i rozsypaniem siana po calej klatce  :oh:
rece mi opadaja.. coz moge jeszcze zrobic?  :nie_powiem tak przeciez nie moze byc :/
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2008, 20:39:53 pm »
znudzil mu sie jeden rodzaj siana,zmien siano,kupujac wachaj,zdarza sie,ze siano bardzo ladnie pachnie,ja Funiolowi kupilam(nie pamietam firmy)rumiankowe,pachnialo niemilosiernie :P ,potem sie popsulo,a Funiola trudno bylo przekonac do niepachnacego siana :>
teraz "przerzucil" sie na siano Pak- pola,Euro-Pet,kazde siano jest jedank inne,z innych lak,mimo wszystko czekam za swierza dostawa rumiankowego,teraz po siankosach swieze powinno sie pojawiac

a..codz. rano wyrzucam siano po nocy,to ktore nie zjadl :bejzbol bp jak lezy troche i jest przebrane to dla niego jest juz be..be
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:05:00 pm »
probowalam kazdego sianka jakie jest u mnie dostepne - niestety :/ zadne nie ma wziecia :/ wiec oddaje ledwo napoczete paczki dla zwierzakow w sklepach  :nie_powiem
tez codziennie rano i wieczorem wyrzucam niemal nieruszone przez precla sianko  :zdenerwowany

doszlo juz do tego, ze mu po jednym zdzble pod pyszczek podkladam i mecze tak dlugo az sie zainteresuje - ale coz z tego, skoro to tylko trzy-cztery i krolik idzie sobie znudzony gdzie indziej..  :oh:
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 05, 2008, 22:28:21 pm »
o zapomnialam :oh: ja tez oddaje do zoolog. ponapoczynane sianka ale Funiol jednak wiekszosc siana zjada,szczegolnie w nocy :P ma rozsypane na podlodze i robi co chce

nic wiecej nie przychodzi mi do glowy aby cos jeszcze Ci doradzic,co nieco skubnie bo piszesz,ze suszki zjada,a sianka wykladaj malo ,tak aby wciaz bylo pachnace

moj Funiol to glodomor :P nie je tylko wtedy gdy spi,wiec siano wciaga ale niestety jest wybredny

moze Linka odsprzedalaby Ci troszku siana,ma swieze,pachnace,sama suszyla,ja chyba tez u niej zamowie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:24:16 am »
no dzisiaj za nami maly sukces  :lol
wczoraj wieczorem precel dostal malutko granulatu i koszyczek sianka. oczywiscie sianko zostalo pominiete przy kolacji i rzucil sie do miseczki z granulatem  :bejzbol  no ale trudno, zjadl szybko, wylazi z klatki i patrzy sie na mnie. wiec mu tlumacze ( :oh:  :P ) ze wiecej nie dostanie i tam sianko czeka w koszyku  :lol  krolik oczywiscie nic, kical sobie po pokoju co chwile zagladajac do miski  :> poznym wieczorem byl juz tak na mnie wnerwiony, ze tupal chyba z pol godziny  :nie_powiem  ale ja nic, podeszlam do niego, poglaskalam, ale obrazony co chwile ode mnie odchodzil i tupal dalej. no to sobie mysle: nie to nie, nie bede cie glaskac na sile - denerwuj sie jak musisz  :>
potem sie uspokoil (sianka nie ruszyl :P) i zamknelam go w klatce. poszlismy spac :) rano wstaje (zwykle o 7 rano precel dostaje granulat) i slysze, ze krolik podjada sianko, wiec leze cicho i slucham dalej :) po kwadransie podnioslam sie i nalozylam mu nowego do koszyczka - zaraz rzucil sie na kraty klatki i zaczal pilowac, ale polozylam sie z powrotem do lozka i udawalam, ze nie slysze  :rotfl2
po chwili slyszalam, ze meczy sianko w koszyczku  :lol  zastosowalam taki myk jeszcze raz i dzieki temu precel pozarl dzis trzy male koszyczki sianka  :jupi
granulatu nadal nie dostal - dostanie dopiero wieczorem. narazie w nagrode dostal kawaleczek kiwi :)
ale narazie nie jest zle  :jupi

ho, ho.. ale sie rozpisalam.. pełna konspiracja :D

(albo po prostu ja sie za bardzo przejmuje  :nie_powiem )
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2008, 13:35:59 pm »
no i udalo sie,kazdy sposob jest dobry

moj Funiol tez sie tak zlosci jak jest glodny,a ile energii ma
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Sen

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2008, 13:37:47 pm »
Ja Śnieżce nie popuszczam - nie jesz siana nie jesz nic innego.
I zjada przynajmniej część.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 06, 2008, 14:12:48 pm »
Cytat: "Karusia"
Ja widziałam ostatnio w Anna Zoo sianko, _(nie pamietam dokładnie jakiej firmy, ale coś mi się kojarzy, że "Jaśkowe"), z dodatkiem suszonych korzeni warzyw- mrchewki, pietruszki i buraka. Smieszny pomysł :P , ale wg mnie trochę mało przemyslany, oczywiscie tych dodatków nie było wiele...


ooo, moje pompony uwielbiają "Jaśkowe" - w Krakowie go nie ma, Misio przywozi im zwykle z Otwocka. Są różne wersje Jaśkowego - my zwykle kupujemy to z kwiatkami i ziołami, tego "warzywnego" nie testowałam :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 06, 2008, 14:15:37 pm »
no wlasnie,moj Funiol chyba tez to Jaskowe uwielbia ale rumiankowe,zapach to az dusil
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 08, 2008, 13:46:37 pm »
przelecialam u nas po zoologach ale 'jaskowego' nigdzie nie ma  :zdenerwowany
w ogole zadnego pozytywnego sianka nie ma  :nie_powiem

ale i tak przyszly tak wyczekiwane 'siankowe dni' - precel szama sianko od rana do poznego popoludnia  :jupi
wieczorem juz nie jest zainteresowany bo czeka na porcje granulatu  :lol

ale dobrze jest  :rotfl2
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Preah

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2008, 07:43:12 am »
Truffle, co za poświęcenie  :> , jednak króliczki potrafią dostarczyć wrażeń, nie ma co :)
Gdy zauważam, że Juki je trochę mniejsze ilości sianka, stosuje następujący podstęp:
ponieważ mój królik posiada naturę rozbojnika i najbardziej cieszy go to, co zbroi, zostawiam (niby przypadkiem  :diabelek ) uchyloną szafkę, w której przechowuję siano ;) Mały natychmiast się do niej włamuje i wyjada sianko :) ja komentuję : "oj, Juki, ojej, co ty tam robisz?", a on jak na komendę wcina sianko jak szalony  :lol

Innym sposobem jest "przypadkowe" pozostawienie torebki z sianem, gdzieś w pokoju- traktuje je jak zdobyć i niewazne, ze to samo sianko ma w klatce, w koszyczku...  :P

Sen

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 26, 2008, 08:02:30 am »
Mój problem już minął. Wcina sianko jak trzeba  :diabelek
Moim sposobem było zostawianie jej z samym sianem. Głodomór nie miał wyjścia  :P

igasu

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2009, 15:02:12 pm »
Moj smakus (11lat) buntuje się przeciwko sianku już od dłuższegop czasu,kiedyś rozumiałam jego upodobanie tylko do wiejskiego,ale ostatnio i wiejskie mu zbrzydło.Tylko granulat  by chrupał i wszystko co jest w szeleszczącym opakowaniu.Przez to jego kupy są zbyt wilgotne,nie foremne i śmierdzące.Za to  berta  grzecznie je wszystko tylko zaczyna miec problem z wagą,zresztą to jej problem odkąd sie u mnie pojawiła. ;/