Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 11, 2012, 15:46:56 pm »
Kiedyś robiłam test siana na forum: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,7029.msg210741.html#msg210741  - wnioski mozna samemu wyciągnąć i zgadzaja się z tym co pisze Dominique_90 :)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 11, 2012, 16:05:00 pm »
Ja się podpisuję pod zmainą sianka na smakowe. Mój Staś nie chciał jeść żadnego siana jak do mnie trafił. Kilka miesięcy trwały kombinacje jak go nauczyć. Ograniczyłam przede wszystkim wszystko inne, ale zmieniałam mu również sianka i smakowe zaczął wcinać jak opętany. Jak przyzwyczaił się do smakowego to znowu zaczęłam podawać też zwykłe. I teraz podaję na zmianę, zwykłe je w mniejszych ilościach, ale je, a nie tak jak wcześniej olewał.

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 11, 2012, 16:06:01 pm »
Ja już próbowałam ogromnej ilości siana z różnych firm z ziołami bez ziół a on i tak ma gdzieś siano nawet na noc dostawał tylko siano bo pisali ze jak będzie głodny to w końcu zje tylko on ani nawet nie poskubał a rano rzucił się na miskę, wiec już nie wiem co mam zrobić.

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 11, 2012, 17:50:38 pm »
Betka mam do ciebie pytanie bo piszesz że twój król nie je siana ja mam taki sam problem z moim ale mój ma ciągły problem z brzuchem mozesz mi napisać co dajesz swojemu ze się dobrze chowa. Bardzo proszę opowiedz.
Królik je granulat Vitapolu (nie mylić z ziarnami), cykorię, sałatę lodową, nać pietruszki, koperek (niechętnie), owoce: jabłka, banany i gruszki. Marchewkę odrzucił jakieś 1,5 roku temu. Z suszek nie chce nic jeść.
Od czasu do czasu ma problem z brzuchem, ale jest to w okresie lnienia, kiedy naje się futra. Widać to po "tych" ;) śladach

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 11, 2012, 18:02:28 pm »
Widzisz Betka a ja zostałam zbesztana i wet Semira, za to, że odstawiliśmy na 2 dni siano
Niestety został stworzony "idealny królik" który w odpowiedni sposób się zachowuje, ma ścisłe objawy chorobowe, daje się w określony sposób tresować i karmić itp., itd. Czasami zapomina się, że ideały nie istnieją a każdy królik jest inny. Czasami w ilości informacji trudno wyłowić te, które trzeba stosować w życiu królika a które tylko można. Tobie Dominique udało się dobrać siano, jak mi granulat po zmianie receptur Duo Cuni i chwała nam za to. Desperado nie jadł siana, nie je i się nie nauczy. I nie będę go męczyła.
Kiedyś u weta dostawał tylko granulat i siano, których nie lubił. Nie jadł wcale.

A przy okazji - Semi to młodsza kopia Desperadzia :)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 11, 2012, 18:10:18 pm »
U mnie to samo- Marjan w ogóle nie tykał siana, a próbowałam chyba każdego. I każde było "fe i be". Aż skusiłam się na sianko wiejskie, luźno zapakowane. I to była moja bardzo dobra decyzja- Marjaś w końcu zaczął jeść siano, może nie w super-wielkich ilościach, ale jadł. :) I dodatkowo zauważyłam, że wyjada grubsze źdźbła, których w takich zwykłych siankach nie było.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 12, 2012, 13:01:58 pm »
Mój Semir też się rzuca na miskę nawet jak ma siano(ma cały czas w paśniku). W nocy to on śpi, a nie je, hehehe:D

dzięki mysza za linka. Fajny eksperyment. A wyniki widać gołym okiem, hehe:)

Według mnie każdy królik lubi co innego, nie da się wrzucić uszaków do jednego worka. Niektóre króliki lubią siano z ziołami, inne bez. To kwestia indywidualna, tak jak u ludzi. Niektórzy lubią sushi, inni nie;) Metoda prób i błędów. Nic więcej nie da się polecić w tej sprawie:)

Wiesz Betka ja mam wrażenie, że Semirek jest też troszkę rozpieszczony, ale to nasze oczko w głowie, więc cóż...:D
Ale nie mogę broń Boże na niego narzekać, bo z jedzeniem nie mamy problemu, bo Semir by chyba zjadł wszystko oprócz kiwi, papryki i pieczarki. Cóż nie lubi tego i tyle...
Daję mu jednak co jakiś czas kawałeczek, może któregoś dnia się skusi na coś z tego, ale jak nie to nie. Ja go nie będę zmuszać przecież. Sama też tego nie lubiłam jak byłam mała i się baaardzo buntowałam w tej kwestii:)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 13:05:47 pm wysłana przez Dominique_90 »
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Nie lubi warzyw ani owoców...
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 02, 2013, 14:34:04 pm »
Postanowiłam powoli wprowadzić do diety mojego królika jakieś świeże pokarmy. Okazało się jednak, że on nic świeżego nie chce jeść! Próbowałam mu dać selera, pietruszkę, marchewkę, buraka, jabłko. Niczego nie ruszył. Czy jest szansa, że mu to się zmieni, że po prostu jest za mały? Bo zastanawiam się czym ja go będę karmiła jeśli nic mu nie smakuje...
Jakie są ulubione warzywa waszych królików?

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie lubi warzyw ani owoców...
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 02, 2013, 15:36:28 pm »
mój zaczynał od pomidora. do niektórych rzeczy musiał się przekonać i trwało to kilka dni zanim spróbował (papryka, pietruszka).

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Nie lubi warzyw ani owoców...
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:09:49 pm »
moze spróbuj od zieleninki: koperek, natka pietruszki, liscie kalarepy/kalafiora, seler naciowy
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie lubi warzyw ani owoców...
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:29:37 pm »
Moja Pippiśka lubiła jak dotąd wszyskie zaserwowane jej warzywa oprócz marchewki  :wow Za to Lottuliśka dokładnie na odwrót, nic jej jeszcze nie posmakowało oprócz marchewki :)

Offline kolorrrowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Charlie i Tobi
  • Za TM: Julian (*)
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 23, 2013, 23:42:03 pm »
hej! mam problem...(a przynajmniej tak mi się wydaje, że go mam :D)
mój królik Julian (miesiąc i 14 dni) je mało sianka, owszem je, ale wydaje mi się, że powinien troszkę więcej. za to zajada się karmą z Versele Laga dla dzieciaków, apetyt mu dopisuje równo :D pije sporo, więc okej.
martwi mnie jedynie mała ilość jedzonego sianka. co zrobić, żeby jadł go więcej?
Julian ~ 10.11.2013 - 1.03.2014 (*)


Zapraszam na nasz wątek!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18040.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 23, 2013, 23:48:33 pm »
Zmniejszyć ilość granulatu i wypróbować inne rodzaje siana.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kolorrrowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Charlie i Tobi
  • Za TM: Julian (*)
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 24, 2013, 00:45:31 am »
dzięki! ;) odsypałam na noc trochę granulatu. całe szczęście, że miałam w zapasie inne sianko - bardziej wiejskie, większe źdźbła ma i zapach bardziej..hmm..wiejski. od razu zaczął wsuwać. a na początku bałam się, że będzie nieodpowiednie, a tu proszę...:D
Julian ~ 10.11.2013 - 1.03.2014 (*)


Zapraszam na nasz wątek!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18040.0.html

Offline martusia17193

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 05, 2014, 18:57:41 pm »
Kurcze, no  i mam problem. Uszak, którego przygarnęliśmy nie chce jeść siana... Przez dwa lata go nie dostawał, nie wiem jak go teraz nakłonić aby zaczął wcinać sianko :/

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 05, 2014, 19:02:03 pm »
możesz go zostawić bez kolacji na noc na samym sianie. W ogóle można zmniejszyć porcje innego jedzonka- jak króliś odrobinę bardziej zgłodnieje to powinien zacząć jeść sianko. Oczywiście królika nie można głodzić :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 05, 2014, 19:02:30 pm »
Jak Francisz odmawia jedzenia siana to biorę troszkę i smyram go nim delikatnie po nosie - złości się  wtedy i okazuje to ząbkami i trafia na.. siano. Zawsze troszeczkę po tym wciągnie.

Offline martusia17193

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 05, 2014, 19:08:45 pm »
Tylko problem jest w tym, że Ciapek u poprzednich właścicieli karmiony był ziarnem, siana nigdy nie jadł...tak jak owoców i warzyw :(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 05, 2014, 19:10:28 pm »
Musi się przestawić na nowe- pewnie nawet nie wie, że siano jest jadalne. Tak jak pisałam- zmniejsz mu trochę porcje jedzonka - jak zgłodnieje to powinien załapać, że siano też się je :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline martusia17193

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak go nakłonić do jedzenia siana?
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 05, 2014, 19:14:54 pm »
Jak na razie daję sianko Srokasiowi, żeby Ciapek widział. Posiłki jedzą razem więc mam nadzieję, że sianko też z nim zacznie jeść