Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 27, 2011, 21:07:33 pm »
hehe , bo jeszcze młoda xD
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

kaska1215

  • Gość
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 29, 2011, 10:42:27 am »
straszysz mnie:P??

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 29, 2011, 15:36:39 pm »
Ja mam trzy króliki i dziennie zchodzi mi ok 1,7kg warzyw :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 29, 2011, 20:33:39 pm »
nie , ale to też zależy od królika , można trawić na nie jadka , Dyzio jest w połowie wczoraj dostał 3/4matchwi a zpstawił około 1/3 :D
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 30, 2011, 09:12:29 am »
Moj Pysio był tadkiem niejadkiem, smialismy sie ze jest z arystokracji, bo mało i wolno je :D
jak jeszcze oba nie mieszkały razem to Pysiowi miska warzyw wysatrczała na cały dzien, bo tak sobie powolutku dziobał. Flip siedział nas miską tak długo, aż nie zzarł wszystkiego, a w zasadzie nie wessał, bo tak szybko jadł. Tłumacze sobie to tym, że Flipek w zoologu był słaby i inne krole odganiały go od zarcia, jak go brałam to była to niesamowita bida, skóra i kości. Teraz naprawde je duzo, bardzo dużo jak na jego wielkośc, chociaż wagę utrzymuje w normie a nawet schudł 250gr i ma teraz 1,75kg. Pysio waży 1,70 o ile pamietam. Po tym jak zaczeli mieszkać razem, Pysio nauczył się jeść szybciej, bo zakumał, że jak nie zje to zaraz nie będzie, bo Flipek to wciągnie, ale nadal Pysio pozostaje tadkiem niejadkiem - ma swoje gusta i guściki ;-)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

kaska1215

  • Gość
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 30, 2011, 09:45:03 am »
Robimy postęp Tusia zjadła marchewke ale dopiero gdy była bardzo cięko pokrojona;p w ogóle tak cięko że bym sobie palce pocieła... :P Robimy postępy^^ tak samo liść sałaty zje ale to białe już zostawi;p a ząbki ma zdrowe więc zapewne jej sie nie chce! leniwa istota;p I kocha jeść siano:D w ciągu 24h jest wstanie zjeść wszystko:)

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 30, 2011, 11:14:21 am »
kaska1215 , masz szczęsie że Tusia lubi siano :)
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

kaska1215

  • Gość
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 30, 2011, 20:33:39 pm »
też tak myślę:) bynajmniej wiem Że ząbki będzie miała zdrowe... Ale jak oduczyć królika siusiania do łóżka... no ok załatwi się u siebie wskoczy na łóżko i znowu siusia... ;(((

beti197

  • Gość
dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 01, 2011, 09:12:53 am »
Witam
Proszę o radę jak zachęcić mojego dwuletniego króliczka do jedzenia większej ilości różnych warzyw i dodatkowo owoców.Do tej pory jadał marchewkę razem z natką ,pietruszkę zieloną,koperek,rukole w małej ilości a z owoców tylko jabłko i czasem banana którego uwielbia mieszankę którą powoli wymieniam na granulat(którego też nie chce za bardzo) oraz siano i patyczki brzozy do woli.
Warzywka(inne od w/w wymienionych) podawana są świeże a on je tylko powącha i odchodzi. Już nie wiem jak go inaczej zachęcić.Może już za dorosły na zmiany?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 01, 2011, 09:35:53 am »
Królik jest zdrowy? Nie ma problemów z zębami?
Może tych rzeczy, które wymieniłaś, dostaje za dużo i nie chce mu się jeść więcej - wybiera to co zna, albo co najbardziej mu smakuje?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

beti197

  • Gość
Odp: dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 01, 2011, 09:43:50 am »
Ciciuś jest zdrowy  ząbki też ok.Te warzywka co zjada dostaje w małych ilościach. Wczoraj i na noc np.dostał tylko dwa inne warzywa i też ich nie tkną zapchał się sianem tylko.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 01, 2011, 09:55:12 am »
A jakie inne warzywa chcesz mu wprowadzić?
Dwuletni królik nie jest za stary na zmiany, ale ważne, że je siano w dużych ilościach :) Możesz mu także urozmaicać dietę suszonymi ziołami - bazylią, babką, mniszkiem, nagietkiem itp.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 01, 2011, 11:18:57 am »
a ile krolik dziennie dostaje tej mieszanki i granulatu?

beti197

  • Gość
Odp: dwuletni króliczek-zachęta do jedzenia warzyw
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 01, 2011, 11:31:38 am »
mieszanki z granulatem ok dwóch trzech łyżek i wszystkiego nie zjada. Zazwyczaj zjada ziarna które są w mieszankach a których wiem ze nie powinien jeść i całkowicie chcę je wyeliminować z diety.
Próbowałam mu podawać brukselkę, paprykę,szpinak,kapustę pekińską,seler korzeń,buraki i pietruszkę korzeń a on nic.
SKusił się na suszoną pokrzywę po ok tygodniu.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 05, 2011, 12:10:28 pm »
u mnie też tak jest ;)  niby biega , wyjde tylko do toalety , a tu już na łóżku siuśki :(
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Kicaj nie chce jeść warzyw??!!
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:40:48 pm »
Witam,

Od około 2-3 tyg zauważyłam, że Kicajek przestał jeść warzywa. Wcześniej codziennie robiłam mu sałatkę z pomidorka, kalarepy, sałaty pekińskiej, kalafiora, marchewki i naci, pietruszki i naci itp... ale później zaczął ją stopniowo odstawiać. Z dnia na dzień jadł coraz mniej warzyw, aż zaprzestałam mu dawania (czasami dam ale i tak zostawia wszystko nie ruszone). Myślałam że się znudził, ale nie...

Ponadto owoce je! Wcina jak najęty wszystko co słodkie. Jego podstawową dietą jest mlecz, babka, krwawnik, czasami skrzyp, liscie malin, jeżyny, winorosli, jakieś gałązki.

Zaznaczam że granulatu nie jest prawie w ogóle... Tylko wtedy kiedy nic mu nie zdąże przygotować, a musze już do pracy wyjść.

Znacie jakiś sposób na malucha??

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Kicaj nie chce jeść warzyw??!!
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:42:23 pm »
A czy królik nie ma problemów z ząbkami? Może przestał jeść warzywa, bo są twarde i sobie z nimi nie radzi? Owoce są miękkie to problemu takiego nie ma.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kicaj nie chce jeść warzyw??!!
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:56:22 pm »
a jak z sianem? duzo je siana? bo tak jak sremogirl napisala jak wogole ograniczyl jesc twarde warzywa to moze miec problem z zabkami. a bobczy i brzuch miekki??

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kicaj nie chce jeść warzyw??!!
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:13:20 pm »
Bobczy normalnie, brzuszek ok.

Nigdy nie myślałam o zębach... bo sianko je, co prawda nigdy nie jadł dużo, ale zawsze troszkę je. Nie zastanawiałam się nad zębami bo gryzie patyki i suszony topinabur (czy jakoś tak). Poza tym gryzie tapete i drzwi.... :/ więc juz nie wiem.


Ale w takim razie jutro przydałoby sie go na kontrolę zabrać.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Kicaj nie chce jeść warzyw??!!
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:21:32 pm »
Koniecznie poproś weta i sprawdzenie trzonowców czy przypadkiem nie są przerośnięte i przez to króliczek nie potrafi gryźć twardego. Korzenie też mogą być przyczyną.


Zapraszamy do naszej galerii :)