Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 29, 2011, 23:09:09 pm »
teraz mamy fajny okres na suszenie, ciepełko jest, lekki wiaterek.
Więc możesz mu kupić jedną paczkę sianka tego co podałaś w linku, a w między czasie suszyć samej. Szczerze powiedziawszy własne siano królikom najlepiej smakuje. Myślę że Dyziowi także zasmakuje.
Można ususzyć taką "łąkową" długą i grubą trawe- fakt, smakuje. Ale wg mnie lepiej sprawdza się taka suszona trawka "ogrodowa" :)

A z ząbkami u Dyzia wszystko dobrze?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 29, 2011, 23:14:31 pm »
Dyzio nie je siana, już stopniowo ma jedną łyżke granultu, ale siana i tak nie ruszy, niewiem czy mu po poprostu żadne siano nie smakuje, czy to ja złe kupuje ? Jak na razie będe trawe mu dawać, bo mu smakuje ;) a potem może pomyśle nad suszeniem trawy by była sucha jak sianko ;) albo kupie te sianko http://www.petsathome.com/shop/timothy-hay-1.8kg-by-alfalfa-king-36642 :)

Czy ktoś te siano kupował ?

Ja kupiłam te sianko ale moje ucholki siusiały sobie na niego  :mhihi Jeszcze w Tesco jest dobre sianko Meadow Hay.Kosztuje 3.05 funta i moj diabełki chętnie je jedzą :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 30, 2011, 10:42:20 am »
Jeszcze w Tesco jest dobre sianko Meadow Hay.Kosztuje 3.05 funta i moj diabełki chętnie je jedzą

A w Polskim Tesco jest tylko jakieś żółte firmy Tesco. Ugh

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:02:44 pm »
A w Polskim Tesco jest tylko jakieś żółte firmy Tesco. Ugh

Tutaj też takie jest ale to już bardziej polecane przez sklep na ściółkę.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:10:45 am »
ale te tescowe Dyziowi nie smakuje mam 3 paczki jego, jest takie żółtawe więc mu wogóle nie smakuje :/

Dyzio nie sika w sianko więc może się uda :)


teraz mamy fajny okres na suszenie, ciepełko jest, lekki wiaterek.
Więc możesz mu kupić jedną paczkę sianka tego co podałaś w linku, a w między czasie suszyć samej. Szczerze powiedziawszy własne siano królikom najlepiej smakuje. Myślę że Dyziowi także zasmakuje.
Można ususzyć taką "łąkową" długą i grubą trawe- fakt, smakuje. Ale wg mnie lepiej sprawdza się taka suszona trawka "ogrodowa" :)

A z ząbkami u Dyzia wszystko dobrze?
Dyziowe ząbki są wporządku, je gałązki winogrona bo inne są be :/
nie ma tu jak zbytnoi suszyć trawe bo u nas zimno, moge w domu tylko szuszyć i na dworzer w cieple dni, a ja z Cicoi ogródka zbieram trawe bo Dyziowi strasznie smakuje :)
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 01, 2011, 12:01:48 pm »
Tutaj też takie jest ale to już bardziej polecane przez sklep na ściółkę.

Równiż dlatego nie chcę na niego potrzeć. U mnie siano be jest zjedzone ale nie tak jak ususzone w domku :)

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:48:14 pm »
Witajcie!

No właśnie mam problem z moją pierdołą.
Więc tak:
-brokuł
-papryka
-pietruszka
-seler
-pomidor
-ogórek
-jabłko
-truskawka
-nektarynka
-arbuz
-jagoda
-malina
Karmel jest na NIE!

jedynie co lubi marchew i koperek, do tego czasem suszoną pokrzywę i zajada się suszonymi liśćmi truskawki i suszonymi owocami aronii no i granulat. Nawet sianko nie chętnie je!

Jakieś pomysły, bo moje stawanie na głowie żeby mu dietke urozmaić nic nie dają :(

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:50:57 pm »
Od kiedy nie chce nic jesc warzyw? Czy z ząbkami wszystko dobrze? Miał sprawdzane? Jak kupki?

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:55:55 pm »
dopiero mu wprowadzam te owoce i warzywka, ale praktycznie cały czas odbija się to porażką, powącha i leci dalej. Kupki robi ładne na początku po marchewce miał miękkie ale teraz już są normalne.

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:59:55 pm »
A jakby zainteresować go tym jedzonkiem? Z ręki podawać, z ust :D

Może spróbuj wprowadzić sałatę rzymską, pekinkę, cykorie itd. ooo natkę marchwii i pietruchy też.

A ile dziennie granulatu dostaje? I jak często?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 14, 2011, 16:08:18 pm »
A może za dużo granulatu dostaje? Jest najedzony, to nie rusza nowości.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 14, 2011, 16:11:37 pm »
Andzia mój królik to straszny wybredzioch. Zabki ma idealne , apetyt wszystko jest w porządku a mimo wszystko liste warzyw i owocow które je, moge zliczych na palcach dwoch rak, i wcale nie jest tego duzo. Dlatego zamiast wynajdywac poprostu mixuje mu to co lubi jesc najbardziej. Jeśli chodzi o sianko to moj krolik zaczał je jesc odkad zaczełam je wymieniac przynajmniej raz dziennie, tak ze on czuje swiezutkie pachnace sianko, tylko wtedy ma na nie ochote.

Zapomnialam jeszcze co do granulatu , to dawaj mu malutko , bo wtedy zawsze złapie najpierw za granulat a dopiero potem warzywa i sanko :)

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 14, 2011, 20:33:46 pm »
granulat dostaje 2 razy dziennie po 30g. Za dużo czy za mało? Sianko chętniej jedzą moje koty niż on  :oh: marchewke i koperek zje ale nic poza tym  :nie_wiem: więc nawet nie mam mu co miksować.
natke pieruszki mu dawałam też mu nie podeszła. z ręki też mu już dawałam.

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 14, 2011, 20:43:58 pm »
probowałas cykorie, liscie rzodkiewki? banana dawałas? jakies sianko kupujesz?? moze poproboj jakies smakowe. nie poddawaj sie , musisz mu dawac po troszke do kosztowania i zobaczyc co chetnie zje a co nie , i metoda prob i bledow wyeliminuj to czego twoj krolik nie jada a co je. w ten sposob menu zrobi sie same. przejrzyj dział owocow i warzyw. na twojej liscie nie za duzo tego jest, wiec wnioskuje ze jeszcze nie wszystko twoj kroliczek probował. co do owocow to moj krolik tez nie za wiele ich je, bo tylko banan i jabłko, nie raz ukryzie nektarynke ale nic poza tym mu nie smakuje :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 14, 2011, 20:46:55 pm »
Ja bym przycięła granulat do jednej porcji dziennie, to by zaraz chętnie i siano i warzywa zjadł uszak. :diabelek

Nie wiem ile to jest 30g, moje dostają po 6-10 pałeczek 2 razy dziennie. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:06:34 pm »
o matko, zdaje sie ze chyba ja tez bede musiała przykrocic :):)

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 15, 2011, 15:18:23 pm »
o rany! jeszcze mniej granulatu?! i tak mu ukrócam go bo daje mu tylko 25g już od wczoraj. Mój tata się śmieje, że chce go oduczyć jedzenia. Wczoraj dałam mu na noc kawałeczek papryki suszki no i oczywiście granulat. Rano było pusto, zostało tylko troche suszków. Więc może zacznie szamać paprykę. Rano mnie troche wystraszył bo siedział skulony i robił ceko. Ale to był fałszywy alarm naszczęście :) Cykorii niestety nie spotkałam na targowisku muszę poszukać gdzie indziej, ale bd się strała wytrwale go uczyć jeść warzywka :)

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 15, 2011, 15:36:04 pm »
Pamietaj że swieze sianko to podstawa, jeśli królik zje wszystkie warzywa i granulat to gdy zgłodnieje bedzie wcinał sianko bez obawy ze siedzi głodny :D:D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik nie chce jeść warzyw/owoców
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:03:36 pm »
Nie musisz mu na stałe obcinać granulatu. Chociaż według mnie, jeśli suszki czy warzywa zostają w misce, to znaczy, że uszak po prostu nie był głodny. ;) Wyznaję zasadę: ani dziecko ani zwierzak się nie zagłodzi, jak zgłodnieje to zje siano i warzywa (w przypadku uszaków) albo obiad (w przypadku dzieci). ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

kaska1215

  • Gość
mój królik nie lubi marchewki
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 21, 2011, 17:38:11 pm »
Witam mój królik nie lubi marchewki jako że myślałam że każdy królik lubi marchewke zawsze wszedzie opisują jak to marchewka jest zdrowa i najlepsza dla królików... Tylko że Tusia nie je marchewki:/ Mam Tusie od jakiś 3 tygodni i mimo moich prób wzbogacenia jej diety w marchewke nie je jej... Jak daje jej sałate i marchewke marchewka zostaje a jak daje jej tylko marchewke to ląduje po za miską... Czy królik może nie jeść marchewki?? Dodam że królik ma 3 miesiące...  a marchewke dostaje w plasterkach... :hmmm placzek placzek