Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Rozpieszczony królik-je tylko granulat. Pomocy
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 10, 2011, 16:19:32 pm »
Zależy jaka korekta.
Czy usuwanie czy jakieś podcięcie.
Podcinanie nie jest pod narkozą, ja też muszę podcinać co 2tyg..

Najważniejsze, że znasz przyczynę.
Zdrówka dla Czesia.;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Rozpieszczony królik-je tylko granulat. Pomocy
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 10, 2011, 16:22:02 pm »
A on może mieć narkozę jak dziś go szczepiłam? ...

I jeszcze doktor Piasecki tak daleko, Czesko się nastresuje jadąc przez całe huczące miasto i to w taką pogodę...Tak mi go szkoda..

Wizyta w czwartek wieczorem...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 16:54:57 pm wysłana przez Tynuta »

goldie

  • Gość
Odp: Rozpieszczony królik-je tylko granulat. Pomocy
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 10, 2011, 17:49:59 pm »
mój miał korektę trzonowców pod narkozą, Ajkju ma pękniętą żuchwę z jednej strony i ma problemy z gryzieniem więc robi mu się tzw podkowa, no i do tego nie jest fanem sianka, po korekcji -po narkozie czuł się od razu bardzo dobrze, jadł normalnie i bobczył, nie wiem niestety jaki wpływ ma szczepienie na narkozę :(  trzymam kciuki za Czesława, na pewno będzie dobrze :)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 20, 2011, 18:33:26 pm »
Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała napisac, że mam ze Zgodzią jakikolwiek problem - bo to okaz zdrowia i anioł nie królik, ale problem jednak jest i to coraz powazniejszy... :(

Zgodzia nie chce jesć siana. Żadnego, choć mam w domu kilka rodzajów i wszystkie z nich jadła zawsze bardzo chętnie. Wcześniej Zgodzia biegała całym dniami i była zamykana tylko na noc - siana wcinała mnóstwo. Od lutego tego roku przestaliśmy ją w ogóle zamykać. I Zgodzia jak ręką odjął zaczęła jeść mniej siana. Czasem zamykałam ją na godzinkę to wtedy jadła, ale jak była wypuszczona to siano w ogóle ją nie interesowało. Jest na diecie bezgranulatowej, ma dobry apetyt, wcina gałązki, zieleninę, zioła, warzywa. Natomiast siano ją nie obchodzi. Skubnie może dwa źdźbła albo w ogóle nic.

Kupiłam tunel sianowy to cały obskubała i na tym koniec. Próbowałam już wszystkiego: rozrzucałam siano na dywanie, wkładałam do domku z kartonu, wkładałam do rolek po papierze, zostawiałam kilka paczek otwartych luzem na dywanie. Ma do wyboru sianko melisowe, z mleczem, zwykłe, rumiankowe i żadnego nie chce jeść :(

Nie wiem już co robić. Nie chce jej znowu zamykać  smutny_krolik
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 20, 2011, 18:43:49 pm »
Kamulka84 moze zrób tak jak my:
 - rano 20 g koperku
 - okolo 15-stej garsc suszków
 - godz:18-tej pasterniak
 - przed spaniem np:cykoria

Moje zaczely jesc siano jak ograniczylismy warzywa,suszki i granulat.Warzywa w diecie oczywiscie do wyboru Twojego i Zgodzi :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 20, 2011, 18:54:04 pm »
A może tylko przypadkowo niechęć do siana łączy się z zamknięciem? Może zaczynają się kłopoty z ząbkami? Albo jakiś inny zdrowotny kłopot, który ją zniechęca do tego twardego i wymagającego żucia jedzonka?

Mój gałgan, jak nie ma podstawionego paśniczka pod nos, gdy wyleguje się na łóżku, to też nie raczy zajść do siebie i skubnąć siana ;) Ale niechęć do jedzenia go pojawia się zwykle, gdy trzeba przyciąć ząbki (u mojej siekacze, ale trzonowce też moga to sprawiać - a je może tylko dobry wet obejrzeć).

Powodzenia
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 20, 2011, 19:01:31 pm »
Nie pomyslalam o zábkach ale ... gdyby byl z nimi problem nie jadla by niczego.Nie zaszkodzi sprawdzic zábki.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 20, 2011, 19:03:18 pm »
No właśnie aż się boje pomyśleć, że to mogą być problemy z ząbkami... Wszystko inne wcina bez problemu aż się jej uszki trzęsą i żebrze jak tylko id do kuchni i chyba trochę odsuwam od siebie myśl o Zgodziowych ząbkach :(

Monia, wydaje mi się, że Zgodzia nie dostaje za dużo jedzenia. Je dużo cykorii i koperku, do smaku zawsze daję bazylię. A tak na co dzień to teraz je na zmianę mniszek, liście rzodkiewki, natke marchwii, seler naciowy i inne zielska które znajdę na działce. Granulatu dostaje łyżkę raz na dwa tygodnie lub jeszcze rzadziej.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 20, 2011, 19:06:11 pm »
To moze umów sie na wizyte sprawdzenia zábków ??

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 20, 2011, 19:10:47 pm »
Nie pomyslalam o zábkach ale ... gdyby byl z nimi problem nie jadla by niczego.Nie zaszkodzi sprawdzic zábki.
Niech mnie dziewczyny porawią, jak się mylę, ale zwykle zaczyna się własnie od niejedzenia siana. Potem warzywa korzeniowe, potem cała zielenina już stanowi kłopot i na końcu królik chce jeść tylko granulat. Pierwszym sygnałem, że coś się dzieje w pyszczku jest właśnie niewytłumaczalny foch na siano.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 20, 2011, 19:13:54 pm »
Niusia nic nie ruszy wtedy wiemy ze to zéby.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 20, 2011, 20:26:12 pm »
Zrobię jeszcze test w tych dniach i zostawię ją na noc na samym sianie, bez kolacji. Rozłożyłam jej sianko w klatce i na dywanie, gdzie zawsze śpi. W każdym pojemniczku inny rodzaj. Na razie nie ruszyła i patrzy na mnie zdziwionym wzrokiem: "Gdzie jest normalnie szamanko ??"
Do weta i tak mogę isc najwcześniej w czwartek bo to jedyny dzień, kiedy nie pracuję do 19 :/

Kurczaki, Zgodzia to był zawsze okaz zdrowia. Przecież ja nawet nie wiem co to jest zator albo wzdęcie u królika !! Nigdy nie było z nią najmniejszego problemu !!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:01:18 pm »
Dyzio siana nie je, ale jak go np. zostawie na pare  dni bez jedzenia do czy skusi się na sianko ? problem jest tak że daje paśnik do połowy pełny, ale Dyzio udaje że je a potem pod matami siano znajduje !
Czy zostawienie królika na pare dni bez jedzenia pomoże ???
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:07:19 pm »
No może nie pare dni ale na dzień można zrobić taką próbę z tym że nie to że nie dawać mu wogóle jedzenia.Np.dać mu warzywko o 8-9 rano potem o 18-stej a potem na noc.No i jeszcze jedna sprawa.Trzeba dobrać sianko które królisiowi posmakuje bo może to co podajesz teraz mu nie odpowiada.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:10:22 pm »
a wiesz te siano BUNNY to gdzie je kupujesz ??
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:14:03 pm »
Bunny kupuję z https://www.thehayexperts.co.uk/ .Jak chcesz to możesz mi podać adres na PW to wyślę Ci z pare gram żebyś mogła zobaczyć czy wogóle te sianko ruszy bo kupowac i tracic kaskę to nie ma sensu.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:52:13 pm »
a, dzięki  :bukiet musze tylko poczekać na mame bo nie pamiętam postcodu  ]:-&gt;
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:12:00 pm »
No ok jak juz bedziesz wiedziala to napisz mi na PW a do piątku wyślę Ci to sianko :)

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:13:10 pm »
Ok , jescze raz bardzo dziękuje  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet bo ja przez Dyzia mam 4 paczki siana w szafce.
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 08, 2011, 16:46:40 pm »