Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:13:36 pm »
moim zdaniem to ewidentna wina braku siana tzn. tego, że nie chce go jeść. Jak kupię Muńkowi siano, które jej nie podchodzi to boby też momentalnie są mniejsze

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:27:30 pm »
moim zdaniem to ewidentna wina braku siana tzn. tego, że nie chce go jeść. Jak kupię Muńkowi siano, które jej nie podchodzi to boby też momentalnie są mniejsze
tez tak mi sie wydaje ale to niech dominika juz tam potem probuje jak chce :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 08, 2010, 07:06:33 am »
wczoraj dostali rano i w poludnie warzywa, a potem na wieczor dokladke (dla stampego 1 raz) siana. polozylam siano kolo kuwety - normalnie ma w kuli powieszonej - i dzisiaj patrze a polowa siana zjedzona. czyzby chodzilo o to - co z pepparem - ze on nie bedzie jadl siana jak bedzie ladnie czysto i kulturalnie w pasniku? dzisiaj zrobimy kolejna probe :)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 08, 2010, 11:44:40 am »
bardzo prawdopodobne !! Muniek jak przez tydzień miała siano w paśniku to moze i porządek był w klatce, ale siana nie jadła. Teraz rzucam jej siano do klatki obok kuwety i jak ma posiedzenie to szama (górą wchodzi, dołem wychodzi :) ), ale też ma możliwość przekopywania sianka w poszukiwaniu najlepszych badyli :) U nas paśnik się w ogóle nie sprawdził. Uwielbiam patrzyć jaką Muniek ma radochę jak nurkuje w sianie ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 08, 2010, 12:08:09 pm »
bardzo prawdopodobne !! Muniek jak przez tydzień miała siano w paśniku to moze i porządek był w klatce, ale siana nie jadła. Teraz rzucam jej siano do klatki obok kuwety i jak ma posiedzenie to szama (górą wchodzi, dołem wychodzi :) ), ale też ma możliwość przekopywania sianka w poszukiwaniu najlepszych badyli :) U nas paśnik się w ogóle nie sprawdził. Uwielbiam patrzyć jaką Muniek ma radochę jak nurkuje w sianie ;)
tylko czemu te kroliki nie umieja kulturalnie z pasnika czyste a nie zasrane siano ktore jest w jednym miejscu... eh... tak wiem one musza 100 razy pomyslec ktore jest smaczniejsze..

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 09, 2010, 02:00:47 am »
u nas z sianem tez obecnie masakra
jak odstawilysmy granulat to wszystko bylo ok a nawet lepiej - siano  znikalo regularnie
po jednym weekendzie gdy owca zajmowal sie ktos inny i dlatego dostawala troche wiecej suszek niz zwykle stracila ochote na sianko :icon_confused
zdawalo mi sie ze troche schudla wiec zakupilam profilaktycznie granulat zeby miec na wszelki wypadek jako przysmak
zaczelam jej dokladac po troszku do sniadaniowych suszek i koniec - siana nadal nie rusza albo baardzo malo
za to odbilo jej na punkcie granulatu
jak tylko wypuszcze ja z klatki to zaraz probuje sie do niego dostac skaczac na szafke i tam myszkujac
nie moge jej na chwile samej w jej pokoju zostawic
wasze kroliki na bez- czy prawie bezgranulatowej diecie tez tak maja?
najlepiej pewnie byloby teraz schowac granulat gdzies gdzie go nie wyniucha i nie dawac ani ani ale juz sama nie wiem - wydaje mi sie ze serio schudla  :icon_sad
co radzicie w tej sytuacji?
zrobic mala 'glodowke' na sianie czy zwiekszyc ilosc warzyw i zielonki?
galeria owcy --->oisforowca

Offline Niuń

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:16:30 am »
U nas też pojawił się problem z sianem...Czy możliwe jest, że królik traktuje świeżą trawę/mlecze/koniczynę/babkę jako substytut siana i jedząc spore ich ilości zastępuje je sobie w zupełności?Przerzucam zajunca na bezgranulatową ale powoli, teraz dostaje małą łyżeczkę granulatu dziennie, wcześniej po łyżeczce-1,5 rano i wieczorem.Resztę jedzenia stanowi wspomniane świeże zielsko+jakieś sałaty różne, trochę kapusty czerwonej, siemię lniane i cornflakesy jako smaczek, marchew.Wydaje mi się, ze Niuń nie rusza siana :lanie: ma je w koszyku, który zaanektowała sobie jako fotel :glupek: na początku myślałam, że wskakuje tam aby sobie w sianie pogrzebać, wybrać co dobre ale wkrótce okazało się, że wymościła tam sobie gniazdo i przesiaduje tam kontemplując :rotfl2:
Boby stały się mikroskopijne, są zupełnie suche i jak na moje oko jest ich za mało :/
Czy w związku z tym istnieje konieczność zachęcenia królika do siana czy jeżeli je wspomniane zielsko, wystarczy mu?Niepokoją mnie te boby trochę, przecież nie są prawidłowe.Czasem też zdarzają się bobki połączone niteczką...
Niuń jest tylko jeden.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:20:11 am »
Niuń, a czy króliczek linieje?

Offline Niuń

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:22:54 am »
Kitty, szczerze mówiąc trudno mi to stwierdzić, ona jest dość kudłata i ciągle gubi spore ilości sierści ;) Linienie niewykluczone...A co w związku z tym może się wiązać?
Niuń jest tylko jeden.

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:31:22 am »
od jakiegos czasu Nemo nie je siana (kazdego)... je wszystko inne (zielenine, suszki, granulat, suszone owocki - najchetniej ;)) ale siana jesc zaprzestal... czy serio mam go zostawic o sianie i wodzie na jakis czas, zeby go przekonac do jedzenia?
czy ignorowac niejadka?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 09, 2010, 12:37:20 pm »
Cytuj
U nas też pojawił się problem z sianem...Czy możliwe jest, że królik traktuje świeżą trawę/mlecze/koniczynę/babkę jako substytut siana i jedząc spore ich ilości zastępuje je sobie w zupełności?

To chyba oczywiste ;) Co jest lepsze- świeża trawka czy suche sianko? :P

A co tych bobków połączonych "niteczką"- Niuń chyba linieje i się za dużo kłaków najadł, dlatego takie bobki są. Lepiej wyczesz/wyskub królasa, zanim się zatka ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Niuń

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 09, 2010, 14:07:47 pm »
To chyba oczywiste ;) Co jest lepsze- świeża trawka czy suche sianko? :P

A co tych bobków połączonych "niteczką"- Niuń chyba linieje i się za dużo kłaków najadł, dlatego takie bobki są. Lepiej wyczesz/wyskub królasa, zanim się zatka ;)
Popatrz, niby logiczne a jednak dla mnie zbyt trudne placzek :wysmiany: ....Racja  :>


Z tego co pamiętam, pojawiały się niteczki nieraz więc faktycznie to pewnie wina wylinek choć nigdy nie było problemów z zatkaniem.Na pewno ją wyczeszę.
Jakie są objawy zatkania?Spadek apetytu i pewnie brak bobków?Coś jeszcze?
Niuń jest tylko jeden.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 30, 2010, 02:48:00 am »
nie do konca to tak mialo brzmiec ale w tytule sie wszystkiego nie da umiescic... wiem ze niektore z Waszych krolasow nie jedza siana lub jedza jego znikome ilosci - i co robicie?? jak wygladaja bobki takich krolikow?? ech...
nowy=Patches siano ma... w glebokim powazaniu ze tak powiem. nie rusza go ani suszona trawa z ogrodka nawet suszona koniczyna...kurka nie wiem juz co robic, kupilam alfalfa, to troszenke poskubie i tyle... jego dieta zanim do nas przyszedl pozostawiala wiele do zyczenia, gdzies pisalam juz o obierkach z marchwi i ziemniakow...  nie wiem jak jego bobki wygladaly wczesniej, ale u nas robi mniejsze niz powinien, zostawia cekotrofy... po konsultacji z wetem doszlismy do wniosku ze trzeba mu dawac granulat bo w ogole malo co chce jesc :/ jadlby marchewke ale mam ograniczac ze wzgledu na to ze jest wysokokaloryczna, darowac sobie owoce... kurka a zielenine musze wprowadzac jak maluchowi, bo nie wiem do czego byl przyzwyczajony a do czego nie... ratunku... :(
cwaniak jest taki ze jak np. wymieszalam liscie suszonego mlecza z sianem to nie ruszyl wcale nawet tych lisci... granulat je badziewny bo do takiego jest przyzwyczajony, mieszam mu z takim dobrej jakosci, ale wybiera tylko ten swoj a ten dobry zostawia... ech... zielenine widze ze je chetnie, generalnie jest normalny, zachowuje sie jakby mu nic nie dolegalo... pfff... kurka no.
czy myslicie ze jak dam obu blisko siebie w oddzielnych klatkach ale blisko to moze pomalpuje po Luckym i zacznie jesc siano???

Inga

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 30, 2010, 08:56:01 am »
wiesz, ciężko odzwyczaić człowieka z jego starymi zasadami, a co dopiero uszatą bestię :> nie wiem może stopniowo najpierw mu dawaj trochę tych obierków :( po ździebełku sianka może tknie. A z granulatem to dodaj najpierw jedną granulkę.... Kurcze nie wiem co ci doradzić, jedyne co mi przychodzi do głowy to stopniowe wprowadzanie...

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 30, 2010, 08:59:30 am »
Mój Kropciu też nie jadł ani sianka, ani suszek. Jak trafiła do nas Fanta to zaczął małpować i jeść te rzeczy.

kasiagio

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 30, 2010, 09:39:06 am »
Serducho , Maki też bardzo mało sianka jadł dopóki  nie pojechałam do Polski i kupiłam mu ślicznie pachnące i grube sianko :D tak jadł że byłam w  szoku normalnie , nigdy nam sianko nie znikało w takim tempie , wróciłam tutaj i znalazłam podobne do Polskiego jest grube i pachnące i Maki normalnie się nim zajada a kupiłam sianko z Versele-laga  bo nie miałam już sianka a tamtego nie było to maki w ogóle przestał jeść sianko :/  , także moja rada to wypróbuj pare rodzajów , może nawet te z ziołami może w którymś zasmakuje  ;)  trzymamy kciuki w każdym razie  :* 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 30, 2010, 15:54:57 pm »
Serducho, może u was bedą okrągłe belki z siana?



Tak z innej beczki, to dobre są dla osób, które maja alergie na siano :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 30, 2010, 16:03:48 pm »
Widzę, że nie tylko my mamy taki problem.... Koszyk nigdy nie jadł siana, mimo iż kupowałam najróżniejsze.
Uznałam, że na siłę mu nie wepchnę i tak już zostało. I tak dalej je dostaje, bo uwielbia rozgrzebywać je z paśnika i leżeć na nim :jezyczek:
Mysza te belki z siana wyglądają kusząco :niegrzeczny aż chyba ich poszukam :D

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 30, 2010, 16:08:51 pm »
Powiem szczerze, że sama raz kupiłam, żeby sprawdzić czy faktycznie moje chłopaki będą je jeść. Poobgryzale oczywiście były, ale i tak najfajniejszą zabawą było podrzucanie...

Te kółka nie są wogóle poklejone, są bardzo mocno sprasowane, siano ładnie pachnie, są duże zdzbła :)



Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 30, 2010, 19:35:22 pm »
oki ludziki, ale te siankowate niejadki - co jadly i ile ? bo ja nie mam kompletnie doswiadczenia w ten desen! Lucky to taki maly siankowy potworek jest, uwielbia sianko po prostu i wsuwa je z takim samym entuzjazmem jak zielenine!
i czy te wasze siankowate niejadki zdrowe normalnie byly? jak bylo z bobkami?? jakiej wielkosci? no i jak z piciem? ja zauwazylam ze Lucky pije duzo jak je duzo siana, natomaist PAtches - pije znikome ilosci :( bobczy dosc duzo i sika tez , wiec chyab te wode jakos zdobywa w zieleninie czy cos? ech ech. te bobki takie mniejsze robi, Lakusiowe to olbrzymy w porownaniu...