Autor Wątek: Królik niejadek :) Jak zachęcic uszaka do jedzenia  (Przeczytany 159571 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lulame

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 25, 2009, 15:52:56 pm »
Cytat: "igasu"
Moj smakus (11lat)
...

Jestem pełna podziwu dla wieku Smakusia, niech się w zdrowiu dalej chowa, w tym wieku może królikom zdarzają się częściej kaprysy :)

esculap

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2009, 15:42:52 pm »
Preah, genialne  :matrix

A u mnie - uwaga, uwaga - Kicek znowu zaczął siano jeść. Nie żeby garściami, ale na 3 dni paśnik ma. A wcześniej to miał na miesiąc.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:34:01 pm »
U mnie jak przestaje jeść siano = ograniczenie granulatu = trudno to dla jego dobra
jak nie je siana -> bobki ma mniejsze -> później bobki z włosami, posklejane
jak je siano -> bobki ok
Na początku wydawało mi się, że robię mu wielką krzywdę, ale teraz widzę, że to dla jego dobra. Nie będziemy walczyć z zatorem, ale przeciwdziałać.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:57:04 pm »
Masz jakis pomysl na krolika w ogole nie jedzacego siana. mam krolika domi38 Stampe on ma slome na dnie klatki siana probowala rozne ale on nie je.... ma Supreme Petfoods Science Selective. Normalnie dostaje warzywa i nie ma problemow. ale jak porownam kupy jego i peppara to ogromna roznica bo peppar je w 99% siano i 1% granulat plus troche warzyw

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 29, 2010, 16:00:45 pm »
Ograniczyc mu trzeba granulat- jest taki sam jak Burgess Excela jaki ja miałam. Okazało się, że to on powodował niechęć jedzenia przez Trusia siana i reszty rzeczy. Najlepiej wogóle zrezygnowac z granulatu na chwilę, zobaczyć, czy wtedy nie będzie chciał siana, suszek zieleniny, stopniowo dawać cykorię na początek.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 29, 2010, 16:12:37 pm »
bazyl poczatkowo siano wcinal jak głupi, potem kupilam granulat i siana nie jadł wogole. zapychal sie tylko granulatem.
obecnie granulatu nie dostaje i wcina wszystko zielone, suszki plus sianko jak szalony :)












 

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2010, 16:16:49 pm »
bazyl poczatkowo siano wcinal jak głupi, potem kupilam granulat i siana nie jadł wogole. zapychal sie tylko granulatem.
obecnie granulatu nie dostaje i wcina wszystko zielone, suszki plus sianko jak szalony :)
no wlasnie peppar super je siano

Ograniczyc mu trzeba granulat- jest taki sam jak Burgess Excela jaki ja miałam. Okazało się, że to on powodował niechęć jedzenia przez Trusia siana i reszty rzeczy. Najlepiej wogóle zrezygnowac z granulatu na chwilę, zobaczyć, czy wtedy nie będzie chciał siana, suszek zieleniny, stopniowo dawać cykorię na początek.
no wlasnie Dominika mowila ze suszone nie chetnie, siano w ogole... ale teraz jak bede sprzatac to na razie nie dam granulatu (dostawal kilka paleczek 1 dziennie) a sianko

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2010, 16:20:40 pm »
U mnie poprostu z dnia na dzień granulatu było coraz mniej podawanego. Jak zwykle rano chłopaki jak tylko ktoś wstaje w zagrodzie robią tornado, bo czekaja na jedzenie. Ładnie się zdziwili jak zamiast granulatu dostali suszoną trawę i cykorię, ale wyjścia nie było, więc zjedli i tak już zostało :) także trzeba podac przez element zaskoczenia, jak po kilku dniach uszak trochę zgłodnieje i jego uzaleznienie za granulatem widać, że jest ogromne, więc nagle bęc! i podajemy warzywa i suszki- uszak zdębieje, ale zjeśc zje, bo jest głodny :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2010, 17:11:45 pm »
U mnie poprostu z dnia na dzień granulatu było coraz mniej podawanego. Jak zwykle rano chłopaki jak tylko ktoś wstaje w zagrodzie robią tornado, bo czekaja na jedzenie. Ładnie się zdziwili jak zamiast granulatu dostali suszoną trawę i cykorię, ale wyjścia nie było, więc zjedli i tak już zostało :) także trzeba podac przez element zaskoczenia, jak po kilku dniach uszak trochę zgłodnieje i jego uzaleznienie za granulatem widać, że jest ogromne, więc nagle bęc! i podajemy warzywa i suszki- uszak zdębieje, ale zjeśc zje, bo jest głodny :)
mam cykorie to zaraz dam :D sianko dalam najlepsze gorskie jr farm choc juz malo mam a tu nie ma takiego :( :P

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:18:04 pm »
Ale sie wkurza i rozrabia bo nie ma granulatu... dostal cykorie, salate rzymka i marchewke teraz na wieczor ale cykoria be..

siana oczywscie nie chce  :crazy: :crazy: :crazy:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:51:01 pm »
Spokojnie, zachce mu się :) Dasz mu tak kilka dni bez granulatu i zobaczysz, że będzie jadł spokojnie siano :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2010, 03:23:28 am »
Spokojnie, zachce mu się :) Dasz mu tak kilka dni bez granulatu i zobaczysz, że będzie jadł spokojnie siano :)
Ale dawac mu tez warzywa wtedy? bo tak to sie boje ze sie nie bezie kup :(

maggis1980

  • Gość
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2010, 07:58:11 am »
tusiatko, u mnie podobnie: siana nie tknie. Dzis rano dalam mu brokula, 4 paleczki CC i 3 rodzaje siana. Zobaczymy co bedzie po powrocie z pracy, mam nadzieje, ze wszystko ok...boje sie, ze go zaglodze. :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 30, 2010, 10:18:09 am »
Jeżeli tylko siano będzie w klatce, to królika nie zagłodzisz :) To zwierzę nie ma destrukcyjnych zachowań- siano to podstawa zywienia, więć nie zagłodzi się jak tylko ma :)

Tusiatko -daj mu siano, warzywa, suszki. Zamiast granulatu powinien to zjesć :) jak nadchodzi pora karmienia kiedy zazwyczaj dostawał granulat, to dawaj mu wtedy warzywa, suszki, inne przysmaki :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:19:45 am »
Tusiatko -daj mu siano, warzywa, suszki. Zamiast granulatu powinien to zjesć :) jak nadchodzi pora karmienia kiedy zazwyczaj dostawał granulat, to dawaj mu wtedy warzywa, suszki, inne przysmaki :)
Musze wymienic dzis w kuwecie i zerkac czy sa bobki bo warzywa cos prawie nie tkniete :( siano tez nei..

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:22:08 pm »
Tak wyglada roznica miedzy kupami Peppara a Stampe ktory nie chce siana :(

http://sherry-niunia.home.pl/P7301211.JPG

Juz nie mam pomyslu na tego krolika, niech Dominika potem probuje z nim :P

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:24:55 pm »
Po lewej Peparra po prawej Stampe? Kurcze a co to takie białe jest w nich?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:26:47 pm »
Po lewej Peparra po prawej Stampe? Kurcze a co to takie białe jest w nich?
Tak

nie to nic bialego - wynik uzycia lampy w aparacie :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:38:27 pm »
Najwidoczniej jest zatkany, jak mój Truś. Tutaj trzeba albo go pić, bo odwodnienie jest bardzo duże w tym przypadku i odetkiwać.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Królik nie chce jeść siana.
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2010, 19:03:45 pm »
Najwidoczniej jest zatkany, jak mój Truś. Tutaj trzeba albo go pić, bo odwodnienie jest bardzo duże w tym przypadku i odetkiwać.
No to jutro kupie siemie lniane i ananasa i zobaczymy. dominika odpisala ze jak robi kupy to okej