Autor Wątek: dwie samiczki  (Przeczytany 59838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whitelillly

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 03, 2011, 09:42:49 am »
to male kroliki nie maja nawet polroku i nie sa jeszcze sterelizowane myslalam ze to jeszcze za wczesnie

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 03, 2011, 09:57:22 am »
Uszatki dojrzewają najwyraźniej, więc takie wojny teraz będą się zdarzały. To normalne. Po osiągnięciu przez nie dojrzałości możesz myśleć o sterylce :)

whitelillly

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:01:29 am »
gdy je wysterylizuje nie bede miala tego problemu ? Nie bede musiala sie martwic ze sie pozagryzaja ?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 03, 2011, 22:33:14 pm »
Wtedy nie powinno być problemów, jeśli są one wynikiem "burzy hormonów" przy dojrzewaniu.

Offline klara88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 29, 2011, 12:52:19 pm »
mam takie pytanie:
mam króliczkę niesterylizowaną (jeszcze=brak środków) mała ma 5 mc i zastanawiam się czy mogła by się zaprzyjaźnić z ok 5 letnią samiczką też niewysterylizowaną.

macie jakieś doświadczenia na ten temat?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 29, 2011, 13:36:43 pm »
Wysterylizować i wtedy przyjaźnić. Teraz są nikłe szanse na coś innego niż wojna.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 29, 2011, 17:52:14 pm »
Teraz są nikłe szanse na coś innego niż wojna.


Nikłe nie oznacza nie możliwe :)

U mnie się udało - mam dwie kochające się siostrzyczki.

Coprawda u mnie obie dziewczynki były w nowym otoczeniu i to też sprzyjało powstaniu uczucia :)

Jednak Madzia ma rację przed sterylką są szanse ale maleńkie :) nie poddawaj sie jednak - próbować zawsze warto :)

Pozdrawiamy i 3mamy kciuki :)

Offline klara88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 29, 2011, 19:45:45 pm »
narazie pytałam teoretycznie:) tak z ciekawości choć nie wiem czy nie trafi mi się za jakiś czas właśnie 5 letnia samiczka...bede jej najprawdopodobniej szukac domku. to krolik mojej kolezanki a wlascicielka mieszkania owiedziala jej ze albo krolik wyleci albo ona razem z nim, a ze to znajda i ma ja od jakiegos miesiaca sama nie wie co ma zrobic choc krolika nie chce oddawać:( ehh....

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 29, 2011, 20:26:53 pm »
dlatego określiłam że szanse są nikłe :) bo wiem że czasem się zdarzą wyjątki, choć to baaardzo rzadkie.
Szkoda że królinka jest już wiekowa dosyć, bo trzeba by było ją wysterylizować. Klara- Twoja również. I tu nie pod względem tego, czy się zaprzyjaźnią, ale pod względem zdrowotnym. Praktycznie każda króliczka ma problem z drogami rodnymi (ropomacicza, guzy itd), dlatego warto tą kwestię wziąć poważnie.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 10, 2011, 14:33:57 pm »
Ja mam dwie samiczki  a właściwie chyba nawet trzy i żyją ze sobą w zgodzie w jednym pokoju :)
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 10, 2011, 14:53:57 pm »
Moje dwie samiczki będą zaprzyjaźniane jak tylko się wykurują po sterylizacji :)
3majcie kciuki! :D

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 10, 2011, 15:10:45 pm »
Moje się leją po pyskach   :szerm:
Niestety mają bardzo różne charaktery i żadna się nie chce podporządkować  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline firaen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 15, 2011, 13:52:01 pm »
Skąd ja to znam... Mamy aktualnie dwie samiczki, które na początku się uwielbiały a potem coś im strzeliło do głowy i zaczęły walczyć. Obie nie były sterylizowane, może stąd takie skoki.
Odnośnie tego mam pytanie - po czym poznać czy po sterylizacji i udanym zaprzyjaźnieniu można zostawić je razem w jednym pomieszczeniu na kilka godzin? Boję się, bo raz już przypadły sobie do gustu a potem nastała wielka wojna, wolałabym żeby dla własnego dobra nie przechodziły powtórki smutny_krolik

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 15, 2011, 15:08:19 pm »
Po tym czy się gryzą :)
Zazwyczaj jest tak że nawet jeżeli przed sterylizacją były zaprzyjaźnione,to po rozłące związanej właśnie ze sterylizacją- sam zabieg to dzień, ale trzeba trzymać sterylizowaną samicę zamkniętą żeby sobie nie naderwała szwów brykając lub właśnie wojując z innym królikiem - w każdym razie potem jest mała powtórka z zaprzyjaźniania. Mogą być walki o dominację, ale już raczej nie takie mocne jak przy pierwszym zaprzyjaźnianiu. Jeżeli nie były wcześniej zaprzyjaźnione to należy odczekać aż na pewno szwy się zrosną. A jak się zaprzyjaźnią, to mogą mieszkać razem i non stop ze sobą przebywać :) Pewno że czasem jedna może drugą w tyłek ugryźć, bo jej zajdzie drogę do jedzenia, albo z innego błahego powodu, chociażby dla utrzymania pozycji, ale to normalne i krzywda się nikomu nie dzieje.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline firaen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 23, 2011, 10:59:58 am »
No tak, problem w tym, że zaprzyjaźnione były. I się do siebie tuliły i lizały po łebkach, a potem w ciągu jednego dnia zaczęły walczyć - dość poważnie, doprowadzając do okaleczeń.
Załóżmy, że znów się zaprzyjaźnią, zostawię je razem a pod moją nieobecność znów im coś odbije?

Obie są już po sterylce, trzymane oddzielnie ale i przed tak było. W sumie to jedna z nich jest taka agresywna, druga broni się przez atak  :/

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 23, 2011, 11:54:00 am »
czyli pokłóciły się o marchewkę :)
teraz je sterylizowałaś?
bądź dobrej myśli, na pewno się z powrotem zaprzyjaźnią na amen :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline firaen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 19, 2012, 20:43:49 pm »
Niestety. Długi czas od sterylki minął, panienki biegają osobno ale zawsze sobie do klatki przynoszą jedzenie. Ale jak próbowałam je wypuścić to futro fruwało. Więc skazane są na oglądanie się przez kratki. :hmmm

Offline Paula_16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:25:23 pm »
Mam szybkie pytanko.. zalogowałam się na koncie kumpeli (wie o tym) mam problem z moimi uszakami.. jakoś mi nie fajnie patrzeć jak się gryzą itp.. więc mogę je zamknąć w pokoju i wyjść.. oczywiście będę patrzeć przez okienko czy czasem nic im nie jest.. jak by było coś poważnego to wkroczę ja.. Chodzi o dwie samiczki.. NIE wysterylizowane
PS na czas dzisiejszy nie mogę ich wysterylizować ale postaram się żeby w przyszłości były..

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:31:39 pm »
Na twoim miejscu bym odizolowala je od siebie, tym bardziej że sa niewysterylizowane. Jak się gryza to tak pozostanie: terytorializm, hormony.
Jak kroliczki walcza to zaciekle bardzo. I to, że bedziesz patrzec przez okienko nic ci nie da. Nie zdarzysz zareagowac na czas. Jak się gryza to z zaprzyjaznianiem daj sobie spokoj narazie, poki nie zostana poddane zabiegowi.
Oczywiscie weź pod uwage też to, że moga się nigdy nie zaprzyjaznic.

Offline Paula_16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:44:08 pm »
nie mam pojęcia kiedy będą wysterylizowane.. miałam jechać z mamą do Poznania ale nici z tego (chyba) :-> Jak już to pozostaje mi zawieźć je do weterynarza który jest niedaleko mnie.. kastrował już uszaki itp.. albo mogę dać je również do weta do którego mam trochę dalej i prowadził operację oczka uszaka koleżanki.. jak byście mieli wybrać to którego byście wybrali/ły ? mam tylko ich dwóch do wyboru ;(
1. Wet - operacja oczka, uszak koleżanki.. przeżył jest wszystko dobrze
2. Wet - kastracja, uszak kuzyna.. również żyje i jest dobrze