Autor Wątek: dwie samiczki  (Przeczytany 59808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:57:39 am »
Czytałam już właśnie i to na różnych portalach ale coś u mnie nie zdaję egzaminu ta nauka czystości;|

Starsza samiczka znaczy teren na potęgę, ponieważ młody jest dla niej intruzem, dlatego kuwetkę czy naukę czystości ma głęboko pod ogonem.  Sterylizacja może zminimalizować zachowania terytorialne. Sterylizujemy króliki tylko u KRÓLICZEGO weta.
Co do określenia płci nie wierz w słowa sprzedawcy.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2010, 14:43:34 pm »
Dokładnie tak. :)

Ja bym z nauką czystości poczekała aż obie będą po sterylce, bo jak jedna będzie posikiwać, to druga pewnie też - będzie w różnych miejscach czuła zapach.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

carox

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2010, 13:07:15 pm »
Heh..wczoraj podjełam kolejną próbę zbliżania. A wylądała ona następująco: włożyłam je obie do małej wanienki i leko poruszałam tą wanienką. Starsza nie gryzłą małej wrecz przeciwnie leżały koło siebie lekko wystraszone, tylko,że jak przestałam ruszać wanienką Luśka znów podskubała mała, która sie wręcz pod Luśkę pchała...jak myślicie czy robią jakieś postępy?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:26:19 pm »
Ja bym poczekała do sterylizacji - przynajmniej starszej. Mała może nabrać niechęci do innych królików/zwierzątek, po co ją stresować?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

carox

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:29:58 am »
Starsza ma dopiero 4 mies wiec na sterylizacje za wczesnie trzeba czekac min 2 mies. Wczoraj puściliśmy obie. Było troche strachu ale mała sobie radzi. Poganiały sie troche i tyle. Mniejsza jest zwinniejsza i przekomicznie przeskakuje przez starsza:) Zobaczymy, może sie z czasem pogodza:)

nuka

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:38:38 am »
nie robią postepów, bujanie pojemnikiem z uszakami to jeden z gorszych pomysłów o jakich czytałam tu na forum. Niepotrzebnie robisz dziwne doświadczenia kosztem zwierzakow. W ten sposób ich nie zaprzyjaźnisz. Mała nie ma szans z dojrzewająca samicą. Naprawdę przestań je zaprzyjaźniać do czasu aż obie samiczki nie zostaną wysterylizowane

agz_n

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:11:10 pm »
Kochani, w domu mam już jednego , wolno biegającego królika po domu. Być może niedługo do mojego domu zawita jeszcze jedno uchate zwierzątko. Niestety Ziga ma dość trudny charakter i jest jednym ogromny żywiołem energii. Obecnie króliczki mieszkają oddzielnie. Chciałam bym żeby się poznały i polubiły zanim Amelia już na stałe zawita w moim domu. Lecz nie wiem jak się za to zabrać. Nie mam dużego doświadczenia opieki nad królikami  gdyż Ziga to mój pierwszy  uszaty pupil. Nie chciałam bym żeby któraś z nich wyszła z jakaś ranką lub czuły do siebie niechęć zanim Amelię przyniosę . Ale chciałam żeby zawsze miały otwarta klatkę . Mam nadzieję  że podsuniecie mi jakaś pomysły żeby Ziga i Amelia się polubiły. Dodam że Amelię mogę odwiedzać  cały czas.
Z góry dziękuję za porady i trzymajcie kciuki.

megana88

  • Gość
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:35:30 pm »
Ja mam dwie samice w domu (obie wysterylizowane) i niestety gryzą się i nie chodzi o podgryzanie, a o prawdziwa walkę do krwi. Żako jest w domu od 3 lat, Luśka od ponad 2 miesięcy i o dziwo to Luśka jest dominująca. Wszelkie próby zaprzyjaźniania kończą się ucieczką Żako i atakiem Luśki.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:52:48 pm »
Moja Tesia zaprzyjaźniła się z samcem, ale na samicę reaguje bardzo nerwowo i agresywnie. To chyba najtrudniejsze połączenie, ale zawsze jest nadzieja. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 30, 2010, 16:07:04 pm »
pewnie ze jest nadzieja, nie mozna w zadna strone przewidziec jak sie sprawa skonczy. 

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 30, 2010, 16:16:37 pm »
Ja wlasnie tez probuje zaprzyjaznic 2 samice. Jestesmy na poczatku drogi bo 2 krolinka jest u nas dopiero tydzien. Jestem uparta, cierpliwa i pelna nadzei. U mnie pracy wymaga pierwsza krolica bo tylko ona ma jakies ale co do nowej.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: dwie samiczki
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2010, 16:24:31 pm »
Na pewno wszystko musi odbyć się na neutralnym gruncie, tu masz opisane wszystko http://www.miniaturkabeztajemnic.com/drugi.html
a tu jeszcze nowa na forum metoda zaprzyjaźniania http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9730.0

Pomocna może okazać się sterylizacja, z forum zaprzyjaźnione króliczyce mają Milka37, Jadwinia, Bośniak (pewnie jeszcze ktoś, ale nie pamiętam) i z tego co wiem wszystkie wysterylizowały samice (Jadwinia, Bośniak obie, Milka jedną) przed zaprzyjaźnianiem.
Jednak na adopcyjnej są np.Muminka i Migotka - matka i córka, samice niesterylizowana - czy Rexi i Caprii - siostry, dopiero z czasem wysterylizowane.

Ogólnie mam nadzieje, że płeć znasz na 100% i nie oznajmisz nam za jakiś czas, że jedna z nich jest w ciąży :P

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
dwie samiczki razem
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:23:04 pm »
Czy można zaprzyjażnić  dwie samice? Jedna ma 3 miesiące druga półtora roku.Żadna nie jest wysterylizowana i nie będzie .Nie mam zadużego mieszkania i kojec muszę połączyć z klatką(jeden mieszka w klatce drugi w kojcu). Wiem jak je zaprzyjażnić ale da radę?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:53:02 pm »
Jest możliwe zaprzyjaźnienie samic po sterylizacji. Na forum Milka zaprzyjaźniła ze sobą jedną samicę niewysterylizowaną z wysterylizowaną, nie wiem jak jest z obiema niewysterylizowanymi.

Sterylizacja jest zalecana głównie z powodów zdrowotnych. Ponad połowa samic po 2 roku życia ma zmiany na macicy, które przeradzają się w ropomacicze. Zmiany często pojawiają się błyskawicznie, tu przykład Koki, której w przeciągu kilku dni urósł guz wielkości pięści.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5215.msg203849#msg203849

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:53:16 pm »
Marne szanse, ale nie zerowe. Samice z reguły bardzo walczą ze sobą, a już niekastrowane to w ogóle... Najpierw wykastruj, potem próbuj (najlepiej po okresie dojrzewania młodszej samicy). Trzeba uważać, bo mogą sobie zrobić krzywdę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2011, 18:51:30 pm »
Ja mam 2 niesterylizowane samice. Prawdopodobnie jak wroce do Polski to je zawioze do weta, ale tylko z powodu potencjalnych problemow zdrowotnych bo sobie zyja zgodnie.
Zaprzyjaznianie trwalo ponad miesiac, ale potem to juz spoko. Odpoczywaja sobie razem przytulone, ani razu nie polala sie krew bylo tylko przeganianie.


FISIA i DYZIA GALERIA

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:14:32 pm »
Silvana dziękuję

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:39:19 pm »
Wiem jak je zaprzyjażnić ale da radę?
Tak naprawde dopoki nie sprobujesz, to sie nie dowiesz i nikt ci nie napisze na 100%, ze bedzie tak czy tak.
Uwazaj tylko na tego malucha, zeby starszy krolik nie zrobil mu krzywdy.
No i zeby nie okazalo sie ze maluch to samiec i za kilka tygodni (miesiecy) nieszczescie gotowe...



Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2011, 15:04:31 pm »
Nie, płeć jest na 100% sprwadzona.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dwie samiczki razem
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:18:21 pm »
Uwazaj tylko na tego malucha, zeby starszy krolik nie zrobil mu krzywdy
U mnie to młodsza poturbowała starszą :) Ale faktycznie, młodsza nie miała 3 miesięcy, tylko z pół roczku, a to przy małym króliku jednak spora różnica :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan