Porady > Zaprzyjaźnianie królików

dwie samiczki

(1/24) > >>

Ewa_Lola:
Moja Lola ma 4,5 roku. Nika, króliczka brata, jest rok młodsza. Króliczki mieszkają w oddzielnych klatkach, ale często biegają razem. I czasem pojawia się problem, że moja Lola czasami rzuca się na Nikę i wykonuje takie kopulacyjne odruchy...Dzieje się tak zazwyczaj w sytuacji, gdy Lola leży i odpoczywa, a Nika do niej podchodzi, ale czasami też zupełnie bez powodu, jak ostatnio, gdy dziewczyny zostały puszczone na trawkę w zagrodzie na podwórku i Lola po prostu podeszła do Niki i zaczęła wykonywać kopulacyjne odruchy, a Nika strasznie się przestraszyła. Poza tymi wyskokami, lubią ze sobą biegać...tak wyglądają razem

Sen:
Takie zachowanie to próby zdominowania drugiego królika.

reniaw:
rany to biale to krolik???jakie pieknosci :wow
jak nie ma rozlewu krwi tylko kopulowanie to jest ok
dziewczyny probuja ustalic miedzy soba hierarchie

nana:
Ja myslę,że ta hierarchia jest uż ustalona:Lola jest dominantem,o czym świadczą jej "ataki",a Nika jest podpożądkowana,bo reaguje na nie ucieczką,a na zdjęciach widać,że ma łepek nisko-oznaka uległości.
ale nawet jeśli jest już ustalona,to kroliki mają w zwyczaju ją "odświerzać"-tzn. przypominać innym osobnikom,któ tu rządzi.

Ewa_Lola:
A jak reagować na "ataki" Loli? Od razu rozdzielać dziewczyny?Mój brat jest strasznym panikarzem i jak tylko widzi, że Lola się zbliża do Niki, to od razu na mnie wrzeszczy "zabierz ją, ona skrzywdzi Nisię!"...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej