Autor Wątek: łapanie króliczka  (Przeczytany 13871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« dnia: Lipiec 01, 2008, 09:49:13 am »
Witam.
Mam takie jedno pytanie.
Czy da się coś zrobic żeby np. jak się coś powie do królika to żeby on szedł sam do klatki.
Zadaje takie pytanie ponieważ mój Maciek jak go się wypuści to gania wszędzie ale da się go pogłaskac i zbliżyc do niego. Ale jak już się lekko ściemni to go nie da się złapac.I trzeba wtedy nabiegac się najmniej 15 minut żeby go złapac.

Z góry dzięki

Nuna

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:20:20 am »
Ja nauczylam swoje kroliki, zawsze wieczorem dostaja granulat, potrzasne miseczka i mowie
jedzonko i juz oba futrzaki leca grzecznie do klatki :)
Troche to trwa, ale musisz sie uzbroic w cierpliwosc i zawsze nagradzac krolika jak do Ciebie przyjdzie np. wolasz imie krolika i podtykasz mu cos dobrego do jedzenia (niezaleznie czy przyszedl czy nie). No i wieczorem jak zaganiasz go do klatki to tez musi na niego czekac cos atrakcyjnego, zeby wiedzial, ze oplaca sie do niej wejsc :)

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:28:52 am »
Dzięki za odpowiedz  :DD
Noto dzisiaj się wybiorę do sklepu zoologicznego i kupie jego ulubiony przysmak-frykasy
Mam nadzieje że to pomoże :DD

Sen

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:37:08 am »
Nie.
Frykasy są niezdrowe i pełne chemii. Lepiej kup jakieś suszki, np. mniszek lekarski. Albo zwabiaj jakimś ulubionym warzywem czy zieleniną, ale nie frykasami!

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:10:35 pm »
OK
Nie wiedziałem że frykasy są niezdrowe.Szkoda bo to jego ulubiony przysmak ale dostawał je bardzo rzadko.
Zieleniną to raczej nie bo ma ją pod dostatkiem w ogródku.
A suszony chlebek może byc bo też go uwielbia??

Sen

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:21:50 pm »
Królik nie może jeść pieczywa pod żadna postacią. Zawiera ono środki piekarnicze i spulchniające szkodliwe dla królika.
No to może jakieś warzywo, np. brokuł? Ich w ogródku raczej nie ma ;) A zawiera dużo witamin.
Możesz też zwabiać zwyczajną porcją jedzenia, albo suszonych ziół. Suszone zioła to coś, co większość królików bardzo lubi ;)

Nuna

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:29:15 pm »
Mozesz dac np. rodzynke, winogrono, kawaleczek jablka lub plasterek banana, cos wyjatkowego czego na codzien nie dostaje.

mandżeta

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2008, 17:22:08 pm »
Co do karmienia pieczywkiem-osobiście tego nie robię ale musze zabrac głos w tym temacjie. Wszyscy sa oburzeni na podawanie chlebka czy innych wypieków kroliczkowi. moja znajoma przez karmiła królika codziennie jakimś pieczywem i świerzonkami, granulatu wcale nie dostawal tylko jarzynki, owoce, zioła i ŻYŁ !UWAGA! PONAD 12 LAT!!! I co Wy na to? ja myślę, że może i pieczywo nie jest najzdrowsze, ale czy krolik będzie zdrowy, w dobrej kkondycji i dlugo wieczny zalezy od egzemplarza, immunologii i ogolnej kondycji- najmniejsza cześc składowa na to to to czy podamy mu kawałek chlebka od czasu do czasu czy nie. Tak mi się wydaje..trochę tak jak z człowiekiem  :P

Nuna

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2008, 17:29:33 pm »
W zasadzie gdyby pominac ten chleb to zdrowo go karmila, pokarmem naturalnym. Granulat to tez jest przetworzony pokarm z roznymi nie zawsze zdrowymi dodatkami, o ktorych sie prawie nie mowi.
 Oczywiscie masz calkowita racje, geny odgrywaja glowna role, jak u ludzi, jeden zyje 60 lat , a inny dozywa 102.

Ewa_Lola

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2008, 17:59:19 pm »
Ja też mam problem z łapaniem Loli, jak chcę ją wsadzić do klatki. Tak to jak sobie chodzi, to często do mnie podbiega i nadstawia się do głaskania, ale jak czuje, że ja się spieszę i musi wrócić do klatki, to jest koszmar. Zaczyna biegać jak szalona po pokoju i jedzonko oraz moje wołanie kompletnie ignoruje.

tusia94

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2008, 19:05:42 pm »
A ja nie mam problemu z łapaniem mojej Mani. Szybko daje się złapać. Gorzej wieczorkiem bo jest pobudzona i nie chce wracac do klatki  :oh: , ale zawsze sobie z nia szybko poradze.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
łapanie króliczka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2008, 19:19:58 pm »
Mój przychodzi sam jak wsypuję coś do miski, albo pokażę mu rodzynki  :DD  a jak nabroi to sam wie, że ma tam iść  :bejzbol

Sen

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:25:27 pm »
Śnieżka biega tylko u mnie w pokoju, wiec strasznych problemów z nią nie mam. Podchodzę, pogłaszczę i wsadzam do klatki, albo zwabiam suszonym listkiem

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2008, 09:35:28 am »
Noto może spróbuję brokułami a jak nie podziała to suszkami albo ziołami i rodzynkami  , winogronem i plasterkiem banana. Bo raczej jabłko to by ignorował ponieważ często je dostaje.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
łapanie króliczka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2008, 16:55:34 pm »
Najlepszym sposobem jest kolacja :P . Jak miska z granulatem ląduje w klatce to i Szarus po chwili w niej jest. Czy Twój tak nie robi snake,  ??  Ja mam jeszcze jeden sprawdzony sposób, ale tylko na zapalonych samców :PP: kiedy poruszam nogą on od razu jest przy mnie :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:23:46 am »
Raczej nie.
Bo jak już wyjdzie z klatki to to zaczyna szalec ni końca niema.
A granulatu nie dostaje tylko owies bo bardziej lubi owies od granulatu.
PS i próbowałem tego sposobu z Kolacją i sie nie udał.

Sen

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:28:15 am »
Królik nie może jeść wyłącznie ziarna. Jest to niezdrowe. Królik to nie koń, żeby owies jadł :/
Przestaw go lepiej na granulat.

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2008, 14:54:31 pm »
tylko owsu nie je.
Je też inne mieszanki ziarna, dużo warzyw, zieleniny, trawy, i siana.

Sen

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2008, 15:38:22 pm »
Jeśli już ziarna to tylko w formie kiełków. Królik nie powinien jeść ziaren, mogą wywoływać ropnie. Jedynie sparowane w granulacie nie są szkodliwe.
Teraz nie musi jeść jakis ziaren ani granulatu, jeśli ma faktycznie duzo tego, co napisałeś. Ale zimą tego nie będzie, a ziarna są niezdrowe.

snake

  • Gość
łapanie króliczka
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2008, 16:09:57 pm »
No siano to zawsze będzie miał bo mam pełno siana na strychu gorzej z zieleninom a warzywa to w każdym prawie sklepie spożywczym można kupic