Autor Wątek: Brykanie i tupanie  (Przeczytany 22439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Brykanie i tupanie
« dnia: Czerwiec 20, 2008, 14:36:54 pm »
Mam pytanko . Moja Herma czasem tak po prostu zaczyna wariowac : biega po calym pokoju jak szalona , robi wygibasy w powietrzu itd ..... Co to znaczy ??? Poza tym czasem jak siedzi to wydaje odglos i w tym momencie tupie girkami , i to mocno ..... kiedys myslalam ze ktos zaczal robic remont  :DD  - nie rozumiem tego tupania.  :>  dzieki za odpowiedzi.   :krolik

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2008, 14:57:12 pm »
Mój Gucio tupie gdy coś mu się nie podoba,lub gdy się czegos przestraszy...
Kiedyś tupał na psa moich teściów,a dziś przeważnie na mojego męża (coś sie chlopcy nie lubią)
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2008, 17:34:47 pm »
Cytat: "Agatkak0"
Moja Herma czasem tak po prostu zaczyna wariowac : biega po calym pokoju jak szalona , robi wygibasy w powietrzu itd ..... Co to znaczy  ?

To powód do radości :lol  Króliczka poprostu się bawi, ma ochotę na brykanie, to swiadczy o tym ze czuje się dobrze ;)

Kroliczki tupia, gdy się czegos boją, prawdopodobnie coś usłyszała, wywąchała i chce to odstraszyc, a robi to poprzez głośne tupniecie, taka to juz ich natura smieszna. Stąd tez kroliki czesto nosza imie Tuptus
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:30:43 pm »
Dokładnie tak jak napisała Karusia - bawi się, tupie gdy się boi. Mój jeszcze tupie, gdy chce wejść pod pierzynę a nie może sobie nosem jej podnieść, wie że jak walnie z nogi to ktoś mu tę kołdrę podniesie do góry  :oh:

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2008, 21:20:44 pm »
Tak,tupanie to zazwyczaj u królików objaw zdenerwowania,strachu.W naturze dzikie króliki tupią aby ostrzec pozostałe przed niebezpieczeństwem.
Ale ja zauważyłam coś ciekawego:Dziunia tupie także gdy się razpędza/startuje
Tak jakby dawała sobie samej sygnał do startu  :co_jest  po czym biega i bryka jak oszalała.
Napewno w tym przypadku tupanie nie wynika ani ze strachu,ani ze zdenerwowania.tak więc okazuje się że może mieć również inne znaczenie...wyraz ekscytacji może  :hmmm

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2008, 22:42:30 pm »
Przypomniałam sobie, że moja królica tupała też, gdy miała wejśc za kanape, ale to wyglądało jeszcze śmieszniej, gdy tupnięcie poprzedzała głośnym mruknięciem :P . Ona to w ogóle była ewenementem :oh:
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

korkowa

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:39:55 pm »
Mój królik często tupie, gdy jest długo sam w klatce, domaga się w ten sposób uwagi. :icon_8P

Doma

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:58:33 pm »
Moje dwa wariaty, gdy po nocy zostaną wypuszczone zaczynają zabawę w ściganego, brykają, podskakują i wariują. Kocham patrzeć na te ich zabawy. A tupanie, to tak jak dziewczyny już mówiły królik się czegoś boi, albo mu sie coś nie podoba.

Pixia

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2008, 20:18:39 pm »
A moja młoda królisia turla się.
Nie wiem w jaki sposób to opisać ale wygląda to tak jakby rozwijał się dywan ..
Mam nadzieję że to również powód do radości.
Podskakuje i robi wygibasy w powietrzu również.
Zazwyczaj wieczorem dostaje speeda i biega po większej powierzchni bardzo szybko.
A jak już nie ma nic w misce to idzie pod drzwi drugiego pokoju i czeka.
Zaznaczam że w drugim pokoju jest jej jedzenie.  :lol  :lol

Sen

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2008, 20:37:50 pm »
Śnieżka "turla się" jak sie chce rozciągnąć. Najpierw sie poturla a potem wyciągnie łapki  :oh:

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:52:19 am »
Nie wiem w jaki sposób to opisać ale wygląda to tak jakby rozwijał się dywan ..

A Lala zwija chodnik w bardzo sprytny rulon. Chyba ją wynajmę do firmy czyszczącej dywany  :DD
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

alison1628

  • Gość
ODPOWIEDZ
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2009, 05:11:02 am »
To normalne u kroliczkow-okazuja ze sa szczesliwe i ze im tu jest dobrze.

Dorota1000PNS

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:36:42 am »
Mój Bryś bardzo często tupie, na przykład, gdy Trusia jest wypuszczona - tak jakby chciał głośno podkreślić, że jest z tego powodu niezadowolony i zazdrosny, również tupie gdy chce wyjść  :lol najbardziej podoba mi się jak biegają po pokoju i robią sobie tor przeszkód do pokonania - z jednego końca pokoju rozpędzają się i przeskakują jakąś rzecz (wcześniej ją obwąchują i sprawdzają wysokość), często kończy się to wylądowaniem na ścianie  :hahaha kocham jak robią piruety w powietrzu, a Tusia jak skacze wygląda jak baletnica  :lol

nuka

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2009, 18:03:30 pm »
ja ostatnio tupanie mam kilka razy dziennie. I teraz ciekawostka - tupie kastrowany samiec zmuszając konkurenta (dojrzewającego niekastrowanego syna) do uległości. Maleństwo ma 5 miesięcy, dojrzewa, jest hojnie obdarzony i jest większy od Dżekiego.
Mam regularne gwałty trwające po kilka godz. Ojciec syna, syn ojca. A mamuśka wiecznie biega z siankiem w pysiu i dlatego po raz kolejny przekładamy termin jej kastracji.  
Do tego napięte terminy zawodowe i śmiało mogę powiedzieć, że mieszkam w wesołym domu wariatów :/

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2009, 18:38:38 pm »
U mnie jedno tupie na drugiego jak jeden siedzi, a drugi nie może dzięki temu przejść   :rotfl2

Łatek tupie jeszcze jak zamknie się drzwi od pokoju, a Chica jak chce się ją wziąć na ręce  :)

koralenia

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2009, 21:23:16 pm »
Moja dama zawsze tupie rano.Na noc jest zamykana w klatce.Wiec bladym switem ,gdy tylko uslyszy jak juz zaczynam sie krzatac ,zaczyna szurac i tupac.To jej sygnal-dawaj sniadanie natychmiast!No to ja wiadomo,szybko musze nakarmic krolice,bo klatka az podskakuje.Pozniej moge zaczac pic kawe .Dama po sniadaniu obgryza prety,czas aby ja wypuscic.I wtedy jak ma humor zaczynaja sie skoki  i szalone biegi.Gdy troche sie zmeczy gwaltowny rzut na boczek,sekunda odpoczynku i potem juz spokojniejsza kontemplacja otoczenia.Prawie caly dzien siedzi na tarasiku.Miala kilka pudelek,ale woli na zewnatrz,robi slupka,obserwuje,nadsluchuje,kopie ,gdzie moze i nie.Koleguje sie z konewka,ot tak razem sobie siedza,walczy ze szczotka,namietnie ja obgryza.

Aneczka

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:53:07 am »
Frotek tupie jak mu się cos nie podoba, czyli nocne zamknięcie w klatce, albo jak stoje mu na drodze, a on nie może mnie minąć, to myśli, że mnie przestraszy... Bulion jeszcze u mnie nie tupał

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2009, 11:16:21 am »
A Susek to nie tupie, no chyba że przyjdzie ktoś do pokoju nagle,szybkim tempem  i to nie jestem ja. No i może jak widzi , i czuje, że jedziemy do weterynarza i trzeba go złapać..
SylwiaG

Tusiak

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2009, 13:03:31 pm »
Tusia tupie jak ją stawiam na ziemię, po uprzednim wygłaskaniu i wyprzytulaniu, tupie ale nie ucieka, tylko patrzy na mnie jakoś tak wyczekująco :D no i jak przypadkiem psa zobaczy.

karola

  • Gość
Brykanie i tupanie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2009, 21:19:00 pm »
Mój pupil tupie kiedy jest zdenerwowany :PP