Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tolinka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:02:50 pm »
o dobrze wiedziec ze w Cerfurze jest taki zwirek,Aneczka, lubNakhmailean, mozecie podac nazwe tego zwirku?Jestem dosc czestym gosciem w Cerfim to bym kupila dla moich urwisow bo ten Pinio mi sie juz konczy,Z gory dziekuje i pozdrawiam

Nakhmailean

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:29:15 pm »
Żwirek nazywa się "Żwirek dla kota" - ekologiczny, Carrefour. Opakowanie to moje jest zielone i ma na sobie rudego kotka. :)


Tolinka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 22, 2009, 22:07:43 pm »
Nakhmailean, dziekuje ci kochana :przytul

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 23, 2009, 08:57:29 am »
Zgadzam sie z przedmówczynia, tak wlaśnie wyglada i kosztuje 9,20zł za 7 litrów. Niestety u mnie w carrefourze często go nie ma (u mnie, bo pracuje na pasażu carrefoura właśnie), więc  jak jest to biore od razu 4szt

Tolinka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 23, 2009, 09:19:50 am »
Aneczka, nie myslalam ze jest w takiej cenie,wcale nie jest taki drogi,w cenie Pinio to bede miala dwa takie cerfuroskie,pewnie czesto go nie ma uwas bo jest dobry i dlatego tak szybko schodzi.Musze zobaczyc czy u nas w cerfim dostane czy tez bedzie problem,dzis sie chyba przejade to odrazu kupie ziolka w doniczce dla moich uszatych.Dziekuje wam dziewczyny. :przytul

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 23, 2009, 10:04:35 am »
Witamhttp://forum.kroliki.net/images/smiles/jupi.gif. Używam żwirku JRS Chipsi Mais (kupuję na Animalii), na Pinio moja królica się zbuntowała i sikała obok kuwety. Próbowałam używać innych żwirków ale wszystkie dostępne były praktycznie identyczne i bojkot trwał nadal. Zrezygnowana kupiłam Chipsi, jest drobniutki i ładnie pachnie; to był strzał w dziesiątkę. Strajk ustał, dywan uratowanyhttp://forum.kroliki.net/images/smiles/cmok.gif. Żwir troszkę się roznosi, ale nic nie pyli, jest ekologiczny i króliś może go podgryzać (żwir jest z kolb kukurydzy). Zmieniam go codziennie ale chłonnością nie ustępuje Pinio. POLECAM!!!
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

kwiatuszek2021

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 25, 2009, 17:16:51 pm »
ja uzywam super cat s uni natura za 7l placilam 13zl. twierdze ze jest dobry, nie zauwazylam pylenia dobrze wchlania.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 26, 2009, 08:51:25 am »
a ja zamowilam zwirek 60 L za jedynie 30 zł http://www.allegro.pl/item665110955_60_l_zwirek_producent_60_l_kuweta_kot_pies.html :) oczywiscie plus koszt wysylki.

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 26, 2009, 08:55:52 am »
tak, ten żwirek już był testowany i opisany tu na forum. O ile dobrze pamiętam pierwsza zrobiła to bośniak . Ja też tego używam i potwierdzam - warto go kupić. Zresztą Kitty, nie jesteśmy odosobnione, więcej osób na forum już skusiło się na ten żwirek. W każdym razie nie spotkałam się z negatywną opinią na jego temat.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 26, 2009, 09:00:03 am »
a spoko :)

zatem i tak wiedzialam, ze nic odkrywczego nie zrobilam :P

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 26, 2009, 09:08:29 am »
Cytat: "Kitty27"
wiedzialam, ze nic odkrywczego nie zrobilam

no nie do końca, dla Ciebie ten żwirek to odkrycie i to bardzo pozytywne  :jupi

ps. jak dziś nasz dzielny Zorro? nadal agresywny? Napiszesz gdzieś o jego poczynaniach? I jak piękna ruda maleńka Liska? Widziałam foteczki, wyluzowana panienka  :lol

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 26, 2009, 09:12:34 am »
No, ja jedyne co mam do tego żwirku, chociaż odbierałam osobiście, więc pewnie mnie wyszło najtaniej, to że nie chłonie zbyt fajnie zapachów

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 26, 2009, 11:39:32 am »
Tata tez odbierał żwirek osobiście, bo mamy w Juszczynie (mieścina koło Żywca) działkę, jeszcze w trakcie budowy, więc tata tam często jeździ, to mi wziął.

Co do zapachów - kurde, nie wiem czy to przez ponad 4 lata spędzone wśród uszatych, czy co, ale ja juz tego zapachu nie czuje. Ktoś obcy wchodzi do pokoju i mówi 'ale u ciebie dziwnie pachnie', a ja mówię 'tak? nie zauważyłam'.

Więc ja żwirek polecam, bo według mnie jest taki sam jak wszystkie inne, a o połowe tańszy, a w kwestii pochłaniania zapachów się nie wypowiem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 26, 2009, 12:52:56 pm »
Ciapusia, ja mam fobie na punkcie zapachów. Ale kupiłam z herbal petsu rumiankowy dodatek do sciółek, to dosypuje i jest jakby lepiej

igasisi

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 28, 2009, 15:37:25 pm »
Ja używam żwiru "Filuś". 10 l 14 zł Kupuje w Kauflandzie. Podobny do pinio tylko ma mniej wyczuwalny zapach

Pixia

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 05, 2009, 23:34:58 pm »
Mam pytanie może trochę głupie ale zadam.
Mam żwirek Cat's Best, który dostałam dla kota.
Osobiście moja króliczka nie używa wcale żwirku tylko ręczniki papierowe ale to już inna historia. Mam króliczkę, która jest po przejściach i jest chora sika co 15 min, rano dopiero do weta. Włożyłam kuwetę ze żwirkiem bo z papierem nie nadążam czy coś się jej może stać jak zje? Widziałam że jedno skubneła to zabrałam.
Na opakowaniu jest napisane że z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego.
Nie wiem co zrobić żeby nie utonęła w klatce w moczu przez noc.  :(
 :( Proszę o pilną odpowiedź.

Nuna

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 05, 2009, 23:39:36 pm »
Nie znam sie na polskich zwirkach, czy tam jest napisane zbrylajacy ?
Jesli nie, to mozesz go uzyc, pachnie bardzo sosna ?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 05, 2009, 23:39:49 pm »
Moje tez czasem skubnely troche zwirku, ale nigdy nic sie nie dzialo. A czy ten Cats Best jest niezbrylajacy?
Moze przykryc zwirek recznikami papierowymi? Ale one wtedy zostalyby mokre :/

Pixia

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 05, 2009, 23:59:23 pm »
Na opakowaniu nic nie ma o zbrylaniu.
W sklepie znalazłam taki opis:
"
Niezwykle wydajny, niezbrylający żwirek drewniany. Dla kotów, może być także stosowany dla drobnych zwierząt domowych i ptaków.

Zalety:

    *
      pochłania nawet wyjątkowo silne zapachy,
    *
      w 100% ulega biodegradacji,
    *
      wyprodukowany z czystych włókien roślinnych,
    *
      sprawdzony pod względem jakości."

Więc chyba może być, położyłam grubą warstwę siana jeszcze i chwilę poobserwuję.
Z samymi ręcznikami nie da rady przez noc, będzie cała mokra.
Dzięki śliczne.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 06, 2009, 00:00:40 am »
Pixia, jesli niezbrylajacy jest to ok. Mozesz na wszelki wypadek przykryc go sianem, zeby nie kusil krolinki.
Zdrowka zycze uszolince :)