Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karola

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:14:57 pm »
Ja ostatnio kupiłam Basia żwirek firmy Pinio.

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:52:31 pm »
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:00:51 pm »
Powinien byc ok.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 05, 2009, 13:57:14 pm »
Cytuj
http://www.allegro.pl/ite...a_kot_pies.html 30 zł za 60 l + przesyłka... ja mam i polecam... Do tej pory byłam na pinio i po zmianie nie widzę różnicy...

Kasiek właśnie do mnie dotarł ten żwirek(jeszcze nie rozpakowałam),nawet po doliczeniu kosztów wysyłki wychodzi mi taniej niż Pinio kupowany na miejscu....Jak tylko skończę Pigwę(byłam zmuszona kupić zamiast Pinio,bo nie było)to zaraz testujemy :) Ja z Pigwy zadowolona nie jestem bo strasznie pyli i po zasiusianiu robi się takie brzydki  :nie_powiem

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:20:51 pm »
U nas jest uczulenie na Pigwę. Właśnie chyba przez to, że bardzo pyli...
Za to allegrowy żwirek dobrze się spisuje :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:28:13 pm »
co do pigwy to prawda strasznie się pyli nawet mnie to przeszkadza ble  :zdenerwowany
SylwiaG

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 11, 2009, 13:02:02 pm »
ja krolikowi kupuje w zoologicznym zwirek 10 l za 12 zl nawet jest dobry tylko jak sie zmoczy to pozniej mam pelno takich jakby drzazg w pokoju :-/
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


strzalik

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 11, 2009, 16:31:39 pm »
Też używam tego żwirku co kasiek i polecam :)

Natala209

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 12, 2009, 19:39:10 pm »
Ja używam Pinio i polecam. Nie pyli, ale teraz kupiłam trociny, za parę dni testuję. Nie wiem jak to będzie. A może ktoś z was wie ??    :heej

Jeszcze jedno: na jakiej stronie zamówię tanio Pinio ??  W zoologicznym jest za 11zł...
Ja i Tofik czekamy na odpowiedz !!

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 7:48 pm ]
Mam jeszcze pytanie co do smyczy. Czy takie króliczki jak Tofik mogą chodzić na spacerek w smyczach?? Tofik to miniaturka i jest wyjątkowo szybki...

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:18:17 pm »
Nie dawaj królikowi trocin, ajk trochę poczytasz na forum, to dowiesz sie jakie to neibezpieczne.
Króliki nie chodzą na smyczach, nie moga. Możesz spróbować szelki, ale to tez nie jest dobry pomysłó, bo bardzo dla królika stresujący i skrajnie niewygodny. Jeżeli chcesz, zeby królik sobie pokicał po trawce, zrób kojec, a jezeli mieszkasz w bloku i nie masz ogródka, to nie wychodź z nim na spacer, bo osiedlowe trawniki sie do tego nei nadaja. Pamietaj, że królik to nie pies. Możesz go wypuścic, na bezpiecznej czystej łączce, ael nei mozesz go prowadzić na spacer

Natala209

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 13, 2009, 19:33:14 pm »
Dzięki... Oddam trociny koleżance z homikiem

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:59:25 pm »
Kasiek dzięki-żwirek z Allegro bardzo dobrze się spisuje,przede wszystkim zero pylenia i te granulki są dość duże,więc Koki nie "wybiega"z nimi z kuwety.Polecam z czystym sumieniem :)

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:45:04 pm »
ma jeden minus, przynajmnej dla mnie - zwirek, któego używałm poprzednio mniej się rozpadał (ale to mało istotne) i przede wszystkim kiepsko pochłania zapach

RemigiuszP

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 14, 2009, 17:54:35 pm »
Królika mam od kilku miesięcy. Pierwsza ściółka to Pinio, była w całej klatce. Królik od początku załatwia się do kuwety. Po całej klatce latały bobki. Szukałem czegoś innego bo wybieranie bobków z Pinio to koszmar. Używam obecnie CHIPSI Mais (wersja bez zapachowa). To są granulki z kolb kukurydzy. Mniejsze niz bobki więc można łopatką przesiać. Są ciężkie i nie przyklejają się do futerka. Ale jak królik zaczoł więcej siusiać to w kuwecie (misce) musiałem wrócić do Pinio (Chipisi trochę drogawe). Teraz w kuwecie jest Pinio a w klatce Chipisi.

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 14, 2009, 18:37:21 pm »
RemigiuszP, a po co wysypujesz klatkę? To może ranić stopki królika na dłuższą metę, bo są one bardzo delikatne, po za tym to nie tworzy komfortu dla królika. Juz pomijajac fakt, że nie sprzyja czystości. Jeżeli podściółka będzie na całej klatce to królik będzie bobkował po całej. sika do kuwety nie dlatego, ze to kuweta, tylko dlatewgo, że króliki zwykle sikają w rogu.
Ja wsypuje do kuwety półtora łopatki, tak żeby zakryło cienką warstwą dno, nie bawie się z wybieraniem, wywalam codziennie całą. jest czysto i nie zdąrzy zacząć śmierdzieć

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:02:08 pm »
ja uzywam jakiego beznazwowego zwirku do kupienia w Mikołowie woj śl za 10l 12 zl place pisze na nim adres " F.H.U. "natural" Tychy " jest jeszcze nr fona do tej firmy ;)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


RemigiuszP

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:58:15 pm »
Jeśli chodzi o wystrój wnętrza to próbuję różnych wariantów. Klatka jest wysypana bo jakoś mi nie pasi żeby leżał na samym plastiku. Ranek na stopach nie ma. Teraz wyprubuję dywanik, tak jak niektórzy na forum mają w klatkach. Zobaczymy co będzie.

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:03:06 pm »
Bardzo słuszna decyzja, ulżysz króliczym łapkom. Ciesz się, że jeszcze nie ma na stopach zranień, lepiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie że  to uciążliwy i długotrwały proces

Nakhmailean

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:40:05 pm »
Wcześniej używałam i mam jeszcze opakowanie - żwirku Cat's itd. Ostatnio jednak kupiłam żwirek Carrefour i jest po prostu gites i do tego tani. Mioduszek ma 2 kuwety - jedną w klatce, a drugą obok niej (leniuchowi się w pewnym czasie nie chciało iść do klatki). Kuwety są takie jak dla kota, bo to duży baranek. Spokojnie cały sobie do niej wchodzi. Czasami siusia tylko w rogach. Po rozsypaniu się granulek żwiru - wsypuję całość do plastikowego sitka i przesiewam. Zapobiega to marnotrawstwu żwirku i jednocześnie zabiera pył, który zalegnie w kuwecie.

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:52:15 pm »
Nakhmailean, ja tez lubię ten carrefourowski żwirek, cena ok, a przy tym też fajnie pochłanai zapachy