Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252911 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:24:22 am »
Cytat: "alison1628"
Widze ze z ciebie nuka tez ranny ptaszek.


nie bardzo, wstaję tak rano bo mam za oknami niewielki park a w nim ptaki rano przearźliwie głośno witają słońce. Aż strach pomyśleć co będzie jak słońce wstanie o 4-tej. pewnie te wrzaskacze zrobią mi pobudkę w środku nocy.

A myślałam, że jak Ty piszesz tak rano to masz dyżur i spokojna noc jest

Tusiak

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:55:41 am »
A ja właśnie przeszłam z trocin  na pinio i zobaczymy jak to się spodoba Tusiakowi  :DD  
Na razie jest na wybiegu, ale pewnie niedługo zagonię ją do klatki.

Powiedzcie mi tylko jak wy stosujecie ten pinio? Do kuwety w klatce, czy na dno klatki?

Dodam, że mój królik na razie nie umie za bardzo korzystać z kuwety tej mniejszej, ale wypróżnia się w jednym miejscu klatki (albo chociaż po jednej stronie.

Zastanawiam się ile sensu ma wysypywanie całego dna klatki granulatem w takim przypadku?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:57:15 am »
Tylko do kuwety. Sypanie na całe dno nie ma najmniejszego sensu - królik będzie sikał wszędzie, a Ty będziesz zużywać tony tego żwirku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:58:51 am »
żwirek tylko do kuwety albo w róg gdzie mały się załatwia. Reszta klatki goła, albo jakiś dywanik,  kocyk, ręcznik, Tak żeby uszate miało jak się położyć na gładkiej powierzchni

alison1628

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:10:30 am »
Ja mam tak zrobione jak napisala nuka.Sprawdza sie prawie w 100%-z siusianiem nie ma problemu rogi do kuwety ale bobki czasami gubi na dywanie-do kuwety tez bobkuje.Tylko ja kupuje granulowane podloze Pinio.

Tusiak

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:03:51 pm »
Ok, dzięki :)

Ktoś z was miał okazję wypróbować może "Soft & Easy" Trixie? Widziałam taki na animalii i ciekawa jestem ile to jest warte :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 18, 2009, 20:34:57 pm »
Wypróbował już ktoś ten co Wataha pokazała?


nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 18, 2009, 22:09:53 pm »
Bośniak kupiła ten żwirek, sprawdziła i jest ok. Jej wypowiedż przeczytasz kilka postów wcześniej, chyba na poprzedniej stronie

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:31:53 am »
ja go tez zamówie, nie wiem czy mi się do szafy zmieści, ale oszczędność będzie spora. 50gr za litr to super cena

alison1628

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 19, 2009, 16:39:29 pm »
Aneczka masz racje-jezeli jest cos z typu Pinio to warto zamowic.A jak nie bedzie chciala rogic do kuwety to co zrobie z 60l?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:21:48 pm »
Bedzie chciała ;) Mysle, że królikowi to "zwisa" jaki żwirek ma w kuwecie ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:34:26 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Mysle, że królikowi to "zwisa" jaki żwirek ma w kuwecie  

ja tez tak myślę, miaąłm już kilka jak nie kilkanaście różnych żwirków, wszystkie drewniane, ekologiczne, niezbrylające, ale różnych firm, Frotkowi to wszystko jedno

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:36:18 pm »
Ważne, żeby był zapach siuśków na miejscu :P
Dlatego ja swoim nigdy nie zmieniam całego żwirku.

Wysypuje stary do worka, czyszczę kuwetę sypię żwirku (tyle aby zakryć dno) i na ten żwirek trochę zsiuśkanego  :P

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:37:48 pm »
XannuSS, ja nigdy tak nie robie, a często jeszcze kuwete przemywam octem, żeby nie zostawał ślad i królik i tak wie o co chodzi

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:50:20 pm »
To masz zdolne uszate :P
Bo ja jak wszystko wyczyszczę i wsypię świeży żwirek, to im się zdarza obok nalać  :oh:

A jak zostawię, to przynajmniej mam pewność, że przynajmniej siuśki wylądują tam gdzie ich miejsce, o bobkach to ja już nie myślę nawet  :PP

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 19, 2009, 18:19:54 pm »
XannuSS, może ja po prostu jestem taka mało empatyczna?? Nie, no, generalnie pewnei jakby moje króliczki miały jakieś problemy z trafianiem gdzie trzeba, to też bym kombinowała, ale jak nie trzeba, to jestem im wdzięczna

alison1628

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 19, 2009, 18:29:04 pm »
Ja codziennie rano jak sprzatam cala klatke to i kuwete myje codziennie plynem do mycia naczyn-moze dlatego bobkuje i do kuwety i kolo kuwety i na dywan w salonie.

AdaR_87

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 20, 2009, 10:21:11 am »
A ja mam mały problem z Truśką... :(  Coś jej odwaliło i jak nasypię żwirku do kuwety to ona robi wszędzie tylko nie tam i znów cała klatka do mycia. Jak porwę papierowe ręczniki i wrzucę do kuwety to robi tylko tam. Najgorsze że papier szybko przemaka i potem ona jest cała brudna aż po piętki. Próbowałam ją oszukać, dałam żwirek a na niego papiery to też lała poza kuwetą, przebiegła bestia :bejzbol Co zrobić żeby chciała sikać do kuwety ze żwirkiem?

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:11:42 am »
Może ma delikatne łapki i zwirek je rani. Spróbuj na żwirek, a pod ręczniki dać jeszcze warstwę sianka. A jak to nie pomoże to, nie chce zostać zjedzona, ale powiem to. Trociny, na to sianko, na to papier. Jeżeli krolik nie będzie miał z trocinami bezpośredniej styczności, i będą tylko w kuwecie, to nic mu nie będzie, a zapewni to większy komfort uszakowi i Tobie. Niektóre króliki nigdy nie będą wchodzić na żwirek, bo po prostu sprawia im to ból.

AdaR_87

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:25:48 am »
Odkąd ją miałam zawsze stosowałam żwirek i było ok gdy był wysypany na większej części klatki...może i racja że ją łapki bolą bo sikała nie stając na nie tylko wypychając pupkę. Z trocinami taki problem że ona ma długie futro i będzie w nich cała... Tak to jest oblepiona papierem to sobie go odrywa i rozdziera na małe kawałki a ja chodzę i tylko je zbieram po pokoju a jak jeszcze będę chodzić i zbierać torciny... :oh:
Ale chyba nie będzie innego wyjścia.