Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martiff

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:22:33 pm »
ppx,
Ten z "kerfura" jest cudny :P
tez go mam...

Polecam !!

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:23:22 pm »
Hm, chyba faktycznie trafiłam na feralną paczkę.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 24, 2008, 10:41:35 am »
Cytat: "ppx"
Alana jak wygląda? Taki brązowy z łapkami?


żwirek jest zapakowany w przeźroczyste opakowanie, na którym narysowany jest uśmiechnięty króliczek ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 25, 2008, 13:43:20 pm »
A to nie ten xD'
Ja kiedyś kupowałam taki w brązowej papierowej torebce ;)


~marta

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 25, 2008, 23:07:52 pm »
Cat's Dream. :)

[ Dodano: Pon Sie 25, 2008 11:09 pm ]
Cat's Dream.

Preah

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 22, 2008, 15:09:45 pm »
Dotychczas zużylismy dwa opakowania żwirku Cat's Dream, z ciekawosci i wzgledów ekonomicznych testujemy obecnie Pinio. Pyli i prószy zdecydowanie intensywniej, niż Cat's  :(, na mój nos oba są bezzapachowe, mają podobną chłonność.
Pozostało nam jakieś 8l, ale chyba wrócimy do Catsa.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 22, 2008, 16:23:15 pm »
Pinio jak i Pigwa bardzp pyla.Ja teraz uzywam Norki,granulat podobny do Pigwy,paleczki tej samej wielkosci ale nie pyli tak jak Pigwa i jest tansza
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Natulec

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 22, 2008, 20:55:05 pm »
ja używam Pinio Light, mam wrażenie, że pyli mniej niż Cat's Dream i jest bardziej wydajny.
stosując CD musiałam wymieniać kuwetę co dzień, natomiast przy Pinio Light co 2 dni :)

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 15, 2009, 14:42:17 pm »
Pozwole sobie odkopac stary temat, bo piszecie tu o żwirku z carefourra. Ja pracuje na psażu wlasnie przy carrefourze i tez patrzyłam na ten zwirek, ponieważ Frotuś kuwete lubi, ale bynajmniej nie traktuje jej jak toalety, to musze wysypywać całą klatkę, a jest niemała - 120cm, a ponieważ jestem troche pedantką, to zmieniam ten żwirek dość często i obawiam się, ze szybko moge na tym zbankrutować, a ten carefurowski jest rzeczywiście w dobrej cenie...
Ale moje pytanie: przeczytałam gdzieś że drzewa iglaste są toksyczne, a ten żwirek jest właśnie z takich drzew, to ja nie wiem, czy można go do klatki, czy nie??

Natulec

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 15, 2009, 14:49:54 pm »
jak musisz tak dużo sypać, to zerknij na Allegro, tam żwirek drewniany sprzedaje producent 30,albo 60 litrów w całkiem dobrej cenie.
kupiłam tam żwirek, ale narazie na niego czekam, więc póki co nie mogę wypowiedzieć się co do jego jakości :)

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 15, 2009, 14:54:21 pm »
Acha, no, to też jest wyjście, daj znać, jak już go dostaniesz, co to takiego. A wiecie coś o szkodliwości tych żwirków z drzew iglastych, bo niew wiem czy kupować tego carefourra, czy lepiej nie... ??

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 15, 2009, 18:30:43 pm »
Ja ostatnio kupiłam Pinio w takiej przeźroczystej torie i jestem załamana. Pyli niesamowicie i strasznie śmierdzi iglakami. Podejrzewam że przez to Kulek ma katar którego nie da mu się wyleczyć  :(

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 15, 2009, 18:39:19 pm »
To zmień szybciutko żwirek, a Uszaczkowi inhalacje, przeczyści mu się nosek. Przez jakis czas ogranicz do minimum wszystkie wyściólki, bo każda w jakims sensie "pyli", nawet sianko, a nie ma co draznić maluszkowi noska, poki sie go nie wyleczy, mozesz tez podać mu coś na nierzyt nosa. Biedny maluszek :(

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 15, 2009, 18:43:19 pm »
Aneczka, ja już go leczę od dwóch miesięcy i nic nie pomaga ;(

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 15, 2009, 18:47:46 pm »
Oj, a  byłaś u weta, co powiedział??

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 15, 2009, 19:44:54 pm »
Witam,
podaję dalej sprawdzony sposób na zmniejszenie pylenia żwirków: sitko o rzadkich oczkach. Można używać tylko to co pozostaje w sitku po dokładnym przesianiu (to grubsze). Słyszałam od weta, że szkodliwe są żwirki z drzew iglastych a z liściastych nie powinno się używać brzozowego-naturalne olejki eteryczne są silnym alergenem i/lub drażnią błonę śluzową nosa powodując kichanie.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 15, 2009, 21:22:01 pm »
Ja nadal zadowolona z Carrefourskiego. ;]


Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 15, 2009, 22:34:18 pm »
Aneczka, no jasne że byłam u weta. Osłuchowo króliś piękny i czyściutki i zdrowy a katar jest. Muszę jechać do Carrfula i zobaczyć czy jest żwierek drewniany ;)

Aneczka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 16, 2009, 09:54:22 am »
No,w  katowicach jest:) Zdrówka w takim razie króliczkowi, może po prostu uczulony na ten żwirek?? Skoro badanie nic nie wykazało...

malolata

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 23, 2009, 08:16:21 am »
ja kupuje żwirek drewniany/drzewny firmy carrefour.  chociaz u mnie to sprowadza sie do prowizorki, bo krolas nie preferuje zalatwiania sie do kuwety. bobki sa w calej klatce.
a zwirek jets tani, 9 zł a pojemność chyba 7 litrów.