Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« dnia: Maj 24, 2008, 13:40:36 pm »
Jakiego używacie żwirku? (Szukałam w wyszukiwarce i ogólnie, nie znalazłam tematu, jeżeli taki był to proszę skasować)
Ja używałam pinio - ma piękny zapach ale pyli. Dzisiaj kupiłam Cat's Dream Universal - prawie bezzapachowy, ma dłuższe granulki, nie zauważyłam pylenia - jest świetny :)

Elzbietonka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2008, 13:58:19 pm »
Ja mam Pinia...

Strasznie to się pyli Pigwa... Raz kupiłam i wszystko miałam białe...

Cat's Dream z tego co mi sie wydaje, jest strasznie drogi...

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 14:17:46 pm »
Zależy w jakim sklepie. Ja pinio lubię ze względu na zapach, a znowu Cat's Dream jest dłuższy i nie tak ostry.

Mania

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2008, 14:56:07 pm »
Ja podobnie jak Elzbietonka używam pinio i jestem z niego zadowolona. Mój króliczek chyba również :)

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2008, 16:21:00 pm »
Też mam Pinio. Wcześniej używałam hm..pisało na nim "Naturalne podłoże drewniane" czy coś takiego i też było git :D
Chanel

Foxy

:(

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2008, 16:44:07 pm »
Używałam Pinio, ale bardzo pylił, teraz używam Cat's Dream i pyli, ale mniej. Jak tylko będę pewna, że Groszek nie je żwirku przerzucę się na silikonowy, ten nie pyli w ogóle.

NaLa

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2008, 16:51:25 pm »
Moaj banda ma Cat's D. cenowo faktycznie wychodzi drozej,ale mniej sie pyli.Generalnie nie mialam za bardzo okazji,aby wyprobowac za wiele,bo trzymalam sie uparcie Pinio. Ostatnio jednak byly same male opakowania i skusilam sie na Cat's(fakt,ze w zlodziejsko drogim sklepie za 7l zaplacilam 16zł).
Ogolnie jestesmy zadowoleni:) tzn Ci co sie w niego zalatwiaja rzecz jasna i Ci co sprzataja :>

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2008, 16:51:37 pm »
Ja uzywam Pigwy - pyli sie niemilosiernie, w dodatku ma brzydki zapach. Kiedys Milo nie chciala spojrzac na inny zwirek, miała focha i stwierdzila ze nie bedzie sie zalatwiac do niczego innego oprocz Pigwy. Ale teraz znow zamowilam Pinio i mam nadzieje ze przypadnie jej do gustu  :>

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2008, 17:04:25 pm »
Hehe, Milo to wybredna jest :D Pinio fajnie pachnie, Cats jest dłuższy i bez zapachu, ale ja zamierzam wypróbować takie drewniane nieznanych firm. Może sie okazać dobre a tańsze. Dzisiaj to wyboru nie mialam i kupiłam Catsa.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2008, 19:00:40 pm »
Ja uzywam trocin,czy to cos złego? Tylko niech nikt nie krzyczy,tak czytam to wszystko i sie zaczęłam zastanawiać nad kupnem żwirku!
Dlaczego lepiej stosowac żwir,niz trociny? Mojemu Guciowi nie przeszkadza,a przynajmniej tak mi się wydaje,to że załatwia sie w trociny!
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Elzbietonka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2008, 19:04:50 pm »
Cytat: "katarynka1984"

Dlaczego lepiej stosowac żwir,niz trociny?

Bo trociny mogą wpaść np. do oczka...
Bo nie pochłaniają tak moczu jak żwirek (a właściwie nie żwirek, tylko granulat drzewny).
Bo kicol strasznie je rozsypuje poza klatkę...

Bo... (oj, wiem,  że zdania sie nie rozpoczyna od "bo" xD)

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2008, 19:38:28 pm »
katarynka1984,   proszę, nie kończ każdego zdania wykrzyknikiem bo to się źle czyta :)  

Trociny pylą, moga powodować np. choroby układy oddechowego i ogólnie to, co pisała Elzbietonka ...

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2008, 22:46:40 pm »
Ja też na początku (przed 3 dni) używałam trocin i to na całej klatce - polecili je w zoologu  :oh:  ale mąż mąż powiedział, że coś jest nie halo, przylepiały się Groszkowi do futra, i latały wszędzie po mieszkaniu. Zaczęliśmy czytać na forach króliczych i tak pojawił się u nas w domu Pinio i tak już zostało i tylko w kuwecie (z tym, że teraz jest Cat's Dream). Do tej pory zostały mi dwie paczki trocin jabłkowych, muszę to kiedyś wydać.

Fffuk

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2008, 23:32:34 pm »
Cat's Dream Universal - trochę drogi, ale jak jest promocja można kupić; i trochę twardy, ale królik nie narzeka;

Pigwa - strasznie się pyli; królikowi nie przeszkadza, ale mnie i owszem; no i śmierdzi jakimś klejem do mebli czy czymś; awaryjnie można kupić;

Pinio - tani, mięciutki i super

Kiedyś kupowałam w Carrefour żwirek marki Carrefour - tani (8,99 / 7 litrów), bardzo miękki, lekki i najfajniejszy z nich wszystkich... tylko nie chce mi się po niego jeździć przez pół miasta...  :>

Trociny kiedyś próbowałam sypać pod warstewkę żwirku w ramach oszczędności, ale fruwały po całym pokoju.

Raz kupiłam jakąś super wydajną super bawełnianą super grzejącą super ściółkę, ale okazała się super bublem... (Przy każdych odwiedzinach królika w kuwecie, coraz mniej jej było na dnie, i coraz bardziej układała się w 'zaspy' wzdłuż ścianek.)

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2008, 08:32:44 am »
Widziałam raz ten żwirek Carrefoura, wyglądał prawie identycznie jak Pinio, muszę wypróbować. No i sam fakt, kupując dwa żwirki trzeci mam za darmo, bo na każdym oszczędzam 5 zł.
Jak byłam z koleżanką z zoologu, chcieli jej wcisnąć takie bawełniane coś, 15 zł za małą paczkę.

Elzbietonka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2008, 09:17:56 am »
Cytat: "Sen"

Jak byłam z koleżanką z zoologu, chcieli jej wcisnąć takie bawełniane coś, 15 zł za małą paczkę.

Ja widziałam na planecie-zoo...
http://www.planeta-zoo.pl/product_info.php?products_id=3673&osCsid=a8e16860d4785645c849c1e506bd4ece
I nie wiem czy brać...
Ale jak
Cytat: "Fffuk"

Raz kupiłam jakąś super wydajną super bawełnianą super grzejącą super ściółkę, ale okazała się super bublem... (Przy każdych odwiedzinach królika w kuwecie, coraz mniej jej było na dnie, i coraz bardziej układała się w 'zaspy' wzdłuż ścianek.)

To chyba nawet nie będę próbowała...

Sen

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2008, 09:25:25 am »
Ja myślę, że ewentualnie chomik ze zbudował z czegos takiego gniazdo. Ale królik? Ciężko mi to sobie wyobrazić.  Dzisiaj chyba kupię te żwirki z carrefoura. Cat's dreama nigdy więcej nie kupię, bo jest bezzapachowy i czuć średnio przyjemny zapach, a pinio pachniał cudnie.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2008, 09:36:36 am »
ja uzywam Norki,podobna ksztaltem do Pigwy,nie pyli i jest wydajna,10 zl za 8.5 l
starcza na miesiac
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

justyna-gda

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2008, 09:47:42 am »
Ja uzywam Cat's Dream lub Cat's best, zależy który jest w zoologiku. Tam gdzie kupuję kosztują tyle samo (15,90). w miesiącu zużywam dwa opakowania czasami troszkę więcej (Maks sika bez opamietania :>  ), ale w inne nie chce siusiać i robi wtedy obok kuwety  :bejzbol

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2008, 09:53:34 am »
Nie kupujcie tej bawełny, też miałam, tzn. do tej pory leży za łóżkiem. To się absolutnie nie nadaje dla królików - mój ją skopał w jeden kąt, nasikał na puste dno kuwety, a potem w to rzucił się trupkiem. Fuj, nie polecam.
Muszę kupić tego Carrefoura, spróbować co to takiego.